Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig ajánlott az...

Hány éves korig ajánlott az esti mese?

Figyelt kérdés

A fiam lassan 8 éves lesz, és még mindig igényli a lefekvés utáni mesét. Ez változó, vagy mesekönyvből olvasok fel, vagy saját történtetet improvizálok a kívánságai szerint (pl. legyen benne versenyautó, játszódjon itt-ott, stb.).

Mi az az életkor, amikortól javasolt elhagyni az esti mesét? Esetleg várjam meg amíg magától mondja, hogy már nincs rá szüksége?


2018. nov. 9. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Nincs ilyen életkor. :)

Amíg neki tetszik, neked nem teher. Ez nem csak az olvasásról szól. Szülő-gyerek meghitt program, esti szertartás.

Kamaszként biztos nem fogja kérni.

2018. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nincs olyan kor, ami után nem ajánlott a könyvolvasás. :) Ha neked nem terhes, akkor mesélj neki addig, amíg igényli, de már nagyfiú, megpróbálhatod megfordítani a dolgot: ő olvasson neked fel esténként. Egy idő után át fog állni az egyedül olvasásra és az is szuper.
2018. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem tényleg nem teher a dolog, sőt, örülök ezeknek a perceknek. Azt nem szeretném csak, hogy "beragadjon" egy korai, kisgyerek-fázisba, ami esetleg gátolhatja a korának megfelelő pszichés fejlődésben.
2018. nov. 9. 12:31
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
igényli, mert szereti, megnyugtató a hangod, közelséged - és a mindennapi mese nagyon jó nekik - tehát addig, amíg érzed, hogy jó.. 1-2 év még biztos
2018. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Egész biztosan nem fog ártani neki, és nyugodtan olvashatsz neki akàr gyerek regényt is, minden este egy kicsit.
2018. nov. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Enyém is 8 éves, és amíg igényli, olvasok neki (rendszerint vmilyen ifjúsági regényt).

Szerintem akkor fogja nem igényelni, amikor már magabiztosan és tempósan lesz képes egyedül is olvasni. Még arrébb van. Remélem :)

2018. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Ameddig éltek és együtt is laktok s igény van rá? El nem tudom képzelni, hogy az esti meséből garantáltan ki lehetne nőni, ez olyan, mint a plüssállat, felnőtteknek is bejön sok esetben.


Én felnőttként magamnak is mesélek történeteket, gazdagítja az ember életét az ilyesmi. Ha improvizálsz, az az agyadnak, gondolatvilágodnak is más, fejlesztheti a fantáziádat, de bele is viheted a saját tanító célzatú dolgaidat vagy kreatív hozzáállásodat.

Személyre szabott mese, legjobb.


Néha megkérem a páromat, hogy meséljen nekem a kis faegérről. Aki az erdőben él, naiv s igen kíváncsi. Séta közben szoktuk. Ő most 39, én 42. Nem látom a problémát :D


Amíg a fiad igényli, szerintem érdemes mesélned neki, mindkettőtöknek jót tehet, több szempontból. Később mesélhetsz akár komolyabbakat és tudományopsabbakat is, ha nektek úgy tetszik. Mese a fekete lyukról és a neutroncsillagról vagy valami. Nekünk matektáborban meseszerű feladványok voltak a királylányról s a beléje szerelmes matematikusról :) 13-14 évesek voltunk.

2018. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Ameddig te jónak érzed, bár az én legjobb barátnőm soha nem olvasott a fiának, szóval nem törvényszerű ez a meseolvasás lefekvés előtt.
2018. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindig ajánlott. Ha tud rendesen olvasni, olvashatna ő egyedül 1-1 fejezetet esténként. Az olvasás szeretete fontos a gyerekeknél, és ha így szereti a meséket, az nagyon jó dolog, nem szabad lankadni ahygni.
2018. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bármeddig mesélhetsz neki.

Az egyik fiam hetedikes korától kollégista lett, a prefektusuk még kilencedikben is olvasott nekik esti mesét lefekvés előtt a hálóteremben. Nyilván életkoruknak megfelelő történetek voltak, de még ők is élvezték. Szóval, ameddig szívesen hallgatja, mesélj neki!

2018. nov. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!