Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák nálatok a családban...

Anyukák nálatok a családban ahol van pici gyerek ott ki diszíti a fát majd karácsonykor?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok érdemes ebbe belevonni a 3 év körüli gyereket,hogy a család ezt együtt csinálja,vagy nálatok az angyalkák vagy a Jézuska csinálja és addig a kicsi máshol van? Tavaly nagyon beteg volt karácsonykor ezért akkor velünk volt együtt diszitettünk,előtte pedig alig egy éves volt nem értett még semmit az ünnepből,de most már olyan nagy és okos. Ti hogy csináljátok?
2018. szept. 27. 11:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk en díszítem alvásidő alatt és ő már teljes pompájában latja ahogy Angyalka feldíszitette. Barátnőm a gyerekekkel együtt szokta.


Ez olyan dolog, amit te magadnak alakítasz ki, nem pedig azert csinálod mert a netes anyukák így vagy úgy javasolták..Hanem ahogy TE szerinted jobb/szebb. Ennyire lehetsz önálló édesanya, hogy bátran kialakíthatod magad is a családi szokásaitokat.

2018. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Mindig apjuk díszíti a gyerekekkel együtt.

De igaza van az előzőnek, ezt mindeni úgy csinálja, ahogy jólesik, nem kell megszavaztatni a többiekkel. :)

2018. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem gyerekfüggő is. Én például jobban szerettem részt venni a díszítésben, tesóm az angyalka készen leteszi dologra volt beállítva első gyerekként. Nekem meg fura lett volna hogy kihagynak valamiből.
2018. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%
Mi nem jézuskàzunk, így nincs értelme titokban díszíteni. Együtt szoktuk. Mindig nagy öröm a gyerekeknek, főleg ha az oviban, suliban készített díszeiket is felrakjuk.
2018. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Mi együtt diszitjuk, de ezt neked kell kialakitani, úgy ahogy nektek jó! Az enyémek belepusztulnanak, ha nem vehetnének részt benne, míg más gyerekeknek a meglepi a fontos
2018. szept. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk az lett a családi hagyomány, hogy a férjem díszít a gyerekkel, én meg készülődök.

Nem vagyunk vallásosak, nincs Jézuska.

Most 5 éves, nagyon szereti, mert a csúcsdíszt ő teszi fel úgy, hogy az apja emeli fel a fa tetejéig.

8 hónapos korában még nem volt (áprilisi), de következő évtől így van. A nem törékeny díszeket a picik is feltehetik a fára.

2018. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Amikor picik voltak, akkor 23-án éjjel díszítettünk.

Egyszerűbb volt, és nem csúsztam szanaszét 24-én.

Így már reggel, szép reggel volt, csupa finomsággal reggelire, és utána volt az ajándékozás, este meg nagymama látogatás:D

Eszembe nincs, most sem 24-én díszíteni.

2018. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem úgy akarom csinálni ahogy más csak kiváncsi voltam hogy kinél mi a szokás.
2018. szept. 27. 12:06
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy olyan dolog, amit minden család maga alakít ki, így teremtve saját hagyományokat.


Mi például együtt sütünk-főzünk 23-án, az adventi vasárnapokon, együtt díszítjük fel a házat. A fadíszítés felnőtt dolog, 23-án este, mert valaki mindig túl pici hozzá. :)


24-én reggel tehát "meghozzák" az angyalkák és a manók a fát. Közös családi, ünnepi reggeli, majd közös főzés következik. Egész nap játék, csodavárás, ha van hó, akkor hógolyózás, majd ünnepi vacsora. Este pedig irány az ágy, mert 25-án reggelre érkeznek meg a csomagok a mesevilágból.


Mi nem Jézuskázunk, hanem elmondjuk, hogy az ajándékozás azért van, mert mindenki örült aznap, amikor Jézus megszületett.


25-án reggel azért van ajándékozás, és nem Szenteste, mert akkor nem lehetett velük bírni egész nap, nem volt rendes ünnepi vacsora, mindenki csak az ajánékokat várta, aztán meg a csilláron is lógtak még éjfélkor is.

Ezért reggel, 25-én ők ébresztenek minket a nagy hírrel, hogy megjöttek a meglepetések a mesevilágból. :)


Egész nap játék van 25-én, lehet pizsiben lenni akár délig is, akkor megyünk a nagyszülőkhöz. Így estére olyan fáradtak és boldogak, hogy öröm nézni.

2018. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
Mi úgy szoktuk, hogy 23-án este, amikor a elaludt a lányunk, akkor díszítjük. Így 24-én reggel amikor felébred már ott a szép fa, alatta az ajándékokkal. Ezt a délelőtt folyamán kibontjuk, délben anyósomhoz megyünk ebédre, utána vacsorára pedig az én családomhoz, így csak késő este érünk haza. Nekünk így kényelmes, nem férne bele az időbe, hogy 24-én még délelőtt gyors fát díszítsünk. Így nyugodtan tudunk készülődni a délutánra, én még délelőtt süteményt sütök stb.
2018. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!