Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti hogy oldatok meg...

Anyukák, ti hogy oldatok meg hogy a kisgyerek veletek legyen mikor pl főztök vagy dolgotok van és nem tudtok vele lenni a szobájában?

Figyelt kérdés
Egy éves kisfiam van, első gyermek. Már megy egyedül, nagyon kis eleven, pakolós, szaladgálós. És nagyon anyás, ragaszkodó. Mikor éppen főzök, vagy dolgom van és nem tudok vele lenni a szobájában, sír. Nem kenyeztetjuk el de mégis ez van. A bébikompot próbáltuk de nem jön be. Korlátozva érzi magát benne és sikít hogy vegyem ki. Ti hogy oldatok meg? Lelkiismeret furdalasom van nagyon mikor sír mert nem tudok bent lenni vele a szobában. Nektek mik váltak be? A kenguruban szintén nem marad meg rajtam.

2018. dec. 12. 14:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*oldjátok meg (bocsánat)
2018. dec. 12. 14:11
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincs veled akkor a konyhában? Nálam, ha ilyenje van simán kipakol egy szekrényt, amibe a műanyag edények vannak, azokkal játszik. esetleg beültetem a hintába, ami boltívbe van rögzítve, meglököm időnként és jól elvan.
2018. dec. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Ezt én sem értem. Miért kell a szobájában maradnia? Fôleg ha már jár. Engedd szabadon, had pakolásszon. Nyilván gyerekbiztossá kell tenni elôtte a helyisêget, ennyi.
2018. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam még az se segített ennyi idős korban hogy ott volt velem a konyhában, ha nem vele foglalkoztam ordított, de baba kora óta ilyen volt.

Este főztem meg mindig, mosógépet pakolni,ruhákat hajtogatni, mittudomén takarítani gyorsan azt tudtam mellette, de este főztem inkább mikor férjem tudott vele foglalkozni.

Aztán elmúlt ez az időszak ,2 éves korától egyre önállóbb már, most már lassan 3 éves bármit meg tudok mellette csinálni, bármikor, megérti hogy anyának dolga van mindjárt megy hozzád játszani.

2018. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Alvás időben csinálom. Másképp kivitelezhetetlen lenne. Most már 20 hónapos, néhány percre elvan nélkülem, ilyenkor tudok apróbb dolgokat csinálni. Ha még van energiám a többit akkor mikor itthon van már a nagytesó és a tata.

Illetve most próbálom, hogy etetőszékben van velem, addig kap enni, vagy játékot...

2018. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
83%
Idegbetegül kapkodva , előre főzők vagy mikor alszik vagy rendeltem mikor pici volt de nem hagytam sokáig sírni , miatta fél 4 kor felkelltem inditottam mosást főztem közbe pakoltam és csak a porszívozás maradt amibe bele vontam őt is mentünk szobáról szobára,de volt oylan is hogy nem csináltam csak a nagyját ő volt a legfontosabb kapkodva megcsináltam mikor haza értek a többiek akkor meg alaposan szóval mindenhol így van káosz de aki megszól az csinálja meg ennyi
2018. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Vagy akkor csinálom, ha alszik, vagy ott van velem. Nálunk is az a menetrend, hogy kipakolja a műanyagokat. Ő is főz, kavargat a fakanállal, egymásba rakja az edényeket.

Addig teszem az etetőszékbe, amíg pl. olajban gyorsan kisütök valamit, vagy leszűröm a forró vizet a tésztáról. Nem érdekel, hogy sír, amíg biztonságban van. Tudom, hogy nem szereti, igyekszem lefoglalni, és dumálok meg énekelek neki. De ha veszélybe kerülhetne egy óvatlan pillanatban, akkor inkább bekötöm. Utána kap vigasz cicit, és minden meg van bocsájtva. 🤗

2018. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
Jól teszi, hogy sikít a bébikompban, nagyon egészségtelen dolog. A megoldás, amit első is írt, hogy kimegy veled a konyhába pakolni, nem kell bezárni a szobába, persze, hogy az nem tetszik neki. A tüzhelyet megmutattam a lányomnak, hogy meleg ne nyúljon hozzá, 14 hósan már értette, egy pohárba meleg vizet, a másikba hideget töltesz, beledugod a kezét és mondod neki, hogy ez meleg, ez hideg. Esetleg járókát lehet neki venni, de az enyém utálta.
2018. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Legutóbb somlóit csináltam, az olyan 3 óra volt a kis hely és a szegényes eszközkészlet miatt. Bevittem az etetőszéket a konyhába, beletettem a gyereket, adtam neki fakanalat, kanalat, műanyag tálat, krumplinyomót, keménylapú mesekönyvet, vizes flakont és ezzel elvolt úgy 2 órán keresztül. A maradék egy órában eljárkált körülöttem, én meg persze figyeltem rá.


Mondjuk az én lányom nyugis típus, utál ölben lenni és nem is túl ragaszkodó, de lehet, hogy a helyedben a konyhába vinném, és hagynám, hogy ott legyen velem, ha van hely. Nem is értem, miért kéne a szobában lennie, amíg te máshol vagy. Persze oda kell figyelni, hogy ne lépj rá, vagy el kell zárni tőle a szekrényeket és a fiókokat, de ettől még lehet főzni. A takarítást is úgy csinálom, hogy ő ott van. Figyelek, hogy ne jusson hozzá olyasmihez, amihez nem szabad, de mindig hagyja, hogy csináljam a dolgomat: odaül a lábamhoz egy játékkal, bemegy a nappaliba vagy csak nézi, amit csinálok.

2018. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Hát bevonom. Együtt főzünk. 10 hónaposan már a mosogatógépet segített kipakolni. 1 éves korában visszamentem dolgozni home office-ban. Az asztalom mellett lett egy játszósarka. Megtanult egyedül játszani. Ma már lassan 2 éves. Segít a főzésben, adja a tojásokat, kever, összerakja a porszívót, törölget. Stb.
2018. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!