Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérek közötti féltékenység...

Testvérek közötti féltékenységet, hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

5-13 éves gyerekeim vannak, minden nap mikor itthon vannak akkor veszekednek. A nagyobb most önálósodik magától tanul, fekszik le. Addig és annyit gépezik ameddig akar de cserébe 4.3 alatt nem lehet az átlaga. Reggel nincs hiszti késés a suliból, de ezt a kicsi nem bírja elviselni. Ha hazajön az oviból, üti veri a nagyobbat aki most már visszacsap. A nagyobb ugye többet eszik már, abban a korban van képes kiüríteni a hűtőt egy délután alatt. A kicsi hányásig utánozza. Nem bírunk vele, az oviban is egyre féltékenyebb a többiekre.

Nem tudom mit csináljak az apja nagyon ideges, és egyre többet szól rá hangosabban. Aggódok mi lesz később


2018. szept. 20. 12:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Az nem oké, hogy a kicsinek határt akartok szabni, miközben azt látja h a nagyibb bármit megtehet. Magyarázhatod az 5 evesnek a 4.3as átlagot nem fogja érteni.

Elhiszem h a nagy kamasz stb, de úgy nem fog menni hogy az egyiknek mindent és emiatt a kicsi a hibás.


Nagynak sincs non stop gépezés, jatszon a kicsivel is ha már van testvér. Nem akkor fekszem mikor akarok, hanem 9kor irány az ágy, másnap úgyis suli.

2018. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Ajanlom figyelmedbe a Testverek feltekenyseg nelkul cimu konyvet! Nagyon jo!
2018. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Első szerintem ne hasonlítsunk már egy 13 évest egy 5 éveshez,pláne ha mondjuk komolyabb a korához is viszonyítva. Az meg,hogy játszik-e vele...nem ő kért szerintem kistesót,hogy kötelezni lehessen rá,van aki egyszerűen olyan személyiség,hogy nem tud mit kezdeni egy kisgyerekkel.


Kérdező,szerintem próbálj a kicsivel több időt tölteni. Lehet úgy érzi ha a nagyot utánozza több figyelmet kap. A nagyra viszont szólj rá,hogy ne vissza csapjon,fogja le inkább a kezét és ne hagyja,mert ha ő visszaüt,akkor az is egy példa a kicsinek,amit utánozzon. Mindegyik kisgyereknek van olyan korszaka,mikor a nagyobbat utánozza a maximum,amit tenni lehet,hogy jó példát mutat a nagyobb. Viszont ha mindenért rá van szólva,amit a nagy csinálhat de ő nem,akkor pláne féltékeny lesz. Szerintem csak le kéne kötni a fölös energiáit valamivel,ami mentálisan de minimum fizikálisan lefárasztja kicsit.

2018. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont ugyan ez ment. A szuleimnek semmi sem szamitott, csak hogy az atlagom 4 felett legyen, es hogy heti 2x menjek suli utan kosarazni es 1x uszni.


Annyi volt a kulonbseg h en felsos voltam amikor az ocsem elsos lett, es nem birta elviselni, hogy neki lecket kell irnia, en pedig azt csinalok amit akarok mert nekem mar kesz volt. Ebbol orakig tarto hisztit volt kepes rendezni, anya pedig nem hagyta, hogy felalljon amig be nem fejezte meg ha 3 orat is ult felette. Ekkozben persze ment a tv ha rajzfilmet neztem vagy a gepen a hangok ha jatszottam, ez persze megjobban idegesitette.


Egyszer ketszer volt, hogy bejott 11fele a szobamba, hogy bekop anyaeknak, hogy en meg fent vagyok. De masnap igy is hoztam haza az otosoket szoval sosem volt belole problema ha esetleg tovabb maradtam fent.


Anyaek engem nem korlatoztak mert az o elvarasaiknak megfeleltem, az hogy az ocsem nem, es csak hisztizni tudott az nem az en problemam. Ezt anyaek kezeltek de nekem nem szarmazott belole semmi negativ elmeny

2018. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

1. nehogy már a 13 évesnek ugyanazok legyenek a szabályok, mint egy 5 évesnek. Nyilván nem kell 9kor lefeküdnie. És attól, hogy van egy testvére, nem kötelessége játszani vele, nem ő vállalta. Így lehet a legjobban tönkretenni a testvéri viszonyt, ha a nagyobb gyereket kényszerítjük, hogy foglalkozzon a kicsivel.


