Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 évesnek mobiltelefon és...

10 évesnek mobiltelefon és számítógép karácsonyra, hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés

10 éves kislányról lenne szó, és már több éve nyaggatja a családot, hogy egyik karácsonyra adjuk meg neki ezeket. Minden nap sír, hiszitohamban tör ki, agresszív, megüti a szüleit, bátyóját, szenved. 4 éves korában kapott egy tabletet, amit ingyen kaptunk a Tmobile-tól, azt négyszer sajnos azóta tönkretette, de mindig sikerült megjavíttatni, kivéve egyszer, akkor vettünk neki egy olcsót, kb 20-30 ezezrért de azt is sajna tönkretette. Ezért megkapta apja egyik régi mobilkészüléket, de viszont nincs bele előfizetés, ő meg Viberezni meg telefonálgatni akar az osztálytársaival. Meg néha minket felhívni az iskolából, stb. Aztán kéne neki egy számítógép is, amiatt is nyúz folyton bennünket, mert a régi asztaligépen csak a kis gyerekjátékok mennek el, a középkategóriások viszont egyáltalán nem. Most már meg kéne valahogy oldani, mert már magában tesz kárt, üti a fejét a falba, beleugrik a kanapéba, úgy hogy kitöri majdnem a nyakát. De a bútorokba és bennünk is kárt tesz. A probléma az, hogy alig élünk meg itthon. Anya 120 ezret keres havonta, apa 100 ezret, én meg 15 ezret egyetemi ösztöndíjamból. Hogyan tudnánk legolcsóbban kijönni szerintetek a dolgoból. Most is Nagyon rosszul viselkedik, anyját az előbb megharapta, apát elkezdte dobálni és nyúzza a kanapét, meg úgy ordít, mint a sakál.

(A jóranevelés nem játszik, függő a lány, nem akarnak rajta segíteni, szüleim hátrakötötték a kezüket, meg az enyémet is, így csak a vevős taktika maradt) 19/F Feri vagyok.



2018. dec. 17. 17:58
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
99%
A gyereknek nem telefon kell hanem pszichologus.
2018. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha a szüleitek ilyen életképtelenek, vegyék csak meg neki. De nem ám akármilyet, minimum macbookot is iphonet. Vegyenek fel szépen hitelt, megérdemlik, ha már ilyen szörnyet neveltek a gyerekből.

Az én gyerekem emelne rám kezet, meg tenné diekt tönkre a bútorokat kapna akkora pofont hogy a mentő vinné el.

2018. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Már 100x leírtuk minden kérdésnél, hogy ezt a kislányt orvoshoz kellene vinni! Mert ez nem normális amiket írsz róla!
2018. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Igen párszor tettem fel kérdést, de most nem a megnevelés itt a fontos, mert az sohasem fog bekövetkezni, sem orvos, se semmi nem fog, szüleim nem akarják, hanem a lényeg karácsonyi anyagi kijövetel. Sajnos eldöntötték mér hogy meg fogják neki venni a dolgokat, hogy végre boldog kislány legyen, viszont nem tudjuk mit érdemes és mennyiért érdemes
2018. dec. 17. 18:06
 5/28 TheSoldier ***** válasza:
100%
Elég nagy baj,hogy a szülők nem akarnak orvost.Nem fogjátok fel hogy ezzel már nem tudtok mit kezdeni?! Megveszik a gépet és aztán? Jönnek majd az újabbnál újabb hisztirohamok ha nem kap meg valamit.
2018. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem akarunk orvoshoz menni, mert már akkora a probléma, hogy a gyerek olyannal fenyegetőzik pár hete, hogy meg akar halni, meg fogja magát ölni az xy-ért, stb. És ha ezt bármi külsős orvos vagy pszichológus meghallja akkor nagyon erős szankciók fognak jönni felénk, egy család sem akarja elveszteni a gyerekét vagy nagyobb bajt ebből. Majd egyszer kinövi, de az még 4-5 év.
2018. dec. 17. 18:13
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Ennek a gyereknek én nem vennék semmit, max egy hét bentlakásos pszichiátriai kezelést egy magankorhazban
2018. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

Dehogy növi ki!!

Vegyétek meg neki a telefont, meg a gépet! Aztàn jövőre majd autót kér!🤦🏼‍♀️

Nem vagyok a verés híve, nagyon nem! De ezen a lányon már lehet, hogy csak az segítene! Nem kinyalni a seggét még azok után, hogy megveri a szüleit! Én ezt nem is értem!

2018. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Biztos hogy ki fogja nőni, hisz belőlem is értelmes gyerek lett, úgy, hogy engem sem igazán neveltek. Igen, elkényesztettek, annak is tartom magam de normális lettem az emberekkel, 16 éves koromra benőtt a fejem teljesen. Senki sem értheti meg, miért hagyják magukat szüleim, kicsit bonyolult lenne elmagyarázni, röviden csak a szülői egyet nem értés ami miatt nem hagyják nevelni a gyereket, mivel elvált szülők csak együtt élünk, hogy a kislányt neveljék közösen továbbra is. Egymást azért utálják még mindig.
2018. dec. 17. 18:24
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom kezdjetek el gyűjteni temetésre,mert drága...

VIGYÉTEK ORVOSHOZ A ROHADT ÉLETBE

2018. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!