Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megterhelő az ovikezdés és a...

Megterhelő az ovikezdés és a testvér születése egyszerre?

Figyelt kérdés

Ha minden a terv szerint megy, ketteske kb. akkor fog megszületni, amikor a fiam ovis lesz.

Mivel a fiam külön szobában alszik (ő igényelte a különalvást) a kisebb fog egy ideig a szobánkban aludni, amíg át nem alussza az éjszakát.

Bölcsibe nem jár a fiam, és ugye ő az első gyermekünk. Oviban csak a kötelezően előírt órákig szeretnénk hagyni (ezt nem is tudom még, de talán napi 4 óra?), aztán hoznánk haza, hiszen otthon leszek úgyis.


Bármilyen tapasztalatnak örülnék, mivel nekem ezen a téren semmilyen nincs.



2018. okt. 17. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Lányom még csak 2,5 éves, így nem kötelező neki az ovi, de mivel ő lett volna az egyetlen aki nem szeptemberben kezd, így gondoltam beviszem ismerkedni egy napra. A testvére még nem volt egy hónapos amikor mentünk. Féltem én is ettől, de annyira jól érezte magát, hogy már aznap nem tudtam hazahozni, így ott maradhatott ebéd utánig és azóta jár is, már 1 hónapja, most is nagyon szereti, sosem sírt reggel hogy menni kell, délután is örömmel fogad. :) Nyilván ez nem mindenkinél van így, te ismered a gyerekedet, az enyém nagyon anyás, de imádja a többi gyereket, szeret társaságban lenni, így nem volt gond vele.
2018. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Biztosan nehéz lesz már csak az oviba szoktatás miatt is, pluszban ugye ott lesz a pici baba.

Remélem azért nem lesz igazam és szerencsések lesztek etéren. :)

2018. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire esik egybe a kettő?

Eddig mindenkitől azt hallottam (pedagógus, pszichomókus...), hogy az nem szerencsés, ha kb. 1-2 hónapon belül esik az ovikezdés és a tesó születése. Ilyen esetben érdemes az ovit/bölcsit tolni, hogy ne kapcsolja a gyerek össze, ne érezze, hogy lepasszolták, lecserélték...

2018. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, csak a nagycsoport kötelező, illetve egy 3 évesnél lehet felmentést kérni, ebben a helyzetben biztosan kérnék is, mert nemcsak egy tesó túrja ki, hanem ugyanakkor be is van rakva egy óvodába, szerintem ez így együtt nem jó ötlet, de gyerek személyiségétől is függ nyilván.
2018. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Minimun fél év azért jó lenne a 2 esemény közöt, különben mindenkinek borzasztó lesz
2018. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én emiatt vittem fél évvel később. A kistesó majdnem 1 éves volt, a nagy 3,5 évesen ment oviba. Nekünk így volt a jó.
2018. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az, hogy épp elég trauma egy gyereknek a tesó születés, ne sokkoljuk le egyből azzal, hogy el is kell válni. A nagyfiamat tényleg megviselte a tesó érkezése, (2.5 éves volt)nem lett volna szívem még ahhoz is, hogy azt lássa, lecseréltük. Kellett neki fél év, mire ő is teljesen belerázódott. A beszoktatásnál ott kell, hogy legyél, pici nélkül, így ez is macera. Ha még csak most fogja kezdeni az ovit, akkor aug.31-ig gondolom nem töltötte be a 3-at, nem is kell vinned, elvileg csak jövő szeptemberben. Persze nem kell addig húzni, de hagyj neki időt, pl hogy otthon lehessen veletek, megismerje a kistesót akit tuti nagyon vár. Nálunk ez bejött. Azóta a nagy már 4 éves, imádja az ovit, és a tesóval is nagyon szeretik egymást. Szerintem az is hozzátett, hogy volt idejük összeszokni. És így nem nagyon volt féltékenykedés sem.
2018. okt. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi direkt ezért vártunk még a tesóval. Szeptemberben kezdte a lányunk az ovit, január közepén születil a kisfiunk. Semmiképp nem akartuk, hogy egybeessen, nehogy úgy érezze, a tesó miatt kell mennie.
2018. okt. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tapasztalatokat.

Várok még.

Azt nem igazán értem, hogy lehet fél évvel később vinni. Ilyenkor csak fél évig is kiscsoportos?

2018. okt. 18. 08:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet. Ha nem óvodaköteles kezdéskor, akkor csak simán megbeszéled az óvodavezetővel a kezdést.

Ha óvodaköteles, akkor pedig felmentést kérsz az ovin keresztül a jegyzőtől.

Mivel 9 hónnappal előre tudsz szervezni, minden megoldható.


Pl: nálunk most szeptemberben kezdett volna a nagy, márciusra várjuk a kicsit. Ez így tökéletes időzítés lett volna, de... nem jött össze a szobatisztaság. Így megkértük a felmentést és lebeszéltük, hogy ha januárig nem sikerül elkezdeni az ovit, akkor majd csak jövő szeptemberben kezd, akkor már középsősként.

2018. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!