Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha hisztizik?

Mit csináljak, ha hisztizik?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, ha hisztizik a gyerek, miután lenyugodott beszéljük meg vele a dolgot.

A kisfiam 3 éves. Nagyon sokat hisztizik. Minden nap kibor valamin. Előfordul, hogy egy nap többször is. Egyáltalán, ez még belefér a dackorszakba? Már azt is olvastam, hogy csak havonta néhány hiszti a normális. Nálunk minden nap megy.

Ha hisztizik, hiába próbálom az olvasott módszereket. Pl. megölelni nem lehet közben, mert rúgkapál és menekül. Beszélni nem lehet hozzá, mint ahogy írják sok helyen, hogy mondjam, hogy megértem a problémáját, mert oda sem figyel ilyenkor, hogy mit beszélek.

Az egyetlen ami használ, amikor felkiáltok, hogy ott egy pók, kisegér, akármi és gyorsan elkezdem ecsetelni milyen színű, mekkora stb. Akkor kizökken és vége is.

De amikor megnyugszik sem tudom megbeszélni vele, hogy miért hisztizett. Nem is mondja el utána sem, hogy mi volt a baja. Nem hiszem, hogy ne lenne meg rá a szókincse, mert egyébként elég jól ki tudja fejezni magát.

Az érzéseiről, érzelmeiről viszont képtelen beszélni.

Nagyon el vagyok keseredve, reméltem, hogy 3 éves korra már elmúlik, de úgy tűnik ez egyre rosszabb... :(


2018. dec. 13. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez az írás nagyon jól összefoglalja a hiszti témát. Nehéz velük ilyenkor, de nem minden hisztinél gyereknél válik be az ölelgetős, magyarázós módszer. Az én fiamnál beválik sokszor, ha nem figyelek oda, akkor abbahagyja. Persze ez csak az akarnok hisztire vonatkozik, nem arra, amikor valamilyen szükséglete nincs kielégítve. Ne aggódj szerintem, nincs baj a gyerekeddel, csak lehet hogy ő akaratosabb, erősebb személyiség. De még a dackorszakba is simán belefér.

2018. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából meg kellene előzni a hisztit. Ajánlom figyelmedbe Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkor című könyvét. A könyv alapfelvetése az, hogy a gyereket túl sok tárgy veszi körül, túl sok választási lehetősége van, és túl sok információ éri. Egyszerűsíteni kell a gyerek körül, és akkor nyugodtabb lesz a gyerek.
2018. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom fiatalabb, még csak kettő múlt, de talán tudok hasznosat írni. Ő sem szereti ilyenkor az érintést, nem hallja, amit mondok, a kizökkentés vagy a nyugodt jelenlét segít egyedül. Én is kérdeztem már ilyenkor, hogy mi volt a gond, de, bár már jól beszél és ki tudja magát fejezni, ezt általában még nem tudja elmondani. Az segít neki mindig, amikor én fogalmazom meg helyette, találgatom, hogy mi bánthatta. Olyankor mondja, hogy igen, így van. Szerintem, bár nem vagyok szakértő, ez segít feldolgozni az érzéseit. Ha hazajön az apja, néha neki is beszámol, hogy "Sírtam, mert..." és itt elmondja, hogy miért.
2018. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget!


Kedves Filthfan!

Azt hiszem örökre hálás leszek neked, hogy ajánlottad ezt a könyvet. Eddig nem írtam, mikor a kérdést kiírtam nagyon kétségbe voltam esve, de ma túlvagyunk hosszú idő óta a 3. hiszti mentes napon. Pedig szombaton még reggeltől estig kiabált. A tesója viselkedése is sokat változott néhány nap alatt. Pedig még a felénél sem tartok a könyvnek.

Igyekeztem eddig is jól csinálni, kevés mesenézés volt, nem ment egész nap a tv, mi sem nézzük. Nem engedtem be a házba bugyuta játékokat, de arra nem figyeltem, hogy értelmes játékból és könyvből sem kell egy játékboltnyit itthon tartani.

Olvasom tovább a könyvet, és próbálom tovább egyszerűsíteni az életünket.

Köszönöm a segítséget és boldog karácsonyt! :)

2018. dec. 20. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!