Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy egy gyerek...

Miért van az, hogy egy gyerek képtelen megvédeni magát?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 7 éves, 2. osztályos lány, aki néha bajba kerül, de soha semmit nem mond a saját védelme érdekében.

Például: Az osztálytermükben megrongáltak valamit a lány írószereivel, így a tanár automatikusan a lányt vádolta. Kérdezte tőle, hogy tényleg ő csinálta-e, és hogy miért csinálta, de a lány egy árva szót sem mondott.

Később kiderült, hogy egy másik gyerek csinálta (voltak rá szemtanúk és az a gyerek is beismerte). Tehát a lány egyértelműen ártatlan volt, de egyetlen szót sem szólt, hogy megvédje magát, még annyit sem, hogy "nem én voltam".

És ez nem az első eset. Máskor is előfordult már, hogy valami kisebb dolognál őt vették elő, de soha nem mond semmit a saját védelmére, hanem mintha automatikusan elfogadná a rászabott "vádat", később pedig kiderül, hogy nem is ő volt a "tettes". A gyerek egyébként introvertált, zárkózott, és sokkal komolyabb/félénkebb egy átlag korabelinél.


2018. dec. 10. 07:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Otthon ezt tanulja, hogy a felnőttnek mindig igaza van, nem felesel.

Túlságosan szófogadó.

2018. dec. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Igy van. Igy neveltek ezt latja, es biztos amikor kicsit rosszabb volt kissebb koraban akkor ra lett kiabalva es hogy maradjon csendben. Igy nem tudta/tudja magat megvedeni.
2018. dec. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Èn is osztom a véleményt az elöttünk szólóval.


A gyerek önérzete nagyon alacsony, nem bízik meg magában, mert gyerekként azt látta, hogy jobb ha csendbe marad, és nem rontja még jobban a helyzetét.

2018. dec. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg a tanar nem jo pedagogus. Valoszinuleg ugy raijesztett, hogy nem mert magyarazkodni.
2018. dec. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Az én lányomnak akkora a szája mint a várkapu. Otthon. A suliban nem szól semmiért. Valószínűnek tartom, hogy a gyerek nem akart spicli lenni és beköpni másokat, de hazudni sem akart, így inkább nem mondott semmit. Az enyém is ilyen. Ha valamivel vádolják egyrészt nem nagyon akar a tanárnak ellentmondani, mert utána fél hogy pikkelni fog rá, de a társait sem akarja elárulni, mert akkokr meg kiközösítiki mert árulkodós.
2018. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan mondás is hogy az ártatlan e védi magát.


Amikor valaki gyanusitasra pl ki kel magábol es vehemensem felszolal, az szokott inkabb hazugsag lenni.


Engem felnott letemre is megesik hogy leblokkolok amikor olyan vádakat szegeznek nekem hogy a fülem kettéall tőle.csak pislogok, hogy mi van??

2019. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6. Vagyok

Pelda a bölcsiből:

Penteken serulessel vittem haza a gyerekem a karján, lattam nem vészes q horzsolás, nem keritettem köre semmit, nem csesztem le a gondozokat, megesik, nem szoltam.

Otthon lekezeltem es hetfon kötessel vittem be.

Erre a gondozo nem kedvesen kerdezve, hanem nekem esve, joforman lecseszve arrogansan kerdez hogy mit csinalhattunk hetvegen, hogy vigyaztam ra mi tortent.

Erre feleltem csendesen, blokkolva a stilustol, dehat penteken igy vittem haza.

Neki állt meghazudtolni!!!hogy ő nem latott balesetet, a gyerek nem sirt, en hazudok!


Csak annyi jott ki belolem erre mit mondhatnék most?



(Most szorakozzunk mint a dedosok hogy de igen, de nem, de igen, de nem?)

Szoval en is csak pisogtam es artatlan voltam.

Egy gyerek plane hogy tud ilyen helyzeteket krzelni ha sokszor felnott sem tud már "köpni nyelni"?


Alap kene h legyen plane pedagogustol, hogy Eleve SOHA nem vádakkal kell kerdezni hanem ki mit latott, gondol, meselje el aki tudja stb dolgokkal

2019. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
*jav.:a mondás:az artatlanok nem védik magukat
2019. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sőt, eleve az életben az intelligens kommunikacio része hogy nem vádakkal ea bűnbakkereséssel inditunk. Pl céges lopás vagy bármi.

Kizárolag primitiv intelligencia a vádlo kerdezés (akár pl párkapcsolatban az alaptalan feltekenyseg, mással láttak téged, hol voltál stb, kozben lehet egesznap otthon ült az illető - ilyen esetben is az védi csak magát vehemensen, sőt visszatámadva, aki hazudik ea vaj van a fején)


A bolcsis gondozobol kiindulva látszik, hogy intelligens kommunikaciora a felnőttek sem képesek.

Nem az a buta, fejletlen aki hamis vádakra csak hebeg habog, hanem eleve aki arrogans vadlo kommunikaciot használ.


Az asszertivat kéne gyakorolnia, de erre ostobák pl kerdes esetében a tanár, esetemben a gondozo, képesek sem lennének mert nincs meg hozzá az intelligenciajuk.


Habár en a gyerekem tanitom megszolalni. Mondd, szolj, hogy véletlen volt, nem ugy szántad, nem te tetted el, nem te törted el, véletlen felborult stb!!gyakran ismétlem, ha kerdezek akár duhosen is pl mit keres viz a hosszabbito körül???????, akkor is preseljen ki valamilyen választ!! Dicserem ha sikerult kihebegnie valamit pohar viz baleaetrol vagy bari es kijavitjuk egyutt a hibat ő asztalt töröl, en a padlot. Es megegyszer dicseret, ez az, igy kell, ugyesen valaszolt.

2019. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Segíteni kell neki, és tanítani, hogyan védje meg magát. Eleinte együtt, kédőbb menni fog. Enyémek is ilyenek voltak. Ma mar megvédik magukat 16, 14 évesek. Felsőben már ment a dolog. Lényeg, hogy neked mi dent el merjen mondani.
2019. ápr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!