Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül álló anyukaként...

Egyedül álló anyukaként kórházba kerültem ezt hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Falun lakom, van itt egy szomszéd család 8-6-2 éves gyerekekkel, de nem tudna segíteni. Az én lányom 7 éves és 15 kmre jár iskolába, nem kérhetem tőlük, hogy vigyék hozzák vagy vigyázzanak rá. Az anyuka így is kicsit idegesebb típus és sajnos ő is megissza a magáét.

Van egy rokon család akiktől segítséget akartam kérni, ott is van egy kislány 8 éves, ismerik, szeretik egymást a lányommal, de anyuka 2 óra hossza segítséget tagadott meg, így nem szìvesen kérem megint.

Anyukám 20 éve meghalt, nagymamáim sem élnek már. Nincsen senkim csak egy italozós apukám.

De ezt így nem mondhatom el az orvosomnak?! Győzködöm, hogy ne tartson bent feleslegesen. De ott van bennem, hogy ha haza enged és történik ne adj Isten valami, akkor még én sem leszek a kislányomnak.

Nagyon nehéz. Mit tennétek?


2018. dec. 9. 06:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Őszintén beszélj az orvosoddal. Lehet, hogy fel tudja vetetni eddig a gyerekosztályra.
2018. dec. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetekben meg lehet kérni a gyámhivatalt, hogy a kórházi tartózkodásod idejére ideiglenesen helyezzék el valakinél a kislányodat. Most hol van, kivel van?
2018. dec. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Ekkora gyereket nem vészének fel gyerekosztalyra azért, mert az anya kórházi kezelésre szorul. Ha már bent vagy, megoldottad a felügyeletet, nem? Ha még csak tervben van: bébiszitter, ismerős nyugdíjas a környéken- faluban van millió. Nyilván nem ingyen, jonpenzert bárki be fogja vallani. Egy ekkora gyerekkel nem sok gond van, enni kell nneki adni, és iskolába indítani. Ha egyik se jön be, akkor gyámhivatal, átmeneti nevelésbe vétel és már meg is van oldva
2018. dec. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha már kórházban vagy,akkor most is van valakivel nem? Fizess akkor valakinek,hogy vigyázzon rá,más megoldás nincs
2018. dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg valamelyik osztálytárs szülei nem vállalják? Mi a helyzet a gyerek apjával?
2018. dec. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Apuka? Tanító?
2018. dec. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha apuka ebben az esetben szóba jöhetne, nyílván már nem lenne gondom.

Most édesapám vigyázz rá. Szabin tud lenni pár napot, de az a baj az év végével, hogy sok már nincs neki, mivel ki kell veszegetni év közben is. Másrészt leltár van náluk is. Valamint készenléti beosztását már hónapokkal ezelőtt megkapta. Ha éjszaka behívják lerágom a körmöm. Na és ott az ital is. Megállja ő, csak kérdés, hogy meddig.

Meg kell beszéljem a dokimmal nincs más út. Írtam, hogy a szomszéd van és a rokon család a faluban. Mást itt nem ismerünk. A kórházból ismeretlenül kit kerítsek? Csak próbáljatok bele gondolni. Azt sem tudom kik laknak az utcába, hogy kérjek meg bárkit is?

2018. dec. 9. 08:57
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Akkor kénytelen vagy a gyámhivatal segítséget igénybe venni. Most költöztetek, hogy senkit se ismersz?
2018. dec. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Osztáytársak szülei? Ha nem szeretnél tőlük direkt segítséget kérni, írj a tanítónak, ő megszervezi. Ő tudja azt is, melyik család megbízható, kikre lehet szâmítani. Ha nálunk az osztályban lenne ilyen, én biztos, hogy segítenék, pedig én sem igazân ismerem a szülőket.
2018. dec. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló szülőként nekem is ez a legnagyobb félelmem, főleg , hogy krónikus betegségem van , amit két évente műteni kell. Ilyenkor ha nincs semmi , akkor addig a gyámhivatal elhelyezi a gyereket. Próbálj ismerőst találni mást nem tudsz. Nekem a barátaim tudnak a helyzetről, úgyhogy ha bármi ilyen van akkor náluk el tud lenni.

Egyébként meg kisülhet saját felelősségre olyan borzasztó súlyos lenne gondom nem tudnál írni sem. Írom ezt úgyhogy engem reggel műtöttek este meg már mentem haza gyerekhez. 3 órás műtét után. ( annyit szerencsére tudtam tenni, hogy nem haza mengünk, hanem az egyik barátnőmhöz de akkor még kicsi volt a gyerek , így volt a legjobb hogy én is ott voltam. )

2018. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!