Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kell aggódni?

Mikortól kell aggódni?

Figyelt kérdés
3 éves kislány még nem beszél, se mama, papa, anya, apa,igen, nem - semmit. Kellene aggódni? Van kisebb testvére;vajon ez is befolyásolja?

2018. okt. 19. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Én már aggódnék, ha a gyerekem évesen egy szót sem mondana.

A gyerekek ennyi idősen már összetett mondatokban beszélnek, akik teljesen egészségesek, csak később érnek, azért már ők is mondanak legalább szavakat. Ha a te 3 évesed még ezt sem, akkor én biztos, hogy szakemberhez fordulnék.

2018. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

De babakorában rendre kezdett gügyögni, később szótagolni? Pl mamamama

Bölcsibe jár? Ha igen, mikortól?

Egy évesen mondott elejtve pár szót?

2018. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Aggódhatsz, de mihamarabb vidd inkább fejlesztésre. Egy 3 éves ismerős kisfiú sem mond még sok mindent, ezért őt már fejlesztik.
2018. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hallásvizsgálata volt? Számomra az lenne az első!
2018. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is csak gagyog 2.5 évesen. 2 éves kora óta kapja a fejlesztést (eddig szerintem semmi eredménye nincs...) Ilyeneket mond:bababa mamama kaka tütü, állathangok,ham,hihihaha (Egyszer egy királyfiból)...

Minimum ezeket már mondania kellene a te gyerekednek is.

2018. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem szűrték ki az oviban? Abszolút megkésett ezzel a beszédfejlődése.

Kislányom 2 évesen 2 szót mondott, és már ezzel is annak számított.

Sőt most éppen 3, 2,5 évesen szépen beindult a beszéde, mára összetett mlndatokban beszél, mesél, DE még mindig megkésettnek számít. A kötelező logopédiai teszt (KOFA 3) is jelezte, hogy a nyelvhasználatban még nem ott jár (nem használ feltételest, nem kérdez kérdőszóval, nem használ felszólító módot... stb.).

Mi teljesen elégedettek vagyunk azzal, ahogy halad (sok fejlesztés), de tény hogy aki időben kezdte, előrébb jár.

2018. okt. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Nevelesibe jelzed a problemat

2. Beszedvizsgaloba idopont keres es elemesz

3. Szakvelemeny

4. Ha mazlista vagy lesz fejlesztes az oviban a szakvelemeny alapjan ha nem akkor cipelheted.

5. A kisebb testver befolyasolhatja a beszed elmaradasat

6. Nalunk az ovi hozta meg az eredmenyt, nem a fejlesztes, az max kiegeszitette, kiscsoport vegere folyekonyan tisztan beszelt a gyerek :-)

2018. okt. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A lányom 2012.dec.31.-én töltötte a 3-at, semmit nem mondott, csak mutogatott, de szó szerint!

2013.januàr 2.-àn KÉREK KAKAÓT.

Addig csak mutogatta, tudta hol van a kakaó.


Most 9 éves, be nem áll a szája, bár igaz azóta folyamatosan dumàl, hogy megszólalt.


Mi voltunk hallàsvizsgàlaton annó, minden oké volt, azt mondtàk ne aggódjak, fog beszélni.Így is lett.

De ha megnyugtat, vidd el ahova kell.

Szerintem elkezd ő beszélni magàtól.

Sok sikert :)

2018. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fiam 3 évesen tőmondatokban beszélt, szavakat mondott és mutogatott.

Őt kivizsgálásra vittük, megkésett a beszédfejlődése. Tornára vittük.

Most 5 múlt, be nem áll a szája. Még mindig vannak elmaradásai, de nem vészes.

Szerintem egy kivizsgálás sosem árt, szóval vigyétek el szakemberekhez.

2018. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem az én gyermekem. Tudtommal nem mondott még semmit, de ha mondod neki, h a kiscsészét hozd ide, tudja,h mi az és hol van. Megérti, amit mondasz neki. Csak nekem fura. Pl én is ennyi idő koromban már dumáltam.
2018. okt. 20. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!