Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodában miért kell lefeküd...

Az óvodában miért kell lefeküdniük ebéd után azoknak a gyerekeknek is, akik már leszoktak a délutáni alvásról?

Figyelt kérdés

A kisfiam nagycsoportos. Már óvoda előtt leszokott a délutáni alvásról. Az óvodában kötelező lefeküdni ebéd után, de ő soha nem alszik el, csak unatkozik 2,5 órán át. Az elmúlt 2 évben egyetlen egyszer sem aludt az óvodában a kisfiam, de itthon sem alszik délután. Nincs rá igénye, elég nagy már hozzá, hogy csak éjszaka aludjon.

Kértem az óvónőket, hogy hadd játsszon a fiam, de elutasító választ kaptam. Szerintük az ebéd után le kell feküdni egy gyereknek, mert csak. Érdemi érvet soha nem kaptam.

Mi értelme ennek? Minek kényszerítik arra, hogy 2,5 órát feküdjön, aminek semmi, de semmi értelme? Miért akarnak okosabbak lenni a valóságnál? A gyerekek óvodás korukban szoknak le az alvásról. Nem kéne akadályozni őket a fejlődésben.


2018. okt. 23. 21:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen kis korban valóban szükséges a napközbeni alvás. Olvass utána.
2018. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Nincs elég óvónő,meg külön helyiség,hogy biztosítani tudják az elfoglaltságot ezeknek a gyerekeknek alvásidőben.Ráadásul akkor hirtelen tuti még a fele csoport kitalálná,hogy nem alszik.Egyébként a nagyon jó alvó lányom sem aludt már az oviban kiscsoporttól kezdve soha délután. Viszont este 8-tól reggel 7-ig húzta. szerintem ez így teljesen megfelelő.
2018. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
38%
Semmi értelme. Normális óvodákban, egy másik óvónéni kiviszi játszani azokat a gyerekeket, akik nem szeretnének aludni. Sajnos nagyon sok helyen, kényszerítik a gyerekeket, hogy aludjanak. Engem például ki sem engedtek még mosdóba se. 16/F
2018. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nincs minden gyereknek szüksége rá... kislányom is 2,5 évesen szokott le, és semmi kára nem lett belőle. Aludt szépen este 7-től reggel 6- fél 7-ig, nem volt álmos, se túlpörgött.

Kissebbikem 3 es fél éves, neki meg még nagyon kell, délre kidől az oviban.

Ott pl. úgy oldják meg, hogy van egy alvós szoba, és csak az megy át, aki aludni szeretne. És nincs az, hogy na akkor senki sem akar, mert mennek szépen, akik otthon is alszanak, akik meg nem, azt bem kíntatják.

Működött szuperül a rendszer a nem alvó nagyobbamnál és az alvó kicsinél is.

Kérdező, szerintem ovinak, óvónőknek így az egyszerűbb, praktikusabb (kényelmesebb?).

2018. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
46%
Hiába a fennhejazo, tudalekos szöveg, nincs igazad. A hülyeséget te kezdted. Miért kell leszoktatni a kisgyereket a délutáni alvásrol? Mert úgy este beesik az ágyba? Most meg szivjanak az óvónők? Vidd haza ebéd után.
2018. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
85%
Én 5 éves korombanmegkértem anyámat. hogy jöjjön értem, mert nem akartam sose aludni.
2018. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 5-ös, szerintem nincs az az elvetemült anyuka, aki leszoktatja a gyerekét a délutáni alvásról... örül az ember ha van 1-2 óra szabadidő. Maximum abban az esetben tudom elképzelni, ha mondjuk 4-5 körül alszik el, aztan meg 11-ig pörög.
2018. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

Vannak olyan gyerekek is, mint az enyém, akinek szüksége van az alvásra, de nem alszik, ha lehetősége van rá. Ha valaki más játszana, soha többé nem feküdne le ő sem, így viszont kezelhetetlen lenne egész délután. Arra önkormányzati oviban nincs lehetőség, hogy másik teremben legyenek, mert nincs hozzá ember. Nálunk akkora óvónőhiány van, hogy a 18 helyett csak 13 van, így 5 csoportban csak egy óvónő dolgozik kettő helyett, ami eleve gáz, a csoportot ketté bontani lehetetlen. Így marad az, hogy a többség igényeit veszik figyelembe, és mindenkinek feküdnie kell.

Én sem aludtam soha, már bölcsiben sem, de rajtam kívül mindenki más igen. Nekem kellett alkalmazkodnom.

Nálatok lenne amúgy plusz óvónő, aki felügyeli a gyermekedet alvásidőben?

2018. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%

Ha a többség érdekét vennék figyelembe, akkor középső és nagycsoportban már nem lenne alvás.

Félve kérdezem, de az alvó gyerekek mellé mindenképpen óvoda pedagógus kell? Vagy dadusokból is hiány van?

2018. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%

nem hogy pedagógushiány, de helyhiány is van. nem hiszem hogy állami ovikban van +terem vagy külön alvószoba. anno nekem js végig kellett feküdnöm az alvásidőt, akármi is volt.

pluszban kisgyermeknevelőként tudom azt mondani, hogy bizony a felnőttnek is kell az a kb. 2 óra pihi, csend, nyugalom. ami sokszor nincs is meg, mert vagy későn alszik el a gyerek, vagy felordítja az új a többit. baromi fárasztó. és még mielőtt valaki lehurrogna, ki lehet próbálni, milyen bölcsiben/oviban dolgozni, fegyelmezni egész nap, a nyüzsit hallgatni, és amikor az a 2 óra csend lenne, még akkor is legyen akivel kivételezni kell. persze én választottam, nem is erről van szó. de ha az alvásidőben először csak 1 gyerek nem alszik, játszhat helyette, ki lenne az aki akarna aludni... bölcsiben szépen lassan a 12-14 gyerektől lenne hangos a csoport, oviban meg vagy 30tól. és bizony ember legyen a talpán aki 1 ilyen hét után nem mond fel. 😀


mindemellett megértem azt is, ha egy gyereknek nem igénye a délutáni alvás, de azt hiszem a másik oldal is megérthető. a dajkáknak meg van épp elég dolguk így is, kiszolgálnak minket mindenben, emellett még csoportban is vannak, valamikor egy kis csend, ebéd nekik is jár:)


sajnos erre a "problémára" még nincs kiforrva megoldás.

2018. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!