Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tudott rendesen orrot...

Mikor tudott rendesen orrot fujni?

Figyelt kérdés
3 eves a kisfiam, hogy tanitsam meg ? A szajan fujja a levegot. Vagy meg szivjam ?
2018. szept. 6. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendesen 6 érs korban képesek rá


Persze most kell elkezdeni ehhez


Youtube-on van fenn video

2018. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Az egyik gyerekem másfél, a másik 2 és fél éves korában már fújta elég erősen, rendesen (persze a zsepivel akkor még én fogtam be felváltva, és ha nem szólok rá, a hatévesem is néha lusta rendesen mind kifújni), de körülnézve bölcsiben, oviban szerintem általánosabb 3 ,esetleg 4 év körül. Ha még nem jött rá, hogyan fújja ki az orrán keresztül vagy nem hajlandó elég erősen, akkor persze jobb kiszívni. Tanításhoz nekem elég volt azt mondani, hogy ne a szádon, azt csukd be, hanem az orrodon fújd ki a levegőt - azt hiszem az elefánttal példálóztam, hogy az hogyan fújja ki a vizet az ormányával. Amikor ezt már megértette valahányadjára, rájött a technikára, de még olykor nem volt hajlandó, mert annyi dolga van, akkor meg elég volt fenyegetőznöm, hogy ha nem fújja, muszáj lesz kiszívni... és akkor inkább kifújták, mert az orrszívót utálták.
2018. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

3 évesen muszáj volt, mert az orrszívástól azonnal hányni kezdett.

tegyél elé egy gyertyát és próbálja meg elfújni az orrával. jó móka :D mondjuk nem csurgó takonnyal :D

2018. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!