Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 8 éves felfogja, hogy...

Egy 8 éves felfogja, hogy azért nem kap karácsonyi ajándékot, mert rossz volt?

Figyelt kérdés

Nem az én gyerekem, rokon kislány (közeli). Tegnap náluk voltam, és a kislány nagyon rossz volt. Odajött, tépte a hajamat, ruhámat, hozzám vágta a táskámat, a cipőket. Csúnyán is beszélt ("megöllek te g..ci", "a jó k...a anyádat hogy itt vagy", stb), és mikor kértem szépen, hogy ne csépeljen, ne káromkodjon, akkor csak folytatta. Erre mondtam, hogy jó, akkor szólok az én Jézuskámnak és tőle nem kapsz ajándékot. Erre csak vállat vont, hogy nem baj, majd az anyjáéktól kap, és nem is kell neki az, amit tőlem kapna, ha idehozom, bedobja a tűzbe. Ezen felhúztam magam nagyon, mert az anyja minden évben alaphangon 10-15 ezres ajándékokat akar velem vetetni. Ovis ballagásra pl. hogy én vegyem meg az iskolatáskát, tolltartót, idén szülinapra táblagépet kértek tőlem, most karácsonyra biciklit. Erre mondtam már, hogy nem dolgozom, egyetemre járok, a pénzem, amim van, az az anyám adja, akiknek hozzájuk nem sok közük van (apa részéről rokonok). És hogy ennyi erővel minden gyereknek 50-60 ezerért vásárolhatnék a családban az igazságosság nevében, ráadásul tőlük szülinap-névnapra sosem kapok semmit, karácsonykor is tipikus használhatatlan dolgokat vesznek, max 3 ezer forintos értékben.


A tegnapi cirkusz után ott tartok, hogy akkor nem viszek a kislánynak semmit, mert nem az első, és nem is a második alkalom volt, hogy így viselkedett. Szerintetek felfogná, hogy azért ugrott az ajándéka, ahogy beszélt, viselkedett?


2018. dec. 20. 11:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Igen, fel.

Mellesleg meg mi az, hogy megmondják hogy te vedd meg a táskát, tabletet... Stb?

2018. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Minden ünnepnél megkérdezem előre, hogy mi az, amire vágyik, amit szeretne, mert nyilván nem vagyunk együtt napi szinten, lehet, hogy amiért 2 hónapja odavolt, az ma már "ciki", vagy megkapta, stb. Ezért szeretem, ha előre megbeszéljük, viszont az utóbbi időben, mióta iskolás, azt vettem észre, hogy a nagyobb kiadásokat, amik a szülők dolga lenne, azt rásózzák a többi rokonra, "ajándék" címszó alatt.
2018. dec. 20. 11:19
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt fel tudja fogni miket hadobal akkor ezt is. Jol elszurtak a neveleset hogy egy rokon elott igy viselkedik es igy beszel veled. Milyen dolog az hogy elvarjak es kerik toled hogy ezt es azt? Egy ilyen gyereknek? SEMMIT! Az anyja ha megnevelte majd akkor. De addig en nem vennek neki semmit az biztos
2018. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ritka neveletlen az a kislány.. A szülei se különbek gondolom. Én az ilyen rokonoktól távol tartanám magam. Beosztják ki mit vegyen? Te jó ég. Az ilyen neveletlen gyereket valószínűleg meg sem fogja hatni kitől mit kap csak kapjon. Szerintem hanyagold őket csak kihasználnak.
2018. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Elvileg az értelmiséghez fogsz majd tartozni, kérlek ne legyél már ekkora pancser. Eddig se vettem volna neki ilyen drága ajándékokat, a nevelése egy 0, a szülei haszontalan piócák. Égesd el a pénzed és köpd arcon magad ha ezt kedveled, és akkor el sem kell menni hozzájuk.



És heti szinten van egy ilyen kérdés, a leg lehetetlenebb emberekkel. OVIS BALLAGÁS. Te jó ég. Ünnepeljük a középszerűséget, hajrá. Állj a sarkadra és mondd el a szülőknek hogy a gyerek egy paraszt neveljék meg. Valószínűleg ők is azok, szóval ez nem fog menni és megsértődnek.... de ez ne érdekeljen, csak pancser ne legyél tovább könyörgöm.

2018. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Én értem hogy megkérded mit szeretne, de egy tabletet vagy egy biciklit megvenni azért nonszensz.
2018. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Miért tartod a kapcsolatot ilyen emberekkel?

A gyerek egy neveletlen bunkó, a szülők meg anyagias követelőzők.


Mi is minden évben megkérdezzük egymást, hisz a szülő tudja a gyerek aktuális kedvencét, de sosem olyan dolgokat kérünk egymástól, ami a szülő KÖTELESSÉGE. AZt a szülő vegye meg, ne ajándékba kérje.


Tényleg a gyereknek egy iskolatáska pl a legnagyobb vágya???

2018. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem is azért mert felfogja-e egyáltalán, hanem mert a leírásod alapján tényleg rohadtul nem fogja érdekelni, hogy kap-e tőled ajándékot vagy sem. Most erre 10 ezreket meg így fölösleges költeni.

Vegyél neki egy pár zoknit meg egy csokit, max színes ceruzát és ennyi. Ha kidobja a tűzbe akkor úgyis mindegy.

2018. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Rajuk se neznek nemh meg vasarolgassak neki
2018. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a szüleivel beszélnék, hogy ugye nem gondolják komolyan hogy ezt a viselkedést ajándékkal fogod honorálni.
2018. dec. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!