Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5-2 év közötti gyerekeket...

1,5-2 év közötti gyerekeket mennyit tud/szokott sétálni egyhuzamban?

Figyelt kérdés
Akár távolságra, akár idôben.
2018. nov. 23. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Fél óra séta nem okoz gondot, egy kis pihenés után megy tovább. Egész nap mozgásban van.
2018. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon keveset. Másfél éves és most kezdtem el igazán szoktatni a sétákhoz motor, babakocsi nélkül. Kismotorral egész sokáig bír menni, de ha fogom a kezét és battyog mellettem nagyjából 8 házat hagyuk a hátunk mögött és már kéri fel magát. Ha nem teszem, akkor leül az út közepére és sír. Tegnap egy ilyen után felvettem és mondtam neki, hogy "a kutyusos ház után leraklak és jössz a lábadon, oké?" Ő bólintott és tényleg szépen jött mellettem. Csak az a baj, hogy a végén már többet volt kézben.

Gondolom kitartónak kell lennem, de jó lenne valami ötletet hallani, hogy mivel lehetne jobban sétára bírni.

2018. nov. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
4-5km -t simán. De utána is megy, ha muszáj, de már nem szívesen. Minden hétköznap sokat gyalogolunk, megszokta.
2018. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nyomtam a zöldet nektek.


Akkor az enyém még egész jól jön. 1-1,5 órát tud sétálni, persze nagyon lassan, minden kavicsot megvizsgál, felveszi a botokat, faleveleket stb. Szóval annyit azért nem haladunk, amennyit lehetne.


Mi motorral nem mentünk az utcán korábban, csak az udvaron. Viszont a felvevést muszáj volt megelôznöm, mert 30 hetes terhes vagyok és tudtam, hogy nem fogom tudni cipelni. Így mindig próbálom elterelni a figyelmét. Pl.

h ott vannak virágok, nézzük meg, vagy a kutyákat, cicákat, akármit. Vagy emlékeztetem, hogy hova indultunk és mindjárt ott vagyunk, de jó lesz. Ja és a család többi tagjának is mondtam, hogy ne vegyél fel, mert velem szúrnak ki. Így nem is nagyon próbálkozik, csak ha már nagyon fáradt.


Jöhetnek még válaszok :)

2018. nov. 23. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:
1,5 évesen max fél óra volt amit bírt (sokszor csak 20 perc..), 2 évesen már 1-1,5 óra is ment.
2018. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Az "egész nap mozgásban van" sajnos nem feltétlenül jelenti azt, hogy sétálni is szeret, akar, tud.

Mindkét gyerekem jóval nagyobb már, mindketten állandóan mozgó energiabombák, de mai napig nem igazán szívlelik a sétát. A kislányom sokszor még mostanában is felveteti magát egy idő után (januárban lesz 4 éves). A fiam (5,5 éves) megy, viszont akkor hajlandó nagyobb távokat megtenni, ha gyakran megállunk elszöszmötölni a mindenfélével: virággal, falevelekkel, kövekkel, kutyákkal, macskákkal, autókkal és még sorolhatnám.


Két évesen annyit mentek, amíg a 10 percre lévő játszóra kisétáltunk (ötvenszer megállva minden fűszálnál).

Viszont onnantól kezdve (kb. 2 évesen), hogy elkezdtek motorozni, majd futóbicajozni, megállíthatatlanok.

A séta a mai napig nem nagy kedvencük, járművel (most már pedáloa bicajjal) viszont nincs az a távolság...


A szüleim sztorijai szerint már nagyobbacska voltam, amíg még mindig nyekeregtem egy idő után pl. egy városnézésen. Sokszor felkéredzkedtem apukám nyakába (hál' istennek elbírt☺). Most 36 évesen viszont a mozgás, séta, kirándulás a lételemem.

2018. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. 1 órát tud, aztán pihen, megáll nézelődni. Egész nap megy-megy. Néha persze fel kell emelni, 37 hetesen ez nem akadályoz, bár picit màr nehézkes az emelgetése...:)
2018. nov. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!