Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlzott szeretet/elkényeztetés...

Túlzott szeretet/elkényeztetés. Hogyan mondjam meg?

Figyelt kérdés

Nővéremék kisfia 2,5 éves, nagyon értelmes, kiegyensúlyozott, még szopik. Engem az zavar, hogy a nővérem „mindent” megenged neki, és a kisfiú a főnök a családban. Nem fogadja el, ha nem úgy van, ahogy ő szeretné. Meg ha még rá is szól, hogy most nem csinálunk ezt vagy azt, és kicsit elkezd a gyerek hisztizni, már egyből rávágja, hogy jó, akkor csináljuk, csak hogy ne lássa sírni. Szerintem már túlszereti/túlfélti a gyereket.

Ráadásul kicsi kora óta együtt alszanak, az apuka pedig külön ágyon, hogy a kisfiú tudjon szopizni éjszaka. Mással el se alszik, sose voltak még külön egy fél napra se. Gyerekekkel nem szeret játszani, mert nem azt csinálják, amit ő akar. Meg ilyenek, hogy úgymond parancsolgat mindenkinek, pl anya vakarja meg a fejem. Nem így, gyorsabban. Vagy anya ugráljon. Nem így, körbe-körbe. Meg hasonlók.

Az anyukáján/apukáján kívül senki sem öltöztetheti,mert bömböl és a nővérem egyből rohan hozzá, hogy jó, akkor majd ő. Nem mondja neki, hogy most miért ne öltöztethetne mama vagy ilyesmi…

Kicsit kusza lett, de az lenne a kérdésem, hogy hogy mondjam meg neki, hogy ez már túlzott szeretet? Akarnak kistesót, neki lesz rossz, ha a nagy folyton nyavajog valamiért, és nem tanulja meg, hogy nem mindenki körülötte ugrál ahogy ő fütyül…


2010. jún. 21. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
elmondhatod neki, úgy ahogy ide leírtad, de tapasztalatom szerint semmi értelme. Ha megjön a kistesó nagy bajok lesznek, inkább akkor próbálj majd meg segíteni.
2010. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Segítenék, csak sajnos 250km-re laknak, havi 1-2 látom őket csak, és ilyenkor veszem észre, hogy mennyire el van kapatva... mert más az a sírás, mikor beüti valamijét és más az, amikor ki akar valamit hisztizni..
2010. jún. 21. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne félj,rá fog jönni,és változtat,különben kihullik a haja idővel.:)

És te majd a sajátodat másképp neveled.

2010. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is az a tapasztalatom,hogy csak nagyon későn jönnek rá az ilyen anyák,hogy valamit nagyon elrontottak.a tesód kényszerbetegségben szenved,és a fiával pótol mindent.szerintem a hazássága is csőd,még ha nem is mondják.Majd ha egyedül marad,és a fia meg a fejére önti esetleg az olajat vagy mást,vagy jol fejen koppintja mert nem úgy van ahogy ő akarja,akkor majd picit el fog gondolkodni rajta,hogy hol rontotta el.
2010. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Lehet azért imádja majomszeretettel a kisfiút, mert ő már régóta szeretett volna gyereket (35 éves, 20 éve vannak együtt a férjével), de a férje nem igazán. Talán most az évek alatt "felgyülemlett" szeretetet zúdítja a gyerekre.. de szerintem nagyon fontos a következetesség is!
2010. jún. 21. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled, de ez a nővéred dolga :)

Te is fogsz majd szülni, tanulj belőle és majd lehetőséged lesz másképp csinálni.

2010. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szia, azt kéne elmondanod neki, hogy ez nem egy normálsi viselkedés, amit egy 2,5 évestől el lehet várni. a fejére fog nőni, már meg is történt, de talán máég most orvosolható lenne, ha a tesód elhatározná magát. szép finoman rávezetni a kölköt, hogy mi merre hány méter. minden nappal egyre nehezebb lesz visszavezetni a helyes irányba. de sztem hiába mondod majd tesódnak, süket fülekre találsz nála, tutira jó anyának gondolja magát, hisz ő úgy félti a gyerekét, és mindeit megtesz, amit csak akar. sajnos nem látja be, hogy így pont nem a gyereke javát szolgálja.
2010. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki karácsonyra gyereknevelős könyvet.ha valóban mindent meg szeretne tenni a gyermekéért akkor el fogja olvasni.Olvasd el te is,és beszéljétek meg.
2010. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!