Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyes anyukák miért viszik...

Egyes anyukák miért viszik nem kötelező, teljesen fakultatív gyerek programokra a beteg gyereküket?

Figyelt kérdés

Kicsit csalódott és mérges vagyok, mert ettől az anyukától nem az első, hogy azt állítja, nem beteg a gyereke, aztán leülnek együtt játszani és csakhamar jön a zsepi meg a torokcukorka és a gyerek már törli a kezével és fogja az összes apró darabos játékot... Láthatólag náthás, köhög, csillogó lázas szemű.


Mindkettő alkalommal elkapta az én fiam is.


Legutóbb megemlítettem, hogy betegen inkább ne jöjjenek (ez másoknak érdekes, egyértelmű!), de kétszer vagy inkább háromszor megtette már, (mert az első betegségnél 2 nap különbséggel visszajöttek, mondván tényleg meggyógyult - ja nem ). Így én nagyon azon gondolkozom, hogy többször már nem tudjuk elkapni. Érdekes, az utóbbi hetek durva betegségei pont a velük való kontaktus után kezdődtek.

Vagyis az én fiam kénytelen lesz nem járni ide.. Bármennyire is szomorú ez.


2018. okt. 19. 07:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%
Talán mert az orvos aztg mondta, nem fertőző, a gyerek meg unatkozik otthon és szeretne menni. Simán lehet véletlen egybeesés is, hogy a te gyereked épp akkor betegedett meg, sőt, elkaphatta mástól, aki épp a lappangás időszakában volt.
2018. okt. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Úgy gondolod, hogy pont a programra beérve jön ki rajta a betegség többedik alkalommal?

Egy orvosunk van, tudom, mit vall. Minket orrcsepegés felszáradásáig tiltott el, mert addig fertőz, de ők a betegség közepén jelennek meg, mikor javában tart :(

2018. okt. 19. 07:15
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Mert anyuka unatkozik otthon és programozni akar. Nekem is van ismerősöm nem is egy, aki betegen is viszi a gyerekeket, azt mondják "már úúúgy rákészültünk", meg "nem akartam már harmadik nap is otthon ülni".
2018. okt. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Mert anyu unatkozik otthon, és mehetnékje van. Lehet lepontozni, de ez az igazság. Itt is van 2-3 ilyen anyuka, állandóan az ő gyerekeik jönnek mindenhová bokáig logó takonnyal, hurutos köhögéssel, percenként tüsszögve. Rendesen rosszul vannak a kedves anyukák, ha valami eseményt ki kell hagyni a gyerek miatt, pedig mi is szóltunk már többször, hogy ne hordják már így el a gyerekeket, mert mindenki másé is beteg lesz 2 napon belül. Azért akármit mond az orvos, épeszű ember nem viszi a gyerekét közösségbe úgy, hogy másodpercenként törölgetni kell az orrát, állandóan tüsszög, köhögi fel a trutyit, meg esetleg hőemelkedése is van. De kétlem, hogy egyáltalán orvosnál voltak, mindig az a válasz, hogy jaj már, csak kicsit náthás...
2018. okt. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%
És ha ezek az ostobák tudnák, hogy ezért éppen a nátha a leggyakoribb vírus, mert azt mindenki ártatlannak gondolja..holott 10/9 esetben vírus okozza a náthát, az nagyon ritka, hogy valaki csak úgy megfázik. Ahhoz kb. vizes ruhaban kellene szaladgálni 2 fokban.
2018. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
25%
Tehát anyuka unatkozik, ezért viszi a gyereket játszóházba. Hát mit mondják, jó szórakozás, de nem ah anyukának.
2018. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Elég sok anyuka maga miatf jár hidd el utolsó! Emberek közt van, van kihez szólnia és telik az idő, plusz lefárasztja a gyereket aki így jobban alszik.
2018. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom, én soha nem azért mentem, mert nekem akkora élmény. Vannak barátaim, ha beszélgetni akarok, akkor velük találkozom. A játszóház a gyereknek élmény, nem a felnőttnek.
2018. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk pl. az említett anyukáknak a baba-mama klub, torna, ringató stb. kihagyhatatlan élmény. Nagy barinők, úgyhogy lehet pletyózni, közben elvannak a kölkök is ugyebár, elég fél szemmel figyelni őket (szerintük). Úgyhogy igen, maguk miatt is járnak. Én is azért kezdtem amúgy járni, mert nekem is jólesett társaságban lenni, csak én nem vittem full taknyosan a gyereket azért, mert nem akarom kihagyni az aktuális traccspartit.
2018. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%

Ugyan a lányom már nem baba, 4 éves lesz januárban, de pont ezen akadtam ki én is a minap. Járunk hetente 2x táncolni, és jött egy anyuka, akinek az ikerlányai járnak. Ez egyik eléggé rosszul festett, köhögött, ki sem látszott a náthából, csillogott a szeme. Az anyuka ugyanúgy átöltöztette, a kislány közben nyűgösködött. Az anya ott mindenki előtt kezdett vele kiabálni, ha nem fejezi be a hisztit, akkor ez voltaz utolsó, hogy elhozta. A lányom 3 nap múlva lázas volt. Nem biztos,hogy a kislánytól kapta el, de akkor is nagyon bosszantó.

Én azt gondolom, hogy nem azért nem tartja otthon sok anyuka,mert ő unatkozna, hanem mert a gyerekek attól, hogy betegek, még nem fekszenek nyugiban egész nap, így le kell foglalni őket. Sok anyának ez nehezére esik, ezért viszik társaságba, hogy akkor ők nyugiban ülhetnek, míg a gyerek lefoglalja magát.

2018. okt. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!