Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 3 éves és 3 hónapos.2...

Akisz kérdése:

Kisfiam 3 éves és 3 hónapos.2 hónapja szépen bilibe\wcbe pisil kérés nélkül, de a kakit a gatyóba teszi. Pelusról hallani sem akar. Van valaki hasonló helyzetben? Valami ötlet, hogy a bilibe kakiljon? Meddig tart még ez?

Figyelt kérdés
Így nem tudunk a hőn áhított oviba menni.

2018. szept. 13. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Mi az, hogy pelusról hallani sem akar? Ki nevel kit? Vissza kell adod rá, mert ez van, nem kakil a bilibe. Ezt így megmondod neki. Meglátod, hatni fog.
2018. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

1, neked van gyereked?

A "nem akar hallani" az konkrétan azt jelenti, hogy le is szedi egy pillanat alatt. :)

2018. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
A nagyobbik lányommal volt ilyen. Pisit tekintve szobatiszta lett 3 éves korára szinte egyik napról a másikra, de olyan szinten, hogy se nappalra, se éjszakára nem kellett pelus. A kakit viszont még fél évig bugyiba végezte el. Mondjuk ő megkezdte az ovit, de érdekes módon a kakit mindig hazahozta, sosem volt baleset az oviban. Fél év alatt, karácsonyra oldódott meg az ügy, két módszert alkalmaztunk. Az egyik hogy beígértünk egy nagyon szép ajándékot karácsonyra, amit nagyon szeretett volna. A másik módszerünk nem túl guszta, viszont célravezető volt, hogy kitaláltunk neki egy mesét: a wc-ben tündérek laknak és a tündérek magyon örülnének az ő kakijának. Na ez a kettő így együtt hatott.
2018. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A gyerekorvosunk is ezt mondta. Akár fél év is lehet. Szuper.... :)

Elkezdtünk egy ovit a héten. Nagyon kedvesek az óvónők. Még csak pár órát voltunk bent. Kíváncsi vagyok hatni fog-e. Ajándékot Mi is ígérünk.. Megígéri minden nap, hogy nem fog bekakilni...aztán mégis.

Amúgy 3. gyerek..a másik kettőnél nem volt semmi ilyen. Minden gyerek más.

2018. szept. 14. 06:15
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Guszta, nem guszta, a tündéres mese -odaadni a kakit, cumit, satöbbit a tündérnek, remek ötlet, a legtöbb ilyen korúnál beválik (2-3 évesek többségénél főleg).


A gyerekorvosoddal egyetértek ebben.

Ha majdnem 4 éves egy gyermek, mire szobatiszta lesz, még éppen belefér és önmagában nem utal problémára.


Arra is van esély, hogy még tart nála egy kicsit a dackorszak, és neki jó játék, hogy állít valamit, de az ellentétét teszi.


A tündéres mese viszont remek figyelemelterelő.


Egyébként a még kisebbeknél gyakori jelenség (1-2 évesek), hogy boldogan odaadja "doktor bácsinak", anyunak, apunak a saját kakiját.


Két-három éveseknél meg gyakran beválik a tágabb környezet és fantázia világ ilyetén játékossága (a cica szeretné már a cumidat, a tündér a kakidat stb).

2018. szept. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
És amit majdnem kihagytam: pelust nem szerencsés visszaadni a gyerekről, ha már lekerült. (Kivéve, ha kb másfél éves kora előtt került le, még az előtt esetleg "vissza lehet próbálni", mivel a túl korai elhagyás gyakran sikertelen. De a gyereked már bő 3 éves, ne add vissza rá a pelust. Nem tudom, "hol él" az első, magabiztos válaszoló...)
2018. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
* visszaadni a gyerekre.
2018. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is így tudom, hogy a pelust nem szabad vissza adni rá, mert az összezavarná, sőt vissza is vetné. Igazából arra írtam, hogy pelusról hallani sem akar, hogy megkérdeztem tőle, hogy mit szeretne. Pelusba akar kakilni? Erre azt mondja, hogy Ő már nagyfiú, és nem kell neki.

Per pillanat 2 napja nem kakilt...

Köszönöm a válaszokat.

2018. szept. 15. 02:51
 9/10 A kérdező kommentje:

Mai napon szólt a kisfiam, hogy szeretne a wc-n ücsörögni. És megtörtént a csoda....

Mindenkinek kitartás, aki hasonló cipőben jár. Az idő megoldja...

:)

2018. szept. 16. 18:23
 10/10 anonim ***** válasza:
"hol él". Biztos jobb helyeken, mint a kedves 50%-os. És biztos jobb dolgokat is találok ki...
2018. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!