Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknel 3 vagy tobb gyerek...

Akiknel 3 vagy tobb gyerek van, es tapasztaltatok mind a kis (1-3nev), mind a nagyobb (4+ev) korkulonbseget, melyik jott be nektek jobban, es miert?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az 1-2 között négy év van 2-3 között hét év van, én egy pillanatig sem bántam meg, mind a 3 gyerek után visszamentem dolgozni, az első után két évig voltam itthon két évig dolgoztam, szuper volt, vezető beosztásban dolgozom, így " karrier építés" ment a gyerekek mellett. A harmadiknál tanultam így 4 évig voltam itthon, de vártak vissza a munkahelyemen.
2018. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az elso ketto kozott 27 honap van.

a masodik es harmadik kozt 7 ev.

a kis korkulonbseg mikor picik voltak nehezebb volt,de aztan osszenottek,es konnyebb lett.

most a nagy korkulonbsegnel nehez volt,hogy a picivel minden nap,akarmilyen ido is volt menni kellett napi 2x,eleinte suliba is es oviba is meg.

aztan ott van az is,hogy volt 2 aranylag onallo gyerekem.nem kellett annyira alkalmazkodni hozzajuk.aztan jott a pici,es ujra minden a gyerek korul forgott.

viszont a nagyobbal annyira szeretik egymast...a pici issza a nagy minden szavat.imadnivaloak.

a kozepsovel nem annyira jo a viszonya a picinek,sokszor vesznek ossze.egyre tobbszor ahogy no a pici.

nehez megertetni a kicsivel,hogy a nagyoknak tanulni kell,vagy epp nincs kedvuk csuszni,maszni vele,hanem inkabb mast csinalnanak.nem akaszthatom egyfolytaban a nyakukba.ezen sokszor van hiszti a kicsi reszerol.de talan lassan mar megerti.

a jo, a nagy korkulonbsegben az volt,hogy ha epp etettem,vagy furdettem akkor a nagyok siman megertettek,hogy nem tudok ugrani,es ha epp valami kozben voltam mikozben felkelt a kicsi akkor oda tudtam kuldeni,vagy epp mentek maguktol es visszadtak a cumit,vagy szorakoztattak mig odaertem.illetve az,ha jatszanak vele akkor van egy kis szusszanyasni idom.

csendben vannak ha a kicsi alszik es ilyenek.

aztan biztosan lesz mas is minket oldalon ahogy telik az ido.

jelenleg 12,10 es 3 evesek.

ja es minharom fiu :)

2018. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyerekeim 20, 13, 1.5 évesek.

Egyszerre csak egy kicsi volt/van.A nagy nem féltékeny, érti-látja mi történik.Nem nyígnak ketten, nem veszekednek, nem kell folyton igazságot tennem.Mindegyikkel korának megfelelően tudok foglalkozni, nem szakadok ketté.

Nem voltam itthon huzamosabb ideig, amint tudtam visszamentem dolgozni.

A nagyobbak segítenek, nincs kötelező pesztrálás, nem a nagynak szültem a kicsit, maguktól babáznak.

2018. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat. Amire kivancsi lennek, az az, hogy a kisebb vagy a nagyobb korkulonbseget eltetek meg konnyebbnek?
2018. dec. 4. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:
A nagyobb könnyebb (4-5 minimum). Gondolj bele, kettőt pelenkázni, vagy egy pelenkás korú és egy dackorszakos...
2018. dec. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!