Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesem nem akar egyedül...

2,5 évesem nem akar egyedül enni, hogy szoktassam rá?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy én rontottam el, de kérlek, segítsetek!

Kb. 2 évesen mesèvel kötöttem le, 2-3 hónapig előtte annyira semmit se evett, hogy rájöttem, így tudom etetni, és eszik szèpen, hízni is elkezdett vègre.

Rászokott a mesére, èn etetem. Eszik jól (bár van, hogy reggelire csak kakaót vagy teàt iszik).

Tud enni egyedül, kanalazza szépen a joghurtot, pudingot, ha kérem. Levest is be tudja szèpen tenni kanállal a szàjàba, óvatosan, ki sem folyik. Villával, babakèssel is szépen bànik. Szóval nagyon ügyes, csak lusta.

Elvàrja, hogy én etessem, mert így tud közben mesèt nèzni.

Hogy vegyem rá, hogy egyedül egyen vègre?

Meséről hogy szoktassam le?


2018. dec. 7. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
"mert így tud közben mesèt nèzni." hát ezt nem igaz! az nem jutott eszedbe, hogy ne nézzen mesét közben, hogy kihajítod a francba a tv-t és társait? Amikor esztek, oda figyeljetek, együtt, asztalnál egyetek. És nem kell közben tv-rádió semmi, egymással beszélgessetek.
2018. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tv-n nèzi, etetőszèkben, ipadről, ès ő csak ilyenkor nèz mesét.

De kèpzeld, gondoltam rá. De mint írtam, 2-3 hónapig olyan siralmas volt, ahogy “evett”, hogy kellett vmi, ami bevàlt. Lehet, hogy ezt a szitut nem tudod elkèpzelni, ez van.

Együtt eszünk îgy is az asztalnàl, beszélgetünk közben is, csak megy a mese.

2018. dec. 7. 11:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nem helyes, hogy egyáltalán így történt, de ha rászokott, le kell szoktatni - lehet,hogy valami kis betegség bujkált benne és azért nem evett előtte. 2,5 éves - te neveled, ne ő határozza meg mi hogy egyen. Reggel ne csak kakaó v tea legyen - akkor talán egy kicsit játszatok együtt és éhes lesz, vagy csak te kezdj el enni és ne legyen ott a mese, hanem játsszátok el a mesét, ne képernyőn legyen, hanem ültesd oda a kedvenc állatkáját és kapjon ő is kis tányért, ennivalót és vele játszd el az etetést

Ő is etetni akarja majd a mackót,és szerintem kedvet is kap az evéshez.

2018. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
vagy két állatkával bábjátékban eljátszod a reggelit, ők esznek - utána ti esztek -szóval játékkal kell feloldani az ilyen rossz szokásokat
2018. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Ovis koratol ugyis ra fog szokni h egyedul eszik. Szerintem hagyd beken. Az enyem is mindig mese kozben eszik. Es akkor mi van?
2018. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Együtt eszünk, reggel ő fut az etetőszèkhez, hogy èhes. Elkészítem a reggelit, amit együtt szoktunk megenni, csak mostanàban 1-2 falat meg egy bögre tea v kakaó elèg neki. Pàr óra múlva ebédre viszont nagyon sokat eszik.

Állatkákat is hoz mindig, azokat is eteti közben :)

2018. dec. 7. 11:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyenk is ezt csinalja, csak annyi kulonbseggel, hogy eszik magatol. Egy ideig etettem, de ra untam. Megmondtam h tudsz enni egyedul es hajra ! Evett amennyit evett, vegul megtanulta,hogy erdemes kozben kanalazni is. Szoval ha nem evett akkor felallitottam az asztaltol , mese kikapcs es viszlat!


Volt hiszti, hogy o bizony enni akar!! Mondom oke,akkor kanalazz!

3 eves, eszik szepen de nezi kozben!😆

Majd lesz olyan, hogy nem nezheti, hozza fog ahhoz is szokni, ehen nem fog halni😉

2018. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor annyira nem erőlködöm, hisz az oviban majd úgyis egyedül fog enni, làtja majd, h úgy kell.
2018. dec. 7. 15:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Igy van! De mond neki, hogy sz oviban nem lesz mese meg tablet😅!

Mi trenirozzuk, hogy ne erje varatlanul!😤

2018. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is mindig mondom, meg hogy ott egyedül kell enni, azt mondta, jó 😂
2018. dec. 11. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!