Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti milyen korig gondoljátok...

Ti milyen korig gondoljátok úgy, hogy tömegközlekedési eszközön illendő lenne másoknak biztosítani, hogy a gyermek leülhessen? Illetve akár szülők akár nem szülők - ti milyen korosztályú gyermeknél nem érzitek szükségesnek a hely átadását?

Figyelt kérdés

A kérdésem olyan esetekre nem vonatkozik, amikor valaki beteg vagy mankóval áll, stb., mert akkor kortól függetlenül illik átadni az ülőhelyet; inkább egészséges gyermekekre gondolok.


Inkább magára arra gondolok, hogy gyermekeknek illik átadni az ülőhelyet - de mi az a korosztály, amire már nem pattannak fel az emberek a helyükről, hogy átadják a gyermeknek vagy nem várják el a szülők, hogy valaki átadja a helyét a gyermekének?


Mivel nincs hivatalosan ez megszabva, inkább a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy abból összetehessem a választ a kérdésemre.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2018. dec. 7. 08:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
Gyerektől függ. Ha stabilan áll, erősen tud kapaszkodni, látszik, hogy nem "ablakfüggő", mint néhány óvodás, stb. akkor nem kell. Hogy ez 5 vagy 6 vagy 8, nem tudom. Az nincs ráírva senkire sem, hány éves. De az igen, hogy megáll, nyugodt, kapaszkodik, amolyan "beletörődő", hogy most nincs ülőhely, és nyilván nem 1-2-3 éves, és anyának nem a kezében kell tartania végig. Szülőként valahol így gondolkodom.
2018. dec. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
Amíg karonülő vagy annyira kicsi, hogy nem tud stabilan állni és láthatóan eldőlne mint egy zsák fél percen belül. De ha csak egy cukormázba csomagolt 6 éves aki hisztizik, annak meg sem mozdultam. De inkább vettem egy autót, nem vagyok már immunis ezekre a buszos balhékra.
2018. dec. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Kisiskolás kortól már jól megtudnak kapaszkodni.
2018. dec. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
A 6 évesnek már csak nagyon ritkán adják át, pedig még ők sem tudnak olyan biztosan kapaszkodni, pláne a metrón ha oda se fér a rúdhoz, amit meg tudna fogni. Nagyon énközpontú lett ez a világ.
2018. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
56%
Azért egy 6 éves már bőven meg tud állni a lábán, és nincs különbség, hogy az anyja kezét fogja vagy a kapaszkodót.
2018. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem karon ülő pici gyerek vagy totyis, én nem adtam át. Tud állni...
2018. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%

"hogy megáll, nyugodt, kapaszkodik, amolyan "beletörődő", hogy most nincs ülőhely"


Erre a 2 évesem is képes, magasságra pedig egy 4 éves szintjén van, ugyanakkor úgy repülne egy vészfékezésnél, mint a madár...


Egyébként nekünk se adják át a helyet, pedig még én pluszban terhes is vagyok (jól láthatóan).

2018. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
25%

8 évesen is még jobban hat rá fékezéskor a tehetetlenségi erő, hiába kapaszkodik. És ha viszi a lendület, olyan, mint a tekegolyó, bizony sodorja magával a többieket.

Szerintem onnantól tud biztonságosan állva utazni, amikor már biztonságosan engedhető egyedül utazni. 10-12 éves kortól.

Amikor meg szülővel van, a szülő úgyis fogja, vagy a mi esetünkben ilyenkor biztos, hogy az ölembe ülne inkább.

2018. dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Kérem a random lepontozókat, hogy ne tevékenykedjenek itt. A válaszok hasznosak, a kérdésemre reagálnak benne az emberek, szóval poénból vagy eltérő vélemény miatt ne pontozzatok le senkit! Köszönöm!


Az eddigi válaszolóknak köszönöm a véleményeit, mindenkinek ment a zöld kéz!


A további válaszolóknak pedig előre is köszönöm a válaszait!

2018. dec. 7. 09:45
 10/29 anonim ***** válasza:
67%

Óvodásnak mindenképpen. Azt, hogy stabilan meg tud állni a földön, nem azt jelenti, hogy egy mozgó járművön is tud egyensúlyozni. Attól még, hogy sokat szaladgálnak, mászókáznak a játszótéren, séta közben is simán el tudnak esni a saját lábukban, szóval nem kell akrobatának nézni őket. Aki szerint pedig a kézfogás elég kapaszkodás helyett, legközeleb próbálja ki. Még érdekesebb, ha sikerül kifogni egy "sportos" buszsofőrt amikor egy felnőttnwk is 2 kézzel kell kapaszkodnia. De pl kanyarba egy felnőttnek is 2 kéz kell.

Ha már kisiskolás, akkor mérlegelem a helyzetet. Ha sokan vannak a buszon, tapossák egymást az emberek és úgy küzdenek az ülőhelyért, mintha az életük múlna rajta, akkor átadom a helyem. Mégiscsak több esélyem van egy ilyen "közelharcban", mint egy 7-8 évesnek.

Annyira szánalmasak egyesek, ha egy gyerek megnyikkan a buszon, már jóformán szemmel verik, mert ugye nem tanították meg viselkedni a gyereket. Közben pedig nem veszik észre magukat, mikor vicsorogba vágtatanak keresztül mindenen egy ülőhelyért, mintha ez lenne az egyetlen esélyük a túlélésre.

2018. dec. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!