Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Időhúzás szófogadatlanság...

Időhúzás szófogadatlanság ellen mit tesztek?

Figyelt kérdés

3 éves fiam mindig húzza az időt. Reggel ha felkell öltözni vagy ha indulnánk valahová akkor "jajj ő még ezt meg azt átépíti a legóból, vagy ezt meg azt hozza még". Ha kérem,hogy a játékait pakolja el akkor sokszor az a válasz,hogy nincs kedve, nem szeretné.

nektek van bevált módszeretek ? Próbáltam pár dolgot de eddig nem nagyon segítettek.


2018. dec. 10. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Reggel nincs játék. Kicsi se. Felkel, mosakszik, eszik, öltözik, megyünk. Egyszerűen nem engeded neki.
2018. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer szolok, szepen, de hataorozottan. Ha nem jon, valasztasi lehetoseg ele allitom (a kek vagy piros pulcsit veszed fel?/ Egyedul pakolod el a jatekokat, vagy elpakoljuk egyutt?/Jossz a sajat labadon, vagy viszlek?, ez utobbit csak ha nem jut jobb eszembe, de igyekszem ket jobb lehetoseget felkinalni).


Szoktam engedni, hogy a jatekaibol az oltozeshez odahozzon egyet-kettot, amiket aztan indulas elott egy konkret helyre megkerem, hogy tegyen le, elmondom neki, hogy ott megvarja. Probalok segiteni neki a valtasban, hogy eddig jatszott, de most mas jon. Reggel egyebkent sem szivesen hagyom jatekokat szetpakolni, az a keszulodes ideje. Ha szetpakol, es nem akar segiteni, akkoris odaultetem magam melle, es vegig kell neznie, mikor latom a szemen, hogy megertette, elfogadta, hogy pakolas van, megkerem, hogy a szethordott jatekokbol 1-1et hhozzon nekem oda, olyankor azert altalaban o is becsatlakozik, de igyekszem, hogy ne is pakoljon eleve szet, probalok gyorsan elkeszulni, este inkabb elokeszitek mindent, amit lehet. Viszont nalunk 1 gyerek van, ha nalatok tobb, akkor nyilvan nehezebb megoldani, hogy ne kezdjen el jatszani addig, ameddig mindent elrendezel.


Egy dolgot nem szeretek (a kiakadsain kivul :D), ez pedig a konyorges. Nem fogom szazszor elmondani. Akkor nem fog komolyan venni. Szoval, ha semmi nem segit, akkor megfogom, es viszem. DE csakis aziutan, hogy kapott valasztasi lehetoseg, es meg utana is, ha megy az orditas, hogy nem akarja, akkor meg egy utolso valasztasi lehetoseget adok neki az egyuttmukodesre, azutan mar nincs tobb.

2018. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk "ha nem csinálod, aminek az ideje van, akkor éhesen és pizsamában fogsz jönni" a fenyegetés. :) Egyébként beválik még a verseny, az hogy mutatod az órát, mikor mi után mi következik, illetve, hogy csak ha egy játékot választhat, amit bevihet magával. Meg mire felkelnek, mi már mindennel kész vagyunk (saját toalett, tízóraik... stb. bepakolva, ruha kikészítve), így amikor kitámolyognak, egyszerre eszünk, aztán öltöztetünk, közös a fogmosás, együtt vesszük a cipőt... stb. tehát nincs lehetőség szétszéledni és végig szoros kontroll alatt megy a buzdítás. Apával azon szoktunk nevetni, hogy mi vagyunk a pompomlányok.
2018. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még nem jár oviba. Csak a hónap végén tolti a hármat. Így reggel szoktam engedni hogy játszon mert korán kel és még nem szokott rögtön reggelizni felkelés után. Viszont ha boltba vagy jatszora vagy bárhová megyunk akkor csinalja az időhúzás. Délután meg este a jatékait nem nagyon akarja elpakolni , olyankor elpakolom én de nem kapja meg pár napig. De úgy látom már ez nem igazán érdekli.
2018. dec. 10. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!