Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem kommunikál a gyerek?

Nem kommunikál a gyerek?

Figyelt kérdés

Nem az én babámról van szó, a héten kezdtem náluk dadáskodni. Heti 5 nap, 2,5 óra.

Kislány, másfél éves. Nagyon ragaszkodó az anyjához, a nagymamájához (együtt élnek). Az apa munka miatt hétvégi-apuka, az anyja most kezdett újra dolgozni.

Nem beszél még, 4 szava van, a mama, vava(kutya), nyamnyam és a vivi (virág). Otthon sosem szólították a keresztnevén, becéző alkban egy állatfaj nevén hívják (nem akarom leírni). Nem hallgat sem arra, sem a nevére. Sem arra, hogy gyere ide, s tulajdonképpen semmire. Figyelmen kívül hagy mindent(nem csak tőlem).

Mindent mostazonnal akar. A hőn áhított tárgy irányába mutat, ill megfogja (pl hinta), majd elkezd dünnyögni, fél mp múlva már visít és toporzékol. Mindezt anélkül, hogy akár egy pillantással rám nézett volna, kifejezvén, hogy tőlem szeretne valamit.

Ha a babakocsiba ülne, akkor is próbál bemászni, majd mivel nem sikerül, kiborul, sír, toporzékol, ahelyett, hogy akár nonverbálisan megkérne arra, hogy segítsek.

Ma is volt egy fenn említett hintás jelenet.a hinta hátuljánál állt, be akart mászni, dünnyögés, nyöszögés, toporzékolás, visítás. Én a hinta elülső felénél leguggoltam, s mondtam neki gyere, segítek. Gyere ide, beteszlek a hintába... vagy 7szer. Végül odajött, s emelte a kezét, hogy tegyem be. De ha ráun, szintén így viselkedik. Kiborul, rúgkapál. Akkor is ugyanígy tettem. Nyugond hangon kérdeztem, szeretnél kijönni? Gyere, kiveszlek. Végül megnyugodott.

Ez normális viselkedés? Vagy talán a szülei nem kommunikálnak vele megfelelően? Én helyesen reagáltam rá?



2018. szept. 14. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem normális, másfél éves, kicsi nagyon, ő csak így tudja jelezni, hogy mit szeretne.
2018. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vigyáztam már gyerekekre, kissebbekre is. De pl a saját nevére mindegyikük mutatott valami reakciót. Nekem ez furcsa.
2018. szept. 14. 13:31
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

A másfél éves nem kér meg, hogy segíts, non-verbálisan sem. Legalábbis én még olyan másfél évest nem láttam, a sajátomat is beleértve. Valószínű akire te vigyáztál korábban, fejlettebb volt a koránál.


A nevére szerintem azért nem hallgat, mert fontosabb dolgot akar elintézni éppen, mint hogy rád figyeljen. :-D Érti ő, csak nem érdekli. :)


Szerintem semmi baja sincs.

2018. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tűnik egy boldog kisgyereknek. Bár lehet, hogy ezt már belemagyarázom... nem tudom. Másrészt, nagyon nehezen bízik meg új emberekben, az anyja mesélte, hogy előttem volt egy dadus, akitől két hónapon keresztül mindennap sírva fakadt, mikor meglátta.

Majd csak megbarátkozik velem, a tervek szerint ovikezdésig maradok.

Köszi a válaszokat, jöhetnek még!

De egyébként a mamájával sem igazán kommunikatív, otthon sem, ismerős környezetben. Ezt meg nem lehet a bizalomhiányra, felfedezésre fogni. Vagyis nem reagál abszolút semmire amit mondanak neki. Egy kisgyerekes barátnőmnek volt egy olyan ötlete, hogy talán a hallásával nincs minden rendben, de a külső zajokra figyel, reagál. Pl egy távoli kutyaugatásra, ami csak halkan hallatszik, rögtön mondja, hogy vava.

2018. szept. 14. 13:46
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom miért vagy vele és a családdal ilyen negatív, mindenesetre szerintem jobb egy kellemesebb hozzáállású baby sitter aki kedvesen tud bánni a kislánnyal és nem nézi hülyének.
2018. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Masfel eves gyerekem pont ilyen volt, pedig rengeteget torodtem vele, egesz napunk program, seta, jatek volt mindig. Szerintem mar felig meddig benne van a dackorszakban, azert nem hallgat a nevere. Az enyem se mozditja ra a fule botjat se, 2 evesen se (de a menjunk fagyizni, jon a mama, kersz csokit? - ezeket bezzeg meghallja). Az enyem semmit nem mondott masfel evesen az anya-apa-maman kivul, de alig 2 evesen mar csomo hosszu szot mond, probal szamolni, kifejezeseket mondani. Mi is leginkabb beceneven hivjuk, neha mondom neki azt is h bogarkam, kismacko, nyuszika. Ez baj lenne?

Osszessegeben iszonyu negativ a hozzaallasod egy MASFEL EVES pici gyerekhez! Megprobalod visszamaradottnak, boldogtalannak, problemasnak beallitani! Latszik rajtad h halalra idegesit. Mar elnezest de palyat tevesztettel. Sosem fizetnek egy ilyen embernek aki feljon egy noname oldalra cikizni a gyerekemet mert masfel evesen nem hallgat a vezenyszora es nem beszel folyekonyan.

2018. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó. Nem érzem úgy, hogy negatív lennék. Egy rossz szót nem mondtam a gyereknek. Türelmes vagyok, megdícsérem, ha ügyes stb. Ha tapsolok is mellé, akkor nagyon kis mosolygós.

De amúgy mikor indultunk hazafelé, szépen fordult, nyújtottta a kezét, hogy tegyem a babakocsiba, mikor mondtam. Érti, miről dumálok, csak neki nem kell otthon kifejeznie másként magát. Viszont képes rá.

Eddig nem ezt tapasztaltam ekkora vagy kisebb gyerekek kapcsán, ezért írtam ki a kérdést.

2018. szept. 14. 14:49
 8/13 A kérdező kommentje:
De azt sem mondtam, hogy gond lenne, hogy nem beszél folyékonyan. Nyilván nem beszél. Azt csak adatként írtam.
2018. szept. 14. 14:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat en nem tudom, szerintem teljesen normalisan viselkedik masfel eves korahoz. Jo persze vannak olyan gyerekek akik elszoszmotolnek magukban, meg egy pogacsat elmajszolnak 1 ora alatt amig halal nyugisan ulnek a babakocsiban. De az enyem teljesen olyan volt ennyi idosen mint amit most leirtal. Ne feledd h jocskan benne van a fogzasban is, ami okozhat ennyi idosen ideges, hisztis viselkedest. Ha csak felidezed h neked milyen erzes volt mikor attort a bolcsessegfogad, talan jobban at tudod erezni.

De azt tenyleg nem ertem, hogy lehet elvarni egy ekkora gyerektol h "viselkedjen". Ennyi idosen nem erti az észérveket, nem fog azert hallgatni rad mert kedvesen vagy ertelmesen magyarazol. Csak azt nem ertem miert kell ezt megmagyarazni egy babyszitternek, hogy miert nehez egy 1.5 eves gyerekkel banni? Nem tudom te milyen gyerekeket felugyeltel, de a jatszohazban, jatszoteren sincsenek kulonb 1.5evesek mint amit leirtal...

2018. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Teljesen normális amit írsz róla. De hogy nálam nem dolgoznál az tuti. Mondjuk ilyen tapasztalatlan, nem mellesleg rosszindulatú lánykát fel sem vennék.
2018. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!