Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova lehet fordulni, mi lehet...

Hova lehet fordulni, mi lehet a probléma ha az öt éves gyerek jobbról balra rajzol? Pl. számokat is nem balról jobbra, hiába van figyelmeztetve.

Figyelt kérdés
2018. aug. 27. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Én ilyen voltam.Tukorirasnak nevezték.Elmult mindenféle kezelés nélkül.De sajnos nem tudom anyuék milyen orvoshoz vitték ,saját kútfőből én neurológiat mondanék.Ird meg ha már tudtok valamit.
2018. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
És jó butaságot írtam,ha rakeresel a tukorirasra neten találsz cikkeket és logopédus felkeresését ajánlanak bennük.
2018. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Az én fiam is így "ír", de nem is gondoltam, hogy ez probléma. A lapon is alul kezd, és ha befejez egy sort felfelé halad. Ősszel kezdi a logopédiát, meg fogom ott említeni.
2018. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Mi ezt végig jártuk már bár más miatt. Fiam nagyon szabályszerűen ír rajzol színez. Nagyon figyel a részletekre és pont így írt. Autizmusra gondolt a tanárnő de kiderült nincs gond.

Két kézzel tud írni. Bal kézzel kényelmesebb ez a maszatolás miatt, átvette jobb kézzel is ezt a technikát.

Ne akard megváltoztatni mert nagyobb baj lesz belőle. Olyan mintha nem engednéd bal kézzel írni

2018. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Az én anyám nem rajzoltatott velem számokat 5 évesen...
2018. aug. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Én is ilyen voltam. Jobbról balra írtam. (nem, nem anyám tukmálta rám, meg szerettem volna tanulni a betűket és számokat az oviban). Általában a lap aljáról kezdtem. És az 51-es házszámba laktunk, én feszt 15-öt írtam/mondtam. :D szólt anyu az oviban, logopédushoz mentem, de egy alkalommal kellett csak. Bal kezes lettem ha ez számít. És teljesen normális. Ne aggódj kérdező. :)
2018. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

5 éves! még elsőben is gyakran fordítva írják a betűket, mert egyszerűen valamiért úgy áll kézre. főként ha balkezes, akkor hatványozottan igaz.

Sehova nem kell fordulni, majd az iskolában megtanulja.

2018. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Fontos, hogy fejlesztésre vidd, akár az óvónőt is meg lehet kérdezni, hogy hová.Nálunk a tanárok előre közölték, hogy arra nekik nincs idejük, hogy fejlesszék, vagy kinyomozzák mitől lehet ez. Olyan tempóban haladnak, hogy teljesen lemarad. Az is fontos lehet, hogy a saját testét ismerje,gyakorolja a jobb/bal irányokat.
2018. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

"Nálunk a tanárok előre közölték, hogy arra nekik nincs idejük, hogy fejlesszék, vagy kinyomozzák mitől lehet ez. "

ezt nem is tudom értelmezni. A tanár (tanító) feladata, hogy megtanítsa, hogyan kell leírni a betűket, számokat, és ha nem jó, kijavítsa, segítse a gyereket.

Oké, a kérdező gyereke 5 éves és fordítva ír (rajzolni nem lehet fordítva. rajzolni mindenki úgy rajzol és onnan kezdve, ahogy akar és jól esik). Az enyém 7 éves volt, és nem hogy fordítva nem írt, hanem SEHOGY. Nem ismerte a betűket egyáltalán és nem tudta leírni a számokat sem. na bumm! megtanulta. tökéletesen. Erről szól az első osztály.

2018. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Kedves 9-es! Azt, hogy nem foglalkoznak ezzel, már az óvodai bemutatkozáson elmondták, és felhívták a figyelmünket arra, hogy a gyerek ismerje a lapon való tájékozódást. Természetesen a betűk és számok írását tanítják, de ha a gyereknek már azzal problémája van, hogy hol van a lap teteje és bal oldala, azzal nem fognak sokat problémázni, ezt ott már tudni kell. Ezért írtam, hogy a jobb és bal fogalmát nagyon sokat kell gyakorolni. Lehet, hogy mi nem túl jó tanárokat fogtunk ki, de ott tényleg azt a gyereket favorizálták, aki már írni és olvasni is tudott. Sajna a többi be volt kategorizálva.
2018. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!