Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt hogy oldanátok meg? Fiam...

Ezt hogy oldanátok meg? Fiam azt hiszi rossz volt ezért nem hozott neki játékot a Mikulás.

Figyelt kérdés
Fiam 4 éves kiscsoportos idén volt az első közösségi mikulásunk. Csak édességet és nasit kapott. Úgy gondoltuk ez így jó lesz, annyi mindent kért a mikulastól és a jézuskától majd karácsonykor megkapja. Reméltük ez nem lesz téma az oviban de a nevelő mindenki előtt mindenkit végig kérdezett mit hozott a mikulás. Szinte mindenhol legot, tabletet játékokat. Fiam azóta bánatos, játszani sem mer, nehogy rossz legyen és karácsonykor se kapjon semmit. Úgy fogta fel az egészet, hogy rossz volt és ő rossz gyerek. Férjem venni akar játékot legot és dínókat. Elrejtve egy ablakban hogy ott meg de nézte. De így elvárja a játékot máskor is. Mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2018. dec. 7. 22:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy nem kell ezt megoldani, Míg felnő, ezer ilyen eset lesz, mikor valaki többet kap, mint ő. Vagy minden ünnep, szülinap után rohantok plusz játékot venni, nehogy lemaradjon a gyerek?
2018. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
Hát, hadd várja el, attól gyerek. 18 éves korában nem fogja elvárni. Legyen már neki öröme abban, hogy mikuláskor ajándékot kap, pláne ha még lelkiismeret-furdalást is kelt benne, hogy nem. Ezt a csorbát ki kell köszörülni, és elhelyezni neki valahol az ajándékot.
2018. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Én eleve megkérdezném az óvónőt, hogy miért kérdezte végig a gyerekeket az ajándékokról. Elég egyértelmű, hogy ilyenkor a szegényebb gyerekek megalázása folyik, miközben újgazdagék gyereke elmeséli, mennyi mindent kapott. Nálatok nem a szegénység, hanem a józan mértéktartás adta a mércét, amivel mi (feleségem és én) is egyetértünk.

Az meg minősíti az egész óvodai csoportot (vagyis a szülőket), hogy 4 éves gyereknek szakványban tabletet vesznek.

Áldom jó sorsunkat, hogy a mi óvodánkban nem téma, ki mit kapott ajándékba, és amúgy is sok egyszerűbb ember járatja oda a gyerekét, akik valószínűleg nem is nagyon tudnának flancolni az ajándékokkal.


Hogy oldanánk meg? Mindenképpen sokszor elmondanánk neki, hogy szeretjük, aranyos gyereknek tartjuk. Feleségem valószínűleg kendőzetlenül kifejtené véleményét arról, hogy miért ostobaság tabletet néznie egy ekkora gyereknek. Mert elég egyértelmű, hogy ha lesz neki saját, akkor orrba-szájba nézni fogja.

2018. dec. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%

annyi mindent kért a mikulastól és a jézuskától majd karácsonykor megkapja



És belehalt volna a ti Mikulásotok, ha abból a rengeteg játékból mondjuk egy olcsóbbat elhozott volna most? És amúgy miért baj, ha "elvárja"? Annyira rossz, hogy decemberben 2x fog játékot kapni? Nem kell neki a legdrágább LEGO, de szerintem valamit kaphatott volna. Normálisabb is, mint a rengeteg édesség és nasi... Gyerek még, könyörgöm. Igen, készülj fel, hogy az iskolában is mindig téma lesz a ki mit kapott a Mikulástól/Jézuskától/Nyuszitól, később pedig, hogy a szülők mit raktak a fa alá. A férjed látja jól, nem az a megoldás, hogy "elfelejtjük ezt", és majd a Jézuska hoz valamit. Mert a gyerekben ez megmarad. Kivéve, ha még most léptek gyorsan, és kitaláltok valamit. Hogy a Mikulás ezt elfelejtette odaadni, vagy hogy a rénszarvasok eltévedtek és ezért most kapta meg, stb.

2018. dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
47%

"Az meg minősíti az egész óvodai csoportot (vagyis a szülőket), hogy 4 éves gyereknek szakványban tabletet vesznek."


És mi van, ha nem így volt? Lehet, hogy néhány gyerek kapott játékot, a többiek meg édességet. A kissrác meg bedobta otthon, hogy rajta kívül mindenki legót meg tabletet kapott. És be is jött neki, mert most a szülők rohannak kárpótolni.

2018. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem hinném, hogy egy 4 éves, kiscsoportos gyerek így akarná manipulálni a szüleit, és emiatt elkeseredett lenne egész nap.
2018. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Én meg azt nem hiszem el, hogy egy ovis csoportban minden gyerek 8-15 ezres legot, meg 30-40 ezres tabletet kapott.
2018. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell minden gyereknek azt kapnia. Elég, ha azok a gyerekek kapnak ilyeneket, akikkel jóban van. Nálunk is tudják a gyerekek, melyik barátjuk, barátnőjük miket kapott, és igen, ők is el lennének keseredve, ha a többiek mutatnák az újabb babát, pónit, plüsst és társaikat, ők pedig kapnának 3 csokig és 5 mandarint.
2018. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Egyem meg szegenykem, ne tabletet es tobb 10e-forintos legokat hanem valami olcsobb kis akcio hos figurat vagy olcsobb kis autot stb kapjon...aztan karacsonykor valami jobbat.. mondd azt neki hogy a telapo aztmondta hogy karacsonykor elkuldi a jezuskaval mert nem volt eleg ideje kiosztani az ajandekokat :) nekem ez bejott annak idejen :)
2018. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az egész sztori fura. Ugyan ennyi idős a fiam, kiscsoportos ovisok még képtelenek erre hogy szervezetten mindenki elmesélje hogy mit kapott, végighallgassák egymást, meg is jegyezzék mit kapott mindenki más, otthon összefüggően elmeséljék, és még ilyen összefüggéseket is felállításanak hogy ők nem voltak elég jók és ezért nem kaptak ilyesmit.

Az óvónő és a szülő is tudja, hogy ebben a korban még sokszor keveredik a fantázia és a valóság. Ezért ha be is számoltatja a gyerekeket az óvónő, amit kétlek, mert nem kivitelezhető ebben a korban, akkor is tudja hogy nem feltétlenül hiteles beszámolókra számíthat. Nem rosszból, és nem azért mert hazudni akarnak, hanem azért mert egy kiscsoportos még így működik. Nekem volt hogy elmeséltem a fiam hogy egész nap büntetésben volt, és az udvarra se vitték ki egyedül hagyták bent a csoportban, amikor másnap rákérdeztem, kiderült hogy nem volt büntetésben...

Egy szó mint száz ha mégis ebben a formában megtörtént az eset nem rohannék most venni. Leülnék vele, megbedzélném, hogy nálunk a Mikulás csokit hoz, a Jézuska játékot, és ne aggódjon, a Jézuska majd nemsokára jön, hoz sok szép ajándékot, nem volt rossz, szeretjük, minden oké. Jövőre pedig átgondolnám hogy csináljam, és valószínűleg maradnék amellett hogy zömében édességet kap, esetleg valami kisebb játékkal kiegészíteném.

2018. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!