Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ajándék legyen a fa alatt?

Mennyi ajándék legyen a fa alatt?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok egy 2 éves gyereknek mennyi ajándék legyen a fa alatt? Mindenki szeretne neki venni valamit (Szülők, Nagyszülők (4), Dédik (2), Nagynéni, Nagybácsi, Keresztanya) és így rengeteg ajándék lesz, ami nem tudom mennyire egészséges. Születésnapján is azt láttam, hogy túl sok mindent kapott, és már nem is volt kedve bontogatni. Nálatok hogy van ez?
2018. dec. 14. 19:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Én azt mondom, hogy a nagyszülőktől és főleg a dédszülőktől ne vedd ezt az örömet hogy adhassanak ajándékot.

Én egyedül nevelem a három évesemet és csak tőlem kap ajándékot.

Mit nem adnék érte ha átélhetné, hogy nagy családja van!

Egyébként meg ha erre az évi két alkalomra korlátozódik, születésnap is karácsony nincs azzal semmi gond, kiskoromban mi is így voltunk vele. Mégis normális felnőtt lettem.

2018. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
* ne vedd el az oromet
2018. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze, nem akarom elvenni az örömöt, főleg, hogy már mindenki megvette az ajándékokat, csak elképzeltem a nagy halom ajándékot.. :D
2018. dec. 14. 19:50
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Az én kislányom is csak tőlünk a szüleitől kap ajándékot,pedig vannak sokan,de hát nem foglalkoznak vele.Örülj hogy szeretnének adni neki valamit :)
2018. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Nekünk egy 16 hónapos és egy majdnem 3 éves gyerekeink vannak, külföldön élünk, Magyarországról 1 csomag érkezik a nagyszülőktől, benne egy Tűzoltó Sam ruhával amit anyum varrt és egy pulcsival (a többiekkel megbeszéltem, hogy ne küldjenek), a férjem szüleitől a játékkonyhába kapnak 1-1 játék kávéfőzőt illetve kenyérpirítót, és még valami apróságot (legalábbis ezt beszéltük meg), az egyik dédszülőtől egy gyerek harangkészletet kapnak közösen, a másik déditől 1-1 könyvet és pénzt a perselyükbe, tőlük 1 duplo tűzoltó autót és egy quercetti pötyi játékot. A férjem öccse nem tudom, hogy vesz-e valamit, nincs pénze és nem is várjuk el. Amúgy nem egyszerre kapják meg/nyitjuk majd ki az összes ajándékot, hagyunk másnapra is és a dédiéktōl pedig 26-án kapják meg mikor elutazunk meglátogatni ōket. Szerintem figyeljétek a gyereketeket, ha azt látjátok hogy 2 ajándék után már elég volt neki, akkor a többit később vagy másnap bontsátok ki, még akkor is ha a rokonoknak ez nem szimpatikus (persze ha egyáltalán együtt karácsonyoztok).
2018. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%

Inkább ki legyen a fa körül?

Az a lényeg, de természetesen amennyit a pénztárcátok megenged!

2018. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A ki legyen a fa körül nem kérdés, köszönöm.
2018. dec. 14. 20:36
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is mindenki vesz ajándékot a lányunknak. Olyan is volt már, hogy többen összefogtak és közösen vettek egy nagyobb dolgot.

Most karácsonyra 8 helyről kap ajándékot😳 ez így soknak hangzik, az is, de mindenki szeretne neki venni. 🤷🏼‍♀️

2018. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Igen nekem is dilemma, de nagyszuloktol es deditol nem veszem el ezt az oromot, es mi is veszunk neki vmit. De mindenkitol 1dolgot kap es nem nagy dolgokat. Kisauto, konyv, takarito szett...ilyesmi.
2018. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Én mindenkitől kértem, hogy csak egy dolgot vegyen, ez azóta is így van. És családonként vesznek egy-egy dolgot, tehát pl. a nagymama és a nagypapa együtt. És nálunk nem baj, ha nem bontanak ki mindent rögtön, ha valami megtetszik, és azzal játszanak egy-két órát, akkor a következő ajándékot csak utána bontják.
2018. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!