Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek a lányom (2.5)...

Szerintetek a lányom (2.5) felfogja, hogy én nem értem, amit mond?

Figyelt kérdés

Most is csak mondja,be nem áll a szája :))


Annyit tud mondani,hogy ajuju atotó,ezt variálja.


Tud mèg pár gagyogott szót:bababa mamama tütü,plusz állathang kb 8. De ilyenkor este csak ezt a kettőt használja.


Szerintetek? :)))


2018. szept. 11. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem úgy reagálsz rá, ahogy ő elvárja... :) Tényleg, olyankor kimutatja, hogy nem tetszik neki a reakciód? Vagy azt, hogy tetszik? Ha igen, akkor érti!
2018. szept. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mindig válaszolgatok,hogy: Tényleg? Nahát! Meg ilyenek :). Már villanykapcsolás után mondja főleg,ilyenkor este.


Tényleg kíváncsi lennék már,hogy mit mond!

2018. szept. 11. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom az első az lehet, hogy aludjunk, vagy valami hasonló. A másik altató? Esetleg altatódal?


Nálunk is volt olyan szó, amire nagyon sokára jöttünk rá mit is jelent. Az egyik a tutuli (túrórudi), a másik a szirona (sziréna).

2018. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tutuli :D De jó szó! :D
2018. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nappal is mondogatja,nem hiszem,hogy konkrét jelentése lenne. Ő azért mondja ezt,mert csak ezt tudja. Szóval nincsenek még szavai semmire. Kivétel a tütü-vonat,meg a kutyára a vauvau.


Inkább az eredeti kérdésemre várnám a választ. El van amúgy maradva a beszèdfejlődéssel,fejlesztésre járunk.


Csak az érdekelne,hogy vajon ő tudja-e,hogy nem értjük meg...lehet,hogy sosem derül ki.

2018. szept. 12. 20:24
 6/10 anonim ***** válasza:
hát ha e válaszolgatsz neki, akkor nem hiszem. Most ez ugyan az, mintha egy németnek te magyaráznál valamit, ő meg csak annyit tudna magyarul, hogy TÉNYLEG?? na most ezt fordítsd vissza egy 2,5 éves szintjére. Én hangsúlyosan szoktam mondani a lányomnak (aki most 2), hogy babám, nem értem. Néha akkor is, mikor tudom, mit akar (pl. a cumit, inni, stb), hogy ösztönözzem az értelmes szavakra
2018. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem ajánlotta a gyógypedagógus ezt. Azt mondta,az édesanya ezt nem csinálhatja. Más rokon igen. Feszültséget,fusztrációt generálnék a gyermekemben a beszéddel kapcsolatban.
2018. szept. 13. 04:15
 8/10 A kérdező kommentje:

Másrészt pedig ő még nem képes értelmes szavakat mondani. Csak gagyog.


(Beteg most,majd meg fúl a köhögéstől,azért vagyok ébren :( )

2018. szept. 13. 04:17
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy elbeszélgetünk,mindent megbeszélek vele. Mindent megért. Csak válaszolni nem tud.
2018. szept. 13. 04:19
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mindent megért. Csak válaszolni nem tud."


mi a kérdés? ha mindent megért, nyilván azt is, hogy nem érted...

2018. szept. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!