Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekülés kontra ülésmagasító?

Gyerekülés kontra ülésmagasító?

Figyelt kérdés

Helló !

6 éves lesz a kisfiam 28 kg, 120 centi kb. ( MIELŐTT VALAKI BELEKÖTNE NEM, NEM KÖVÉR, ÁTALGOS ALKATÚ KISFIÚ KÖSZÖNÖM)

Az autóban gyerekülés van még, viszont azt mondták az okosak, hogy vagy kilóra vagy centire kell meglennie és elég már az ülésmagasító.


A ti gyerkőcötök miben ül ?


köszönöm



2018. nov. 9. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Már ülésmagasítóban ült 6 évesen...ő is nagyobb volt az átlagnál,most 7 évesen 140 centi, 9 évesnek nézik...hiába ültettem volna gyerekülésbe,már 5 évesen úgy kellett belepasszírozni szegényt.
2018. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Amígy beleférnek a gyerekülésbe, addig abba fogom tenni őket. Sokkal jobban megvéd egy ütközésnél, hiszen oldalt is van ami felfogja az ütést. 7 és 5 éves
2018. nov. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

135cm-ig gyerekúlés kötelező.

Olyat kel venni, amibe a ducibb gyerek is belefér.

2018. nov. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
135 centitől elég az ülésmagasító. Addig gyerekülés, tök mindegy, hány éves, hány kiló.
2018. nov. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam gyerekülésben ül. Ő is 6 éves 120 cm és 18,5 kg. Mivel ő elég vékonyka, így télikabátban is kényelmesen elfér majd benne.
2018. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

[link]

"(8) * A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

(...) b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;"

"Magyarul" 135 centiig még ajánlott az ülésmagasító, addig meg kötelező a gyerekülés. A kilókról nem írnak.

2018. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6, PONT hogy rosszul értelmezed.

135 centiig KÖTELEZŐ a gyermekülés, mert csak AZ számít gyermekbiztonsági rendszernek, az ülésmagasító nem!

2018. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Én is így tudom, ahogyan 7-es: az ülésmagasító a KRESZ szerint semmi, tehát csak azt a gyereket szabad azzal vinni, akit a KRESZ szerint már semmibe sem kéne bekötni.

Nekünk 5 éves a fiunk, 110 cm, 17 kg. Olyan gyerekülésünk van, ami 35 kg-ig használható, tehát értelemszerűen ebben lesz, amíg előírás neki a gyerekülés. Ha utána a biztonsági öv normálisan fog állni rajta, akkor semmit se kívánunk használni.

2018. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt találtam a témában:


"Mikor hagyható el hátul a gyerekülés?

Míg elöl 150, hátul már 135 centis magasság felett is elhagyható a gyerekülés használata, már amennyiben a gyermek az üléshez szerelt biztonsági övvel a testméretéhez igazodóan biztonságosan rögzíthető. Mi számít biztonságosnak? Az, ha az öv nem vágja a gyermek nyakát, hanem a válla magasságában van. Amennyiben nincs így, akkor legalább egy ülésmagasítóra szükség van még."


[link]

2018. nov. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Eszerint a kérdező 120 centis gyerekének még jócskán nőnie kell, hogy a gyerekülést elhagyhassák. A kilók pedig nem számítanak.
2018. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!