Kérdező, hogy kezelitek a kicsi reakcióit?

2018. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

1es, persze játsszon a testvérével, gondolom nem ő akarta hogy legyen, nem neki szülték. Ha nálatok ez megy, hogy kötelez játszani a testvérével, nagyon sajnálom szegényt :-)


Az meg természetes hogy egy 13 évesnek több mindent szabad. A kérdezőék nagyon is jól csinálják, hogy vannak engedmények, amennyiben a feladatát teljesíti.


Kérdező, a kicsi óvónői mit mondanak? Nem lenne esetleg érdemes felkeresni egy nevelési tanácsadót? Ő látná a gyereket és érdemibb ötleteket tudna adni a helyzet kezelésére.


Ami nekem eszembe jutott, hogy míg a nagy gépezik, ti játszatok a kicsivel, legyen ez az ő anya/apa ideje

2018. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Hát ne haragudjatok de érdekes köztem és a testverem között 10 ev van es megis egesz gyerek koromban velem volt és ilyen problémáink sosem voltak.

Nem, nem ő akart tesót de lett. Akkor normális ha úgy éli tovább minden napjait, mintha nem lenne?? Végül is, tok esszerű dolgot mondtok. Ne fegyelmezzünk egy 13 évest se, hagy nyomja egész álló nap a gépet! Majd ha 18 évesen lesz..ja magasról a szüleit, rajonnek h vmi nem oké.

Az ilyen liberalitas miatt tartunk ott ahol. Az ilyen miatt verj a gyerek seggre magát a boltban és égeti le a szülőt. Határok... ugyan már.

Gratulálok nektek, felelős szülők vagytok. :D

Fel lehet akadni a 9 órán, csak mondtam egy számot, de normális iskolába járó gyerek aki másnap 6-7kor kel, annak jobb lefeküdne korán. De biztos ezt is én látom rosszul és csak az én gyerekeim fekszenek le időben. Bár bocs, ők 11 és 7 évesek, én kérek elnézést.


Nyugodtan hagyd gépezni a nagyot éjfélig, az 5 éves majd csak kinövi ezt a korszakát! Elnézést h volt véleményem :)

2018. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%
Ja azt kihagytam h az 1. Válaszoló vagyok bár remélem feltűnt
2018. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

6os, képzeld az én gyerekeimnek van eszük és a gép helyett inkább a nagy leviszi a játszóra a kicsit.

De gondolom az is baj lesz, h a lenti játszóra lemennek a gyerekek 😱😱

2018. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem hajnalokig van fent ahogy észrevettem 21:30-22:00 között már alszik, előtte olvasni szokott. Addig csukva az ajtó elalvás előtt nyitja ki. Idáig ez működik 3 hét alatt idáig 1 db 4es lett az is tesiből.

A kicsi középső csoportos, szerintem második dackorszakot éli meg. Sok minden szabad neki, rengeteg időt töltünk kettesben vagy hármasban az apjával. Nagytesó nélkül is rengeteg időt.

Hisztiket hagyjuk lecsengeni, utána megbeszéljük az okát, hogy érzi magát mi a baj. De azt nem hagyjatjuk, hogy látja a tesó 4 rántot húst eszik, a ő meg egyet és ez is gond. ma épp az volt a gond, hogy ő egy hamburgert evett a tesó kettőt.

Külön szobájuk van, a kicsinek jóval több mindent veszünk meg, ha nagy bevásárlás van kap játékot mesekönyvet. Minden nap van 1 - 2 óra mikor vele játszunk vagy azt csinálunk amit szeretne. Tavasszal nagyon beteg volt influenzából lett tüdőgyulladása kórházba került azóta lett nagyon anyás és próbálja a tesót kidúrni minden honnan.

A nagy eddig lefogta a kicsit, vagy otthagyta ahol épp piszkálta őt de még augusztusban úgy megharapta a combját hogy bekellett menni az ügyeletre vele. Azóta már védekezik

2018. szept. 20. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!