Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel bűntethetném a nevelt...

Mivel bűntethetném a nevelt lányom?

Figyelt kérdés

Nevelt lányom nagyon csúnyán viselkedett az óvodába, betörte egy csoporttársa fejét, mert az elvette a ceruzáját.

4 hónapja vannak nálunk, előtte az anyjánál voltak aki végtelenségig elkényeztette, egy kis majom lett.

Itthon is elfogadhatatlanul viselkedett, bántotta a kistestvéreit és mondtam, hogy rendben akkor nincs karácsonyi ajándék. De a képembe röhögött, hogy úgyis kap. Amit az anyja küld neki azt oda adjuk (könyvet) aztán annyi. Egy nagyon drága legot kért tőlünk, amit így nem kap meg. A többiek kapnak tőlünk is nagyiktól stb. De ő nem. Szerintetek?

Mivel lehetne büntetni egy ilyen gyereket? Kértünk pszichológushoz időpontot, kaptunk is februárra. Nem bírjuk már egy 4 éves kis zsarnok. Utálatos nagyon, hiába próbáltunk vele kedvesek és megértőek lenni, de nem vált be. Sem a szigor. Tehetetlenek vagyunk.



2018. dec. 16. 13:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
41%
Ezek szerint el lett szakítva az édesanyjától. Normális családokat kell biztosítani a gyerekeknek édesapával, édesanyával, édestestvérekkel, és rögtön kevesebb dolguk lesz a pszichológusoknak. Jelen helyzetben annyit tudtok tenni, hogy vártok a februári időpontra, a kistestvéreket meg nem hagyjátok vele felügyelet nélkül.
2018. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem most egyelőre bőven elég lesz ha nem kap ajándékot. Viszont hosszú távon nem lesz elég a pszichológus, anyukával is komolyan le kell majd ülni.

4 éves, szerintem semmi sincs veszve, de következetesnek kell maradni, minden hiszti ellenére.

2018. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%

Normális család, az kellene neki...

Szerinted jobb lesz attól, ha még a féltestvéreit is megutáltatod vele??? Dobáljátok ide-oda, mégis mit vártok tőle? (egyébként kételkedem én ebben a fej-betörésben).

2018. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%
Következetesen nevelni. Ha valamire nemet mondtak akkor az mindig nem. És kész. Ha sír,hisztizik mehet a szobájába. Ha szemtelen, nem fogad szót akkor sarokba vagy bunti székbe ülteted. Ha először nem megy oda,nem marad ott, akkor pl a székbe leulsz és beleulteted az öledbe és ha üvölt akkor is ott marad a bünti időre ,idővel már nem fog kelleni hogy oda ülj te is.
2018. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%
Én magamban is keresném a hibát. Egy 4!!!éves elkényeztetett kis majomnak hívod akinek elvileg te vagy a pót anyukája. Nekem ne mond, hogy normális ilyen idősen elszakítani az anyjától és nem sérül meg a kis lelki világa. Itt nem fegyelmezni kellene meg büntetni még jobban...
2018. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%
Szegényke, 4 éves még könyörgöm. Normális család kéne neki, nem ilyen idióták.
2018. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%

Szóval a kislánynak pszichológus kell,mert mentális baja van,te meg büntetnéd?!

Egy beteg gyereket?!

Mi a f***?!!

2018. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
Nem tilos megbocsátani és szeretni, és ugyanúgy elmondhatod nyugiban, hogy másokat bántani rettenetes rossz dolog, még nézni is iszonyú.
2018. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
67%

Szegeny kislany

A szulok valasanak aldozata

Mostoha annya tavol

Te hogy erezned magad ?

Karacsonyi ajandek elvetele konyorgom 4 eves azt se tudja mit jelent jovo het.

Szegyeld magad sar szulo vagy gonosz mostoha

Szeresd a gyereket oleld simogasd enekelj neki

Agresszio is egyfajta figyelemfelkeltes szeretethiany

2018. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%

Ez a büntetés egy 4 évesnek túl távoli és túl szigorú dolog. Nem tudja felmérni, hogy mekkora bajt csinált, és végképp nem fogja érteni, hogy miért nem kap ajándékot.

Lehet, hogy az anyha, elcseszte a nevelését, de most te sem haladsz jó úton. Ha így folytatjátok, csak rosszabb lesz.

Meg kell értetni vele, hogy vannak szabályok, amiket ezután be kell tartani.

Sok meló lesz vele, de nem veszett ügy.

2018. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!