Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodakezdés más gyerekét...

Az óvodakezdés más gyerekét is mennyire megviseli/megváltoztatja?

Figyelt kérdés
3.5 éves fiam sosem volt egyszerű eset, de mióta óvodás, kibírhatatlan, rengeteget kiabál, hőzöng, felesel-a szófordulatok mind onnan származnak. Éjszaka is kel min 4x azóta- egyszer még rendben is lenne, ha pisilnie kell- de ez már elviselhetetlen. Lusta magára húzni a takarót, mindent kitalál, h menjünk hozzá. 2 éves húgának folyamatosan dirigál, elvesz tőle mindent stb. A szép szó sajnos nem használ, ezért kérnék tanácsot.
2018. okt. 15. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a baj h helyetted senki nem fogja megnevelni.
2018. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Óvodában semmi gond vele, ügyes, nyugodt gyereknek mondják. Itthon jön ki a feszültség... Magyaráztuk neki már így , úgy, nem egyszer, nem kétszer. Nem tudom, mi lenne már a jó módszer, testi fenyítést, zsarolást kihagynám. Legfőképp a sok kelés a probléma, hagynám bőgni éjszaka, de egy szobában vannak a húgával. Az utat lehet valóban nekünk kell megtalálni.....
2018. okt. 15. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet. Ha mással van, akkor szépen viselkedik. Ha velem van őrjöng.

Még az Apja se kapja ezt a viselkedést olyan szinten, mint én.

Nekem azt mondták, hogy velem érzi biztonságban magát és akkor engedi ki a gőzt.

Persze ettől nem lesz jobb, de legalább tudod, hogy nem azért mert neveletlen.

2018. okt. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jo, van ami megengedheto es amit el lehet magyarazni szep szoval. De a folyamatos feleseles, hugaval valo banasmod kell h vonjon maga utan kovetkezmenyt. Nem tudom sok anya miert tekint a 3 eves gyerekere ugy, mint egy kesz, kiforrott, intelligens, mar-mar felnottekkel egyenrangu emberre. Meg csak most kezdodik igazan a neveles resz, a neheze.
2018. okt. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyémet is megviselte. A rosdz alvás is lehet ettől, feszült- valami nem jó esetleg az oviban, ettől szorong. Ez lehet óvónőtől félelem miatt, az elválás miatt, az egyik gyerek erőszakoskodik vele vagy végül is bármi kiválthatja. Eszik rendesen? Alszik időben este? Legyen kipihent, egyen tápláló ételeket és kapjon még több ölelést szeretetet, hiszen sok időt kell most anya nélkül lennie.
2018. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!