Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti beleegyeznétek,...

Anyukák! Ti beleegyeznétek, hogy a szüleitektől kapjátok meg a fizetésetek összegét, és ne menjetek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

A szitu: Nem tudnátok ketten kigazdálkodni a GYED utáni otthonlétet számodra, mert a férjetek fizetéséből nem él meg normálisan egy 3 fős család, de visszamenni sem akarnátok dolgozni a gyerek miatt, és a szüleitek felajánlanák, hogy fizetik nektek a kívánt összeget, míg vissza nem mentek majd (évekig is).


A szüleiteknek ebben a példában nem okozna ez gondot és maguktól ajánlották volna azért, hogy ne legyen mókuskerék az életetek még egy darabig.


Elfogadnátok?



2018. nov. 8. 11:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszem, hogy szeretnék ott tartani, mint tizenévesen, hogy zsebpénzt kapok a szülőktől, tőlük függök anyagilag. Én nem fogadnám el. Egy 2 éves azért már nem hal bele a bölcsibe (amúgy nem vagyok bölcsipárti, a lányom nem is járt, itthonról dolgozom, de ebben az esetben inkább az).
2018. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Elmennék részmunkaidőben dolgozni, így kapok pénzt is, és mégsem vagyok egész nap távol a családtól.

A nagyiknak meg nagyon hálásak lennénk, ha valami nagyobb, megterhelő kiadás során besegítenének alkalmanként. De nem úgy, hogy havonta adnak pénzt.

2018. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%

Nem. Ilyen szintű támogatást nem fogadnék el a szüleimtől.

Nem egyezne az önálló gyerekvállalásról alkotott véleményemmel.

Egyébként pont azért vártunk többet a gyerekvállalással, hogy ilyen eset elő se fordulhasson. Alapból úgy terveztük, hogy visszamegyek 2 éves korára, de úgy tartalékoltunk, hogy ne okozzon problémát ha maradni kell. Végül maradtam is.

2018. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
58%

Nem fogadnám el.

Ha ennyire jól megy a szülőnek, akkor ajánlja azt fel, hogy bölcsi helyett lehet nála a gyerek napközben, amíg dolgozom.

Ezt megfontolnám. De pénzt biztosan nem fogadnék el.

Felnőtt ember vagyok, saját családdal, ne a szüleim tartsanak el.

Ha annyira el vannak eresztve, hogy mindenáron adni akarnak, akkor minden megkötés nélkül adjanak pénzt, és bízzák rám, hogy otthon maradok-e vagy sem.


Én pl nem maradtam volna akkor sem, ha milliomosok vagyunk. Imádom a gyerekem, de valahogy hiányzott a "felnőtt élet". Felnőtt emberek társasága, a gyerekemtől való "szabadság". 2 év alatt besokalltam a 0-24 órás műszakba... Ilyen vagyok.

A gyereknek meg nagyon jót tett a bölcsi.

Most már 5,5 éves, és nagyon jó a kapcsolatunk így is.

2018. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
18%

Èn ezen leginkább akkor lepödnék meg, ha a férjem még erre igenelne is.


Kérdés, miért nem képes a férjed annyit keresni, hogy te egy kisebb összeggel(részmunkaidö)elég legyen ha hozzá járulsz a kasszához.


Ok, hogy nagyi néha kifizet egy nyaralást, vagy elviszi a gyerekekt felruházni, de én sem akarnék függö lenni a szüleimtöl.

2018. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
62%
Dok múlik szon hogy ki milyen viszonyban van a szüleivel. Ha nekem lett volna ilyen lehetőségem eltunk volna vele. A szüleim hihetetlen odaadással vannak felem és mindig segitenenek amiben csak tudnak. Ha anyagilag ilyen helyzetben lennenek biztos vagyok benne hogy ők is felajanlanak. El se tudom képzelni milyen lehet egy gyerek első eve úgy hogy a jet szülő non stop jelen van. Ez mindenkinek nagy segítség lehet..
2018. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
59%

Én simán elfogadnám. Nekünk az is nagy segítség, hogy anyós fizeti a lakáshitelünket, havi 50 ezret.

Mi is abban a helyzetben vagyunk, hogy a gyed után nem lesz elég a havi 25 ezer gyes, visszamegyek dolgozni. Viszont azzal is számolnom kell, hogy havonta megyek táppénzre, mert egy bölcsis gyerek rengeteget beteg. Ha kaphatnék egy teljes havi fizetést a családomtól, boldogan élnék vele és szerintem még nagyon sokan, csak valamiért szégyellik bevallani. Nincs ebben semmi kivetnivaló, ha majd én leszek nagymama, ugyanígy segíteni és támogatni fogom a gyerekeimet.

2018. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
50%
Én is elfogadnám.
2018. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
59%
Igen elfogadnám, ha én is szeretnék otthon maradni,és nekik ez semmilyen problémát nem okozna. Ha valakinek ilyen szinten tudnak és akarnak segíteni a szülei annak örülni kell. Szerintem szuper dolog,attól senki se lesz lusta meg újra gyerek mert elfogad egy segítséget ami miatt ráadásul többet tud a gyerekkel lenni. Nem kell mindig a mártírkodás...
2018. nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
40%
igen
2018. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!