Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ott alvás oviban vagy sem?...

Ott alvás oviban vagy sem? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 évesem. Nagyon sokáig kaki visszatartással küzdöttünk ami az ovi előtt még jobban eldurvult. Gyakorlatilag egy héten egyszer kakilt mindenféle kegyszer meg kúp segítségével, hatalmas sírassal.

A lényeg, h a pszichologus és az óvónő

tanácsára is úgy kezdtük az ovit, h csak

fel napot jár és délben elhozom. Aztán úgy alakult, h az ovi még segített is, sokkal gördülékenyebben szokott be a vártnál, ügyes. Nem sír már

(szeptemberben kezdte) és szereti az ovoneniket. Nem is sírt amúgy sokat, csak 3 napot, utána már csak pityergés volt 2-3 hétig. A kisgyerekek is aranyosak, jó

az ovi egyszóval. Azóta mindennap kakil,

igaz sokszor unszolasra (ritkán kis

fenyegetés -kúppal kell hozzá), de igen

gyakran már ő szól, h kakiljunk. A lényeg, h jön a tesó, februar elején születik. Mindenki azt mondja, h mostmár legyen ott alvós mert nekem könyebb lesz. Ez mondjuk így igaz, mivel nehéz elaltatni és fogalmam sincs, hogy egy ujszulottel hogyan fogom akár fel órán keresztül altatni, főleg ha mondjuk a baba enni akar épp akkor stb. DE! Félek, h megviseli az ott alvás, végülis épp, h csak beszokott. Plusz egybe esik nagyon az ovi kezdés, ott altatás, tesó születés....mit tennétek? Ráadásul para, hogy megint esetleg vissza tartja a kakit, ha szorongani kezd. De az igaz, hogy nekem sokkal konyebb lenne...januárban kezdenénk az ott alvást amúgy. Elég lenne egy hónap?


2018. nov. 27. 17:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
41%

Az óvoda arra van, hogy a gyerek szocializálódjon és a szülőnek legyen ideje dolgozni és élni.


Hagyd ott, megszokja!

2018. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
43%
Hagyd ott nyugodtan! Erre van az óvoda,az óvonók! Majd megszokja hogy ott alszik, nem kell ennyire óvni őt! Hagyd szocializálódni!
2018. nov. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Lehet, h tényleg én gondolom túl. Mennyi idő kell, h stabilan ott aludjon? Nem köti össze az ott alvást a tesoval?
2018. nov. 27. 18:16
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
Azt mondod,van kapcsolatotok pszichológussal. Ő mit mond?
2018. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
6%

Pár nap és megszokja.

Ha nem tud kakálni, adj neki pár csepp ENYHE hashajtót.

A tesóval nem köti össze. Kicsi még. Fel sem fogja.

2018. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
43%
És az ott alvás miben segíti a szocializációját? Otthon leszek kérdező, nekem nem lenne szívem bent aszalni mikor mehetnék is érte. Engem bent hagytak, életem legrosszabb 3 éve volt.
2018. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%

4. és 6.


Ti miket irkáltok? 3,5 évesnek minek a dilidoki?

És amiért a 6.-nak x@r volt az ovi, akkor más se hagyja ott a gyerekét, főleg, hogy ott a másik pici?


Agyhalál...

2018. nov. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

A pszichologussal olyan a kapcsolat, h egyszer voltunk nála de akkor nem tudta terápiaba vonni mert még kicsi volt.

Azóta egyszer telefonon beszéltem vele, az ovi kezdéssel kapcsolatosan, ő javasolta akkor a fel napot. De akkor még nem tudtuk, h ennyire jó lesz az ovi.


Sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet, enyhe hashajto nem segít. Több napos guttalax adagolas (a végén már max adag) után egy teljes napos sírás és agonizalas után kakilt és utána meg fel napig ment a hasa, rendes vizes hasmenéssel. Akkor meg azért sírt. A végletekig vissza tartotta, nem azért mert nem tudott volna vagy mert rosszul etkezett hanem egyszerűen nem akart. Emiatt is aggódok.

2018. nov. 27. 18:33
 9/32 A kérdező kommentje:
6# nyilván el tudnék érte menni, de nem biztos, h otthon el tudnám altatni. Eleve fel egy előtt nek engednek be az óvodába érte, utána rohanás haza, kb 10 perces (minimum!!) alkudozás plusz ugye nyilván neki is kell az átállás, lenyugodas, aztán meg kakil is. Lényegében egy órára tudom elaltatni HA sietünk és nincs sok hiszti és minden flottul megy. De ez volt már fel kettő. Na most, ha babát is viszem, hozom, vetkoztetem, oltoztetem, esetleg neki is van valami igénye pluszban...hat a jó eg tudja mikor fogom tudni lerakni.
2018. nov. 27. 18:44
 10/32 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 2 evesen 3. nap mar ott aludt a bolcsiben:D ne aggodj ennyire.
2018. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!