Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elhamarkodott döntés volt...

Elhamarkodott döntés volt suliba küldeni a lányomat. Hogy lehetséges halasztani egy évet? Oviba vissza vinni?

Figyelt kérdés
5.5 éves, óvóné és vizsgálat után iskola érettnek mondták nem maradhatott az oviban. De még alszik délutánonként, borzalmasan viselkedik a suliban. Rendszeresen alszik ebéd után a napköziben. Elhozni nem engedik 4:30kor lehet csak elhozni. Amit tudott az oviban itt nem megy, ceruzafogás, színezés, vonal húzások. Hová menjek ezügyben?
2018. szept. 25. 17:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
En a vedonot kerdeznem. O biztos megmondja mi a teendo, melyik hivatalba kell menni.
2018. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Iskolapszichológus?
2018. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
99%
Olyan nincs, hogy az óvónők köteleznek, hogy 5,5 évesen iskolába vidd. Az én fiam októberben lesz 6 senkinek eszébe se jutott,hogy iskolába is mehetett volna, pedig már olvas és nyomtatott betűkkel ír.
2018. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
99%
5,5 évesen iskolába ez most valami rossz vicc ugye? Miért hagytad hogy ezt csinálják a gyerekeddel? Ennyi idősen hogy lenne már iskola érett,neki még játszania kell,nem ilyen terhet cipelnie.
2018. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Az volt. Öt és fél évesen nem iskolaérett, és nem is iskolaköteles a gyereked. Mi az, hogy nem maradhatott az oviban? Ilyen nincs.
2018. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag sem arra nem kötelezhettek volna hogy iskolába vidd sem azt nem tehetik,hogy most a napközire kötelezzenek. Ilyen nincs.

Hívd az óvodavezetőt,ha nem készséges akkor az OH-t. Ők majd elirányítanak de ezt már tavaly év végén is megtehetted volna,hogy jobban utána érdeklődsz,bár lehet bíztál benne,hogy menni fog.

2018. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Meg voltál győzödve róla hogy zseni a gyerek,most meg bolondot csinálnál belőle azzal hogy visszaküldöd az oviba szégyenszemre hogy csúfolják az ott maradt társai?
2018. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A csoportjából mindenki ment iskolába, a leendő nagycsoportban nem volt hely így meggyőztek engedjem suliba. Oviban olyan kis komoly, megfontolt volt. Holnap bemegyek a védőnőhöz remélem tud segíteni
2018. szept. 25. 18:53
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

utolsó, szerintem senki nem tudja felmérni, főleg első gyereknél, hogy mit jelent az iskola a gyermeknek, milyen terhet, bizony elhamarkodott döntés volt, de valószínű nem akart rosszat a kérdező, csak nem tudta mire számíthat, plusz erre rájöhetett az ovónők buzgálkodása, akik viszont valószínű arra tudtak csak gondolni hogy egyel kevesebb gyerek lesz, főleg ha az oviban is csinálta a cirkuszt délutánonként...

kérdező én nem is értem miért engedted oda, mármint értem hogy nem erre számítottál, de azt nem értem miért fordult meg a fejedben hogy egyáltalán iskolaérett lehet, nem véletlen megy mindenki 6, de inkább 7 évesen iskolába... én kivenném, ha nem megy neki, főleg ha emiatt szomorú/kedvtelen is, elvinném inkább magánoviba míg iskolaérett lesz.

2018. szept. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Öt és fél évesen ezt engedni óriási hiba volt. Ilyet még nem hallottam itt a környéken, pedig nekem is három iskolas gyerekem van.
2018. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!