Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire fontos, hogy változat...

Mennyire fontos, hogy változatos legyen a meseolvasás?

Figyelt kérdés
Pontosítok. Tehát ha alap a mindennapi olvasás, akkor egy 2 év körüli gyerek számára mi a fontosabb, hogy mindennap halljon mesét, akár ugyanazt (mert ô kifejezetten azt szeretné), vagy hogy minél többféle mesét halljon, ne mindig ugyanazt a néhányat?
2018. nov. 29. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit ő szeretne, még nagyon kicsi.
2018. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd azt amit akar. De az sem "fontos" h minden aldott nap kotelezo jelleggel olvass neki. Ugy ertem, azert a meset nem ugy kell adagolni neki mint valami vitamint, lehet boven mast is csinalni, plane ha nincs kedved 50edjere elolvasni ugyanazt. Ha olyankor meselsz, amikor igazan kedvet erzel, az sokkal jobb. Es hagyd neki magaban is lapozgatni, nezegetni a konyvet, nem kell mindig mesedelutant csinalni neki, akarhanyszor a kezebe veszi.
2018. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is ez van, kap ugyan új meséskönyveket, és érdekli is, de néha még mindig rákattan egy-egy mesére, és napokig kéri. Majd ha nagyobb lesz, akkor igényelni fog változatosságot szerintem, de most ez elég.
2018. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Waldorf óvodákban egy hétig minden nap ugyanaz a mese.
2018. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom mesénél is az állandóság és az ismétlés a fontos. De ők maguktól is választanak kedvencet. Ha már minden apró részletét elképzelte, akkor nyitott lesz másra is és jöhet a következő.
2018. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindig vannak kedvencek. A komód legalsó fiókjàban van az összes könyve (még éppen elfér) hozzá amelyiket olvasni kell. Van hogy egymás után 3-4 könyvet is. Van hogy egymás után ugyanazt 3-4x is el kell olvasni.

Mindig azt olvassuk amit ő szeretne.

2018. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Coffelia ***** válasza:
Nálunk ugy fejeződik be a nap, hogy "könyvezünk", mindig megkérem, hogy válasszon és hozza. 2,5 éves. Mindig mást választ, aztán én is választok, ha unok valamit. Van, hogy ő meséli el, van, amit már tök jól végigmond a képek alapján. Aztán a sötetben még van pár fix mese, am8t fejből kell mondani, azok meg mindig ugyanazok, a férjemmel találtuk ki őket.
2018. nov. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 éves gyereknek vagy 3 hónapon át minden este az Öreg néne őzikéjét meséltem, mert éppen az volt a kedvenc.

Ilyenkor az együtt töltött időről szól a dolog, hogy ott vagy, vele vagy, beszélsz hozzá.

2018. nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!