Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7-8 éves kislányod/kisfiad...

7-8 éves kislányod/kisfiad mire vágyik karácsonyra, és mit fog kapni? Az iskolájukban lesz karácsonyozás, díszítés? A tanárnéniknek ajándékoztok?

Figyelt kérdés

2018. nov. 19. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Nintendo switchet, legokat.

A nintendon még gondolkodunk. Legot már vettünk több félét is. Kap könyveket.a többit még nem tudom.

Iskolába lesz díszítés, de mi nem tudunk menni ( nem is bánom, ez nem az én asztalom)

Tanárok osztálypénzből kapnak majd valamit. Mi pedig külön veszünk nagyobb értékű utalványokat.

2018. nov. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányaim 6,5 és 8 évesek.


A nagy egyértelmüen Playmobil házat akar a playmobil gyüjteményébe(egy egész angy azstal van berendezve neki).


A kicsi nem nagyon mond még semmit. De a lovak érdeklik.


Az iskolában készülnek a karácsonyra, de külön nincsen ünnepség vagy bármi nagy dolog. Talán színházba mennek.


A nagy tanárnéiét fogjuk mi szülök egy gyerekek által össze adott adventi naptárral meglepni.

2018. nov. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 7 éves, legot kért ajándékba.

Iskolában az adventi időszakban minden reggel lesz egy kis műsor (vers, ének), amit mindig 1-1 gyerek fog előadni. Tanárnak nem ajándékozunk.

2018. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

8 éves (lesz karácsonykor) kisfiam van. A felsoroltak egy része karácsonyi, egy része szülinapi ajándék lesz. Nem mind tőlünk, de szerencsére a nagyszülők is ránk bízzák ilyenkor a beszerzést, így tuti lesz az öröm.


Hogy mire vágyik? Mindenre, amit a tévében meglát. telefon, xbox, buksikaksi (először azt hittem, viccel, de b_szki, tényleg van ilyen! hát én szétröhögtem magam a videóján, majd közöltem, hogy kivágom az ablakon, ha valahogy a lakásba kerül), monopoly szélhámosok (mondtam, monopolyzzunk -mert van- és próbáljon csalni, ugye nem megy? akkor felesleges), ready2robot, és tényleg minden, amit éppen a tévében mutatnak és fiús játék.


Amit kap:

társasjáték (érdeklődésének megfelelően, de nem gagyi sz_rokat, hanem minőségi és gondolkodtató társasokat kap, mint pl: Hive, Tokio királya, Mistakos, Torpedó, Carcassonne vagy Kingdomino, Qwirkle/Abalone/brix -valamelyik

Könyv (kedvenc sorozatának nem jelent meg időben újabb kötete, így ugyanattól a szerzőtől kap egy másik könyvet biztosan, illetve még további gyermek/ifjúsági könyveket, pl Geronimo Stilton, BatPat, Helka, stb)

A ready2roboton elgondolkodtam :/ nem is értem magamat.


Az iskolában van karácsonyi dekoráció, van karácsonyfa és adventi kaelndárium a gyerekek számának megfelelő zsebbel. Ajándékozás nincs, sokan még hisznek :)

A tanárnéniknek nem ajándékozunk, mert a karácsony családi ünnep... bár elgondolkodtam már tavaly is rajta. De osztályszintű nincs, tehát max tőlünk kapnak valamit, mert megérdemlik :) (Oviban nagyon nyomták a szülők, szerencsére én voltam az szmk-s, így mindig csak vmi apróság lett, a többiből meg inkább süti, üdítő az utolsó, karácsony előtti napra)

2018. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Dettó nálunk is minden kell, amit reklámoznak. Persze normális játékot nem tudnak betenni a reklámokba.

Nálunk a Build a bot, Kívánságpajti, Hutchimals, sétáló unikornis tarol. Szerencsére a Buksi kaksi nem tetszett meg neki, de valami hasonló bődületes baromság nála is van a listán.

Egy-két dolgot fog kapni a reklámozott vágyaiból, (Szabadulószoba jr), de mi is jobban szeretjük a jobb társasosokat. Biztos csalódott lesz.

Pont a Carcassonne és a Kingdomino között vacillálok, igaz ezt magunknak, mert mi is szeretünk játszani, de van amibe már a kicsi is beszáll.(6,5 lány)

A Carcassonne jobbnak tűnik a kiegészítők és a pontozótábla miatt.

A Hive-ot nem ajánlom, nekünk nagyon nem jött be, de lehet bénák vagyunk hozzá. A Qwirkle-t szeretjük, bár azt se a gyerek kapta, de ő is szokott vele játszani.


A sulis karácsonyról még semmit nem tudunk, talán a termet lehet majd díszíteni. Ezek szerint már nem divat egymást ajándékozni, húzás alapján? Valami ilyesmi rémlik a gyerekkoromból.

2018. nov. 22. 21:15
 6/6 A kérdező kommentje:

Kettes válaszoló, ha erre jársz még, elárulnád milyen az az adventi naptár, amit közösen készítetek?

De jó hogy a 6,5 évesed nem ír listát, az enyém 20 félét is felsorolt. A fele plüss ló és unikornis. :-D

A playmobil házat a nyáron eltettük, de jó hogy írtad így még tartogatom, hátha később még érdekes lesz. Mostanában egyáltalán nem játszik playmobillal.

2018. nov. 22. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!