Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok 10 éves kislány...

Nálatok 10 éves kislány milyen házimunkát végez és milyen rendszereséggel?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyen van e a kérdésem...

1 adag ruha kiterítése,egy szoba seprése tényleg magas elvárásnak minősűl?


2018. dec. 8. 18:14
 1/8 Cute_Psychopata ***** válasza:
90%
Már a saját szobáját is takaríthatja egyedül. Sosincs tul korán rendre tanítani a gyereket.
2018. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nővérem lánya most lesz 10 éves januárban. A saját szobáját rendben tartja(porszívóz, beágyaz,port töröl, szellőztet stb), ha evett a mosatlan edényt berakja a gépbe,ha kell kipakol belőle, szennyest a szennyeskosárba, a kutyáját reggel és este leviszi sétálni, az almot takarítja. Ha jól tudom, ennyi.
2018. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem magas elvárás!
2018. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Off:

Mi 10-11 évesen már nem kisgyerekek,hanem kamaszok voltunk 5. osztályosok és ezerszer több mindent vártak el tőlük,mégis soha senki nem sajnálta az akkori gyerekeket nem úgy mint most.És most sem vagyok öreg.

Csak most divat ez az elkényeztetés,hogy semmire se képes,megkímélt,elkényeztetett gyerekeket neveljenek ki.Tisztelet a kivételnek,elfelejtették a szülők ők is voltak gyerekek és mi mindent csináltak otthon.Mi 6-7 évesen pár alkalom után mentünk egyedül suliba,le tudtunk futni a boltba vásárolni,kifaragtuk a ceruzáink,elpakoltunk a táskánkba már,12 évesen meg már csomagoltunk a tankönyveinket is....


10-11 évesen mi az egész házat/lakást porszívóztuk,felmostunk,portalanítottunk,elmosogattunk,teregettünk,ruhákat hajtogattunk össze.

2018. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
az én kisfiam is ennyi idős. feladatai: szemét, ill. szelektiv kivitel, saját ruha elpakolása mosás után, hétvégente portörlés, esetleg porszívózás.termlszetesen azokon felül,hogy a saját dolgait, evőeszközeit stb elpakolja. szerintem ezek nem nagy elvárások
2018. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

12 éves a lányom, a saját szobáját kell rendben tartania.

Most otthon vagyok a kistesóval, ha visszamegyek dolgozni több feladata lesz, de idősebb is.

2018. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
10 évesen saját szoba takarítása, a konyha és a nappali napi felsöprése és a szemét levitele volt a feladata. Most 12 éves, már az egész házat ő söpri, mosogatógép ki-és bepakolása, mosogép, szárítógép ki-bepakolása és a szemét a feladata. Havi egyszer a kádat is ő súrolja ki. Én ennyi idősen kevesebbet segítettem otthon, anyukám nem várta el.
2018. dec. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Saját szoba takarítása, saját ruha elpakolása, maga után mosogatás. Szombaton takarítok mindig, ilyenkor ő porszivózik, fürdőt szokott takarítani. Vasárnapi ebéd után együtt szoktunk lepakolni, elpakolása, elmosogatni és törölgetni.
2018. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!