Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnál hozzá, ha kioktatn...

Mit szólnál hozzá, ha kioktatna egy vadidegen a gyereknevelésről?

Figyelt kérdés
A lányom most 2,5 éves és most van a dackorszaka. Nem akart hazamenni a földön akart hemperegni és nem tudtam megnyugtatni, csapkodot és rúgott felém. Ekkor fogtam a kezét és vonszoltam magam után a bicikliig. Gondoltam minél előbb érjünk haza és otthon megnyugszik. Erre odajött hozzám szörnyűlködve egy nő, és kérdőre vont, hogy bánhatok így a gyerekemmel. Szerinte csak szeretetre van szüksége és látszik, hogy én ezt nem adom meg neki. Ő tudja, mert 4 unokája van. Először köpni nyelni nem tudtam, mert nem bántalmaztam a gyerekem és nem ordibáltam vele. Közöltem vele, hogy az én lányom nem az ő unokája, foglalkozzon a maga dolgával és ott hagytam. De most komolyan egy vad idegen hogy jön ahhoz, hogy ilyet állítson? Ti mit tettek volna a helyemben?
2018. okt. 6. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Sok ilyen van. Lépten-nyomon botlok megmondó emberekbe. Ránézek, hogy lássa hallottam, majd szó nélkül otthagyom, hogy érezze pont leszrom a véleményét. Nem beszélgetek. Nincs időm ilyenekre.
2018. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Igazad volt teljesen. Én nem tudom egyes emberek mit képzelnek magukról de az utóbbi héten egy vad idegen nő a lányomat elkezdte ölelgetni és még én voltam a szemét mikor szóltam, hogy ugyan engedje már el. Egy másik az elöl hordozott tehát közvetlen közelemben lévő gyerekem arcát kezdte el simogatni miközben én fizettem a boltban.

Minden egyes séta alkalmával történik valami hasonló és természetesen a kéretlen tanácsok sem maradnak el..

Bocs, hogy eltértem a témától. Abszolút igazad van, nem értem miért kell beleszólni abba, hogy ki hogyan rendez le egy hisztit vagy bármit amikor nem ismernek sem téged sem a gyereket sem a helyzetet.

2018. okt. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Volt rá példa,nem is egyszer. Először kb. 7-8 hónapos lehetett a lányom. Nagy kupolás babakocsija volt,aminek a kupoláját majdnem teljesen rá lehetett húzni az utastérre,így a 30+ fokos hőségben nem érte őt a nap. De jól levegőzött,és a kupola alatt ki is látott. Szembejött egy idős nő,és mikor mellénk ért,torka szakadtából üvölteni kezdett,hogy megölöm a gyereket. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam,mert nem számítottam rá,aztán odaböktem neki. "Nem baj! Majd csinálunk másikat." Aztán otthagytuk. Ő meg óbégatott tovább,zengett tőle az utca. Szerintem amúgy nem volt százas.

A másik eset,boltból sétáltunk haza. A lányom szájában nyalóka. Nem volt már kicsi, elmúlt 2. Szembejött egy 70+- os nagyi,aki a kutyáját sétáltatta. Nekem állt,hogy hjogy engedhetem a nyalókat,mert mi van ha elesik a gyerek,és lenyomja a torkán. Ugyan azt mondtam neki,amit te kérdező mondtál. A nő mielőtt tovább mehettünk volna,elhordott mindenféle neveletlen,tiszteletlen gyereknek. 30 voltam akkor. Fel volt háborodva,hogy beszélhetek így vele, az anyám biztos nem tanított meg a tiszteletre. Kezdett eldurrani az agyam,és visszaszóltam neki,hogy miért,maga hogy beszél velem. Aztán faképnél hagytuk. Valamit még kiabált utánunk,de én már nem figyeltem. Ne törődj vele. Sajnos vannak ilyenek,akik szeretik beleütni az orrukat más dolgába.

