Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar enni a gyerekem...

Miért nem akar enni a gyerekem? Lenn a többi

Figyelt kérdés
Másfél éves a kisfiam és annyi foga van és tud rágni is de normális kaját nem akar enni ... mindentől el fut ... kenyeret egyáltalán nem főzeléket meg úgy ahogy ... már kénytelenek voltunk neki tapszert adni h legyen valami benne mert nem akar enni ... kicsit kétségbe vagyok esve ... nincs vas hiánya semmi ilyesmi... bolcsibe se akar enni egyáltalán ... ez ah állapot olyan 2-3 hete tart ... nem értem mi lehet van mikor viszem az ételt fele és sír ... már ott tartok h belefaradtam
2018. dec. 20. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Gyanús nekem hogy a kajahiszti és a bölcsifóbia között van összefüggés... már csak azt kell kideríteni, hogy mi.
2018. dec. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem is volt ilyen kétségem de a bolcsibe is azt csinálta h evett egesznap és másnap már semmit ... sajnos nagy részt mindig itthon van mert sokszor beteg :/
2018. dec. 20. 01:14
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem sajnos van otthon, neki még otthon kéne lennie...


Foga nem jöhet?

2018. dec. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat mindig rag valamit és nagyon folyik a nyala is úgyhogy elképzelhető mondjuk az is
2018. dec. 20. 02:01
 5/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb szabaly, hogy ne eroltetsd. Nem fog ehen halni, ha elerheto szamara az etel, enni fog, ha ehes lesz es nem fog fajni az inye (hatso foga jon valoszinuleg)


En orulnek, ha a gyerekem nem enne kenyeret, max zabpelyet reggelire, cukor nelkul, mondjuk reszelt almaval foznem neki, vagy banannal.

2018. dec. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Elsö nagyon furcsa kijelentésed:

"nem értem mi lehet van mikor viszem az ételt fele és sír ..."


Miért viszed felé????


Szerintem a legfontosabb a gyerekek étkeztetésében, hogy a szülö is ugyan akkor egyen és üljön le a gyerekkel enni.

Lássa a gyerek, hogy is csinálja a szülö, hogy is viselkedünk az asztalnál... Ha nem éhes, akkor éhes lesz köv alkalommal. Ha néhány napig vagy hétig keveset eszik akkor majd pár hét múlva mindent tömni fog magába...


Ami fontos, hogy ne fuss utánna, csak is asztalnál egyetek, ha nem éhes elpakolsz, de 10 perc múlva sincsen tejszelet, túrorudi, kubu, kakaó...

A te helyzetedben csúsznak el a túlsúlyos gyerekek szülei. Pici a gyerek nem akar enni mert éppen pár hétig kevesebb az igénye, majd oh szegény gyerek alig eszik akkor legalább a túrórudit egye meg... Ès átesnek arra a szintre, hogy a gyereket csak nasival tömik... Aztán jön a szülö kijelentése, hogy nem érti miért olyan kövérkés a gyereke, mikor alig eszik...

2018. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De nassolni se akar csak a pufit eszi meg ... ha nem is adom oda az ételt csak le ülök én enni melle akkor is fintorog és el fut ... úgyhogy ot meg se kinalom ... inni viszont egesznap iszik ... most meg volt fazva nem reg lehet h meg ez is közbe jatszik de azelőtt se volt nagy étvágya ... viszont lehet a foga is mert mostanában este fel sír és mindig meg rag mindent meg egyfolytában a szájába van a keze ... kicsit aggódik h tényleg semmit nem akar enni ... most meg a tapszer se csúszik úgy ahogy kene ... sooot nem reg voltam vele orvosnál mondtam h nem akar megint enni de már mondtak h nem piros a torka ... adjak Béres cseppet ... súlya viszont rendben ... lehet inkább nem kene idegeskednem ezen és majd eszik mikor eszik mert ötletem már nincs ... ma úgy gondoltam nem csinálok semmit majd ha látom h éhes akkor megpróbálom de egesznap fut és egyszer nem szisszent fel h éhes ....
2018. dec. 21. 02:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokszor a szülő lelkiállapotát tükrözi a gyerek. Érzi hogy valami nyugtalanság van és valahogy reagál, ő most így. Vagy a foga nő, vagy a múltkori megfázás maradéka, vagy a bölcsi hiszti. Légy türelmes. Most biztos többet lesztek együtt, neki jobb lenne kisebb közösség, nem tucatnyi vendég.
2018. dec. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na az a változás van h amióta nem idegeskedek és nem kinalom sűrűn étellel azóta kezd enni szép lassan ... és kezd jelezni ha éhes ... úgyhogy szerintem velem volt a baj
2018. dec. 26. 03:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Na látod! Jó hogy rájöttél és megoldódott!
2018. dec. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!