Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljunk, örökre elfelej...

Mit csináljunk, örökre elfelejthetjük, hogy jó testvérek legyenek szeressék egymást?

Figyelt kérdés
Két fiam van 6 és 3 évesek, sajnos a kistesó születésekor elcsúsztunk anyagilag. Koraszülött, rengeteg fejlesztésre kellett vinni, vizsgálatokra. Nem maradt tartalékunk, ami bevétel volt elment kiadásokra. Egy ideig a nagymamanál volt nem tudtunk figyelni rá, pánik rohamokat kaptam. Már nem várja a karácsonyt, azt mondta az daduska néninek hogy csak a testvérének hoz majd a jézuska ajándékot. Az anyukája sem szereti őt, az igaz rengeteget kiabáltam rá, mikor a kicsi megszületett, nem volt türelmem hozzá. Borzalmas anyának érzem magam
2018. okt. 25. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Borzalmas anya is vagy. Értem én hogy fejlesztések meg anyámfüle, na de hogy a gyereket lepasszolod a nagymamának? Nem hiába mond egy 6 éves gyerek olyat, hogy csak a testvére kap ajándékot. Valószínűleg ő így is látja.
2018. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk a nagyobb még több figyelmet kapott, mint a kicsi, amikor született és még így is volt testvérféltékenység. Akkor gondolhatod nálatok mit élt át szegény nagyobb. Próbálj meg sok időt vele is eltölteni. Mi csináltunk csak kettesben programokat, addig apa a kicsivel csinált mást. Érezze, hogy ő is van olyan fontos, mint az öccse. Ja és ülj le vele, nem buta, el lehet neki mondani, hogy a tesójával mi történt szülésnél és miért kellett ennyit a kicsivel foglalkozni és ne haragudjon, hogy türelmetlen voltál, nem az hibája.
2018. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Hát igen, ezt jól elcsesztétek anno, de szerintem javítható. 6 éves, sok dolgot megért, ültesd le, magyarázd el neki egyszerűen, úgy, hogy értse, hogy mi történt a tesója születésekor, miért volt olyan nehéz a helyzet stb. Illetve kezdj el rá tudatosan figyelni, hogy te is, és az apja is legyen együtt CSAK vele eleget, a kicsi nélkül, ne érezze, hogy ő másodhegedűs.
2018. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Elcseszerintetted.. Nem a nagy a hibás a kicsi miatt. Te pedig öt hibáztattad azzal h kiabáltal vele. Nem rajta kellett volna, hogy csattanjon a dolog. Te utaltattad meg vele az egészet. Lehet hogyha vissza fogod magad meg jól is kezelné a helyzetet.
2018. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Meddig volt a nagymamánál?
2018. okt. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Jó testvérek lehetnek még, ha több eszük lesz, mint nektek. De hogy veled hogyan fog alakulni a kapcsolata a nagyobbiknak...


Mi most várjuk a másodikat, már most várandósan igyekszünk minél több minőségi programot előkészíteni a naggyal. Amit akarunk kettesben a férjemmel, azt a kicsi születése előtt megoldjuk, mert ha már ketten lesznek, amíg a pici nagyon pici, nem lesz nagymamázás. Nem érezheti azt a gyerek, hogy nekem itt egy másik, aki fontosabb. Nem is lehet fontosabb.

2018. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Az hogy lehet, hogy most nem várja a karácsonyt, ha ez egy 3 éve történt dolog? Vagy 3 éve folyamatosan ezt csináljátok? Borzasztó. És az a legdurvább, hogy neked még most is csak az a problémád, hogy a kis kedvencednek jó testvére lesz-e.
2018. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Anyám is ezt művelte. Sosem bocsátottam meg. Nem is fogom. Minden ilyen anya megérdemli, amit kap.


Szégyelld magad!

2018. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
örökre elfelejtheted, hogy a gyermeked legyen. szegény kölyök. azért remélem legalább a nagyi szereti őt, ha már egyszer nektek nem kellett. szégyelld magad
2018. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat jezusom.

Tennek egy probat azzal, hogy mostantol MINDEN NAP lenne legalabb 2 ora amit CSAK vele toltok a kiskedvenc nelkul es baromira odafugyelnek, hogy ezido alatt a hangom se emelkedjen meg.

Ezutan kozos ido a ket testverrel egyutt.

Lassa most azt, hogy O a fontos.

De valahogy ugy erzem, ez neked nem fog menni.

2018. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!