Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam imád az egyik nagymamá...

Kisfiam imád az egyik nagymamánál lenni, de a másik nagyi ezt nem nézi jó szemmel?

Figyelt kérdés

Az imádott nagyival egy városban lakunk, sűrűn jár hozzá a kisfiunk, sokszor ott is alszik (van, hogy 3 napon keresztül is ott van).


Másik nagyi szerint viszont így elidegenedik a gyermek a szüleitől, ha túl sokat van tőlük távol, és túl sokat az imádott nagyival és többet kellene otthon lennie a kisfiunknak.



2018. szept. 2. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Mi a kérdés?
2018. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
A másik nagyi szimplán féltékeny. Ha a fiad és az imádott nagyija ennyire szeretik egymást, és ennek te sem érzed hátrányát, akkor engedd el a füled mellett!
2018. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Pontosan. Nem vagyunk egyformák. Azért, mert valaki nagyivá válik, még ember marad és megmaradnak az addigi tulajdonságai és nem egy polcról levezető, általános szabályok alapján működő termékké / szolgáltatássá válik.
2018. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én elég ritkán látom a kisfiamat ilyenkor a munkám miatt: sokszor van, hogy későn végzek, olyankor már otthon is csak meg tudom puszilni és lefektetni, de van, hogy ezt az apukája teszi meg helyettem is, vagy hogy mire hazaérek, már alszik is, ilyen esetben, úgy gondolom, valahol mindegy is, hogy itthon vagy a nagyinál alszik el, de olyan is előfordul, hogy akkor sem akar hazajönni hozzánk a nagyitól, ha történetesen szabin vagyok otthon, és együtt lehetnék a kisfiunkkal.
2018. szept. 2. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Erre nem lennék büszke...
2018. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint mire?
2018. szept. 2. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Konkrétan milyen gyakrisággal alszik.ott?

Kapásból rávágtam volna én is hogy a másik mama féltékeny, de ez már azért gázul hangzik, és lehet van igazsága a másik mamának:"akkor sem akar hazajönni hozzánk a nagyitól, ha történetesen szabin vagyok otthon, és együtt lehetnék a kisfiunkkal."

2018. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond meg lehet érteni a gyereket is. Örülj, hogy boldog és van aki vigyáz rá. Nem kell mindenben a rosszat látni. Akit ritkán látunk, attól óhatatlanul elidegenedünk. Kérni kell a nagymama segítségét, hogy be tudd hozni a lemaradásodat. Mesélje el, hogyan fejlődik milyen új dolgokat tud a gyerek. Mi érdekli leginkább stb. És magyarázd meg a gyereknek, hogy miért nem lehetsz vele állandóan az ő nyelvén. És hogy lesz ez a jövőben, hogy tudja a gyerek mire számítson. Így meg van az esélye, hogy nem veszi zokon. Ha nem vagy mindig mellette.
2018. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kérdés alapján én is azt gondoltam, hogy a másik nagyi egyszerűen féltèkeny. De a válaszod alapján itt többről van szó. Én elgondolkodnèk, hogy ez jól van e így. Szerinted ez nem gáz, hogy alig látod a gyereked? Ha ezt nem irod, mindenki kapásból elítélte volna a másik nagyit, közben azért vannak itt gondok...
2018. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!