2018. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez a dackorszakos nalunk is sokszor elofordul. Nincs kocsink igy altalaban hatizsakkal, nagy szatyrokkal viszem a bevasarlast, melle a gyereket. Sokszor szepen jon kezenfogva de van h levagja magat es akkor egyszeruen nem birom felvenni. Kozben rohog rajtam es rugdos. Kaptam mar beszolast de van aki csak "megvetoen" nez (altalaban ilyen 20 ev koruli gyerektelen kiscsajok, biztos azt gondoljak h az o gyerekukkel nem fog elofordulni). Es h mit szolok? Oszinten, mar nem is erdekel. Ilyen az elet. Nokent ha nincs gyereked azert izelgetnek, ha van akkor azert. Csak tudnam miert tesz mindenki ugy mintha egy hisztis kisgyerek olyan baromi szokatlan dolog lenne...
2018. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Pont így kezeltem volna, ahogy te. Megmondom neki, hogy magával foglalkozzon, és otthagyom a francba.

Nekem egy ilyen eset volt, a lányom nem akart normálisan jönni arra, amerre kellett volna, a kezemet se akarta fogni, megállt raplizni. 2 éves volt. Közöltem vele, hogy ha nem tud értelmesen sétálni, jön szépen a csatosba (mi nem nagyon babakocsiztunk, de ha igen, akkor meg oda raktam volna be, nem az a lényeg). Nem jött. Elkezdtem felvenni, jó-jó, jön normálisan. Oké, kapsz még egy esélyt, gyere. Megint hiszti. Erre megfogtam, beraktam a csatosba a hátamra, és elindultam a hisztiző gyerekkel. Öregasszony megállít és elkezdi mondani, hogy én nem vagyok normális, nem hagyom járni a gyereket, miért kínzom ezzel ahelyett, hogy teret adnék neki, hogy használhassa a lábát. Először még válaszoltam türelmesen, hogy volt neki lehetősége, de mivel a földön ülve hisztizik ahelyett, hogy jönne, nincs séta. Ezután még nekiállt pofázni, hogy a mai szülők csak rángatják a gyereket ész nélkül magukkal mindenhova stb., na erre már igen, közöltem, hogy a saját életével foglalkozzon, és otthagytam. Nem komplettek ezek, én nem tudom, honnan veszik a bátorságot, hogy dumáljanak másoknak az utcán...

2018. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ilyennel még nem találkoztam,egészen múlt hétig :)


3. Gyerekem 3 hónapos,szépen tartja magát,forog minden fele ezért amíg pakoltam a kocsiból nem tartottam a hátát.

Erre egy vadidegen néni szintugy nekem állt,hogy lehet igy fogni nincs rajta sapka, egyáltalán hogy gondolom ezt. Én is csak bután néztem,hogy evyáltalán ki kérdezte vagy kicsoda. Képes volt a boltig jönni utánam,hogy megérti ő,hogy nincs tapasztalat mondtam neki,hogy ő a 3. Babánk erre meg átváltott arra,hogy biztos 3 apa is van😂😂 meg egyedül nehéz lehet nevelni. Kiröhögtem és otthagytam végül


32 vagyok és házasságban születtek😬😬

2018. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó én mosolyogva közöltem volna vele, hogy ne önmagából induljon már ki. Attól mert neki 5 gyereke van 5 apától, te egynek szültél csak. :))
2018. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer egy nő kezdte osztani a hisztiző gyerekemet a boltban, hogy a rossz gyerekekhez nem jön a mikulás, stb.

Először elképedve néztem rá, aztán fennhangon közöltem, hogy sajnálom az ő leszármazottait, de mifelénk a mikulás nem válogat, a gyerek viselkedése nincs hatással arra, hogy jön-e, hoz-e ajándékot.

A gyerek hisztizett tovább, de én legalább levezettem a feszültség egy jó részét :D


Szóval a te esetedben is simán kiosztottam volna az okoskodót.

2018. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszer pár méter rohanás után olyan látszólag durván kaptam el a 1.5 éves gyerekem kezét az út szélén, hogy rám szólt egy fiatal pár, hogy normális vagyok?!. Mondom igen, mert a gyereket alig értem utol és kb 2m volt vissza a forgalmas útig. Az, hogy durván nyúltam felé a sietés és ijedtség miatt volt. Aki nincs benne az adott szituációban az nem tudja, csak ugat. Ne foglalkozz vele!
2018. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!