Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legalapvetőbb tudás egy...

Mi a legalapvetőbb tudás egy 7 éves másodikosnak az iskolában?

Figyelt kérdés
Örűlnék olyanok véleményének aki hozzáértő. Köszönöm.
2018. nov. 29. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Konkrétan a másodikos tananyagra? Vagy amit elsőből hoz? Írás, olvasás, 20as szánkörben számolás.
2018. nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam másodikos. Azt tudom leírni, hogy ők hol tartanak most, illetve mik az elvárások feléjük.


Matematika:

100-as számkörben számolnak 10-es átlépés nélkül, ismerkednek a római számokkal, órával, naptárral (utóbbi kettő pont tegnap történt), játékosan tanulgatják a szorzótáblát.


Magyar:

olvasni nem kell tudni folyamatosan, de a sokadik olvasásnál (mindent legalább 5-6x elolvasnak) már hibázni nem illik, még ha akadozni szabad is.

nyelvtanból jelenleg a tollbamondás a j-ly illetve a hosszú (kétjegyű) mássalhangzókra van kihegyezve (ez nálunk katasztrofális), illetve tudni kell szöveget pontosan lemásolni.

Tudniuk kell az ábécét.


Környezetismeretből az erdő növényeit tanulják.


Szóval ez az, amit tanulnak.

Ami SZERINTEM alapvető tudás kellene, hogy legyen másodikban:

magabiztosan összeadni, kivonni (szerintem már illene tizes átlépéssel is, bár lehet, csak azért gondolom így, mert ez nálunk semennyire nem okozott gondot már nagycsoportban sem), olvashatóan, betűtévesztés nélkül másolni, évszakokat, hónapokat, hét napjait megfelelő sorrendben tudni, saját életteret ismerni (hogy hívnak, hol laksz, mi található a városodban, mikor születtél, stb).

2018. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm. mindíg aggódó anya vagyok.. ráadásul a tanárnőnket nem a jó emberek közé sorolnám.. mostanában rászállt a gyerekemre akit ez frusztrál.. ezek szerint mennek az alapok. csak hát nyögvenyelősen..

a tananyag erős egy ilyen kicsi tanulónak..

2018. nov. 30. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért szerintem ezek messze nem nagy elvárások... rég volt, de szerintem régen sokkal keményebb volt.
2018. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rászállt a tanító, akkor beszélni vele. Ha nem változik, akkor másik iskola. Most kellene megalapozni a tanulás szeretetét, nem pedig frusztráltá tenni.
2018. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%

matek:


-másodfokú egyenletek

-térgeometria

-hatványozás

-mátrixok

-algebra

2018. dec. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!