Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A legtöbb felnőtt miért nézi...

A legtöbb felnőtt miért nézi ostobának a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Ez csak általánosítás, de én úgy vettem észre, hogy a felnőttek többsége úgy kezeli a 6-7 évesnél fiatalabb gyerekeket, mintha nem lenne eszük.

Mindent százszor a szájukba rágnak a lehető legegyszerűbb szavakkal, mintha le kéne süllyedniük a gyerekek szintjére hogy ahhoz megértessék magukat velük, és gügyögve beszélnek hozzájuk, mint valami háziállathoz. Úgy kezelik a kisgyerekeket, mintha a lélegzést és zajongást leszámítva semmire sem lennének képesek egyedül, gondolkodni sem.

Az én gyerekem most 4 éves, de én sosem kezeltem őt így. Tisztában vagyok vele, hogy attól még, mert kisgyerek, nem lesz automatikusan szellemi fogyatékos, és hogy ő is egy önálló személy, akinek mindenről megvan a saját véleménye, gondolatai. Igen, a gyerekek többsége hajlamos szétszórtnak és szeleburdinak lenni, de ez még nem változtat azon a tényen, hogy pontosan tudják, mi folyik körülöttük, és döbbenetesen jól átlátnak azokon a felnőtteken, akik megjátsszák magukat.


Miért van az, hogy a felnőttek többsége nem hajlandó tudomásul venni, hogy a gyerekek kicsik, de nem ostobák, és kezelik úgy őket, mint önálló gondolkodásra képtelen, semmit sem tudó lényeket?


2018. dec. 13. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Jól, van, Szuperanyu! Ügyes vagy, hogy normálisan állsz a gyerekedhez. Milyen jó, hogy tisztában is vagy vele, hogy ez a világon eddig csak neked sikerült.
2018. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez valóban erős általánosítás. Én pl gyerekekkel dolgozom, de 1-2 nagyon-nagyon öreg és demens embert leszámítva soha nem találkoztam ezzel a jelenséggel.

Az idős demens meg olyan amilyen, nem belőlük kell kiindulni.

2018. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Normálisan lehet velük beszélni, ha normál állapotban vannak. De ahogy elkezdenek dühöngeni pl a jobb agyfélteke annyira "hangos", hogy fel se fogja a bal félteke nyugtató szavait. Ilyenkor kell vissza tükrözni a gyerek lelkiállapotát tő mondatokkal, hogy felfogja. Sokaknak ez szemét szúr. Neked is. De ezzel a módszerrel sokkal hamarabb megnyugtatod mintha elfordulnal vagy ugyan olyan hangon és gesztusokkal beszélnel mint egy felnőtt emberhez. Ez csak biológia. Szerintem. De ki hogy fogja fel. Ez igaz az 5 és az 5évnél fiatalabb gyermekekre.
2018. dec. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó vagyok. Ez lemaradt. Ezek az anyukák egyik sem (az én gondolatmenetem szerint) nem nézi hülyének a gyerekét. Csak jobb kommunikálni vele jobban meg lehet érteni egymást. Csak arról írtam, ha hiszti van. De pl ha jó abban az esetben is. Figyelj kicsim anya tökfőzeléket főzött láttam, hogy megtettél 1tanyerral akkor ízlett? Ez egy 1-2éves gyereknél aki nem kommunikál mit vált ki? Semmit. Ha úgy kérdezem hogy fincsi drágám? Sokkal hamarabb kommunikál vissza egy bólogatással. Ebbe semmi degradáció nincs sztem...
2018. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem a jobb agyfélteke felelős a dühöngésért, te jó ég.
2018. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fussál neki még egyszer és ha nem érted leírom, hogy megértsd
2018. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem a dühöngésért felelős ilyet sztem nem írtam le. Csak, hogy a kommunikáció kB süket fülekre talál, mert azzal van összefüggésben. "Te jó ég"
2018. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

"és döbbenetesen jól átlátnak azokon a felnőtteken, akik megjátsszák magukat."


Persze, ezért van annyi gyerekrablás, meg "sikeres" molesztáló, mert a gyerekek olyan jól átlátnak rajtuk...


A gyerek nem kis felnőtt, teljesen más a gondolkodásmódjuk, felfogásuk, logikájuk.

Nem fogyatékosok, de nem is lehet mindent úgy megbeszélni velük, mint a felnőttekkel.

2018. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Én rövidebb mondatokban a lényeget mondom a gyereknek. Nem azért, mert szerintem értelmileg sérült, hanem azért, mert utálom a felesleges szócséplést.


Példa:

4 éves gyerek be akarja dugni a villásdugót.


Az én reakcióm: "nem szabad, ne nyúlj hozzá, veszélyes"


Más reakciója: "xy, nem szabad gyerekeknek hozzányúlniuk a konnektorhoz, mert abban áram fut, akkor is, ha nem látod, megrázhat téged, az nagyon fájna, bele is halhatsz, és akkor mind nagyon szomorúak lennénk"


Az amúgy is feszült gyerek az idegen reakcióját kapta előbb, ami a felnőtt "magyarázat". Teljesen kiakadt és magából kikelve ordított vagy 10 percig, amíg a nő(tanár) darálta ezt a szöveget.


Mikor én rászólok tömören, semmi baja sincs.


Szerintem sokan elrontják azzal, hogy felnőttként kezelik a gyereket és megpróbálják számára épp érdektelen felnőtt infókkal tömni. A gyereknek néha épp elég annyit tudnia, hogy nem szabad, mert nem engedik, ezzel a számára nem való felelősséget levesszük a válláról, hogy mindig tudatosan cselekedjen végiggondolva a dolgokat. Nyilván, ha kérdez, az más dolog, de szerintem kifejezetten hasznos, ha nem minden helyzetben tekintik felnőttnek a gyereket, hiszen nem az.


Felfokozott lelki állapotban pedig még egy felnőtt ítőléképességének morzsája sincs meg bennük, és nem is kell, hogy meglegyen.

2018. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Az éppenhogyanyukák összes felsőbbrendűségével írsz, akik meg vannak győződve, hogy egy gyerek kipottyantásával, mindent tudnak a gyereknevelésről. Elárulom, hogy még bőven a legkönnyebb résznél tartasz, és nem feltétlen fog kifizetődni a beszéljükmegagyerekkel, had döntsönőis, sajátpéldávalnevelekmerúgyjó, hozzáállás. Beszélgessünk majd 10 év múlva jó, addig meg úgyis azt hiszed, hogy te vagy a tökéletes anya, és mindenki más hülye.
2018. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!