Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Karácsonyi ajándék: Tablet....

Karácsonyi ajándék: Tablet. Közösen kapják, vagy egyet-egyet, vagy csak a nagy kapjon? 8 és 4 éves lányok.

Figyelt kérdés

Vettem egy kifejezetten gyerekekre szabott tabletet (amazon 8 edition) a 8 évesemnek. Aztán vettem egy másik fajtát a 4 évesnek. (leapad ultra) De azt vissza is vittem, mert nem lehet felmenni vele a netre, semmilyen játék nem volt rajta és egy app rá nagyon drága és csak a saját oldaláról lehet letölteni.

Amit a nagynak vettem valószínű be fog válni, de még egy hasonlót nem akarok venni, mert az úgy már túl drága.

Találtam egy noname tabletet, talán ha ma megrendelem délelőtt, még ideérhet, mert 25.-e reggelre kell (Angliában élük és a gyerekek miatt angolosan ünnepelünk)

De nem tudom eldönteni, hogy mi legyen.

Ti hogy csinálnátok? Kapja közösen a két gyerek a tabletet vagy csak a nagy kapja mondjuk azzal, hogy néha kölcsönkéri a kicsi, vagy vegyem meg a tabletet a kicsinek is, ami még egyébként belefér a keretbe.


2018. dec. 22. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Eszembe nem jutna 8 évesnek tabletet venni, nemhogy egy 4 évesnek.......
2018. dec. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha belefér a keretbe, akkor vedd meg a kicsinek is.
2018. dec. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezek gyerekbiztosak, ha a gyerek dobálja, akkor sem törik el. Plusz alapból képtelenség olyan oldalra tévedniük, ahova nem kéne. Vásárolni nem tud vele. Megszabhatom, hogy csak akkor tudjon vele játszani, ha megcsinálta rajta a feladatokat. Mondjuk 15-20 perc olvasás. Máskülönben nem indul a játék. Beállíthatom, hogy 1 órát működjön, aztán kikapcsol.

Ellenben ha a telót, vagy az én számítógépemet adom oda: bedobhat neki szex reklámokat még egy sima youtube-os mesevideó előtt is, véletlen vásárol rajta, nem fog kikapcsolni egy óra után.

Nem kell rögtön elítélni, amit nem ismerünk.

8 évesen nekem is volt tetriszem, sőt, kábé 4-5 évesen már kvarcjátékom biztos volt...azért volt kvarcjátékom, mert 30 évvel ezelőtt voltam 5 éves. Akkor még nem voltak ilyen gépek. Ha lettek volna, biztos azom lett volna.

Éppen azért veszek neki gyerekeknek valót, hogy keretek között tartsam.

Ne mond, hogy a 8 éves gyereked nem vette még a kezébe a telódat vagy számítógépedet.

2018. dec. 22. 09:00
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Rengeteg fejlesztőjáték van tabletre, én fogystékos gyerekekkel dolgozom, nagyon szeretjük használni. Viszont nem helyettesìti a gyerekkel való foglalkozást! Ugyanaz, mint a tv, azzal van baj, ha nem ülünk oda mellé, és nem segìtünk feldolgozni a látottakat.

A kérdésedre válaszolva: én egyet vennék, közös ajándéknak. Az osztozkodást is meg kell tanulni.... :-)

2018. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
A kicsinek nem vennék, de szerintem néha kölcsön adhatja neki a nagy.
2018. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ,milyenek a gyerekeid. Megoszták amúgy egymással a játékaikat? A kicsi fogékony már az ilyen kütyükre? Ha csak egyet veszel, akkor közösen kapják, és azzal,hogy oda kell adni a másiknak is. Ha a 8 éves kapja, félő hogy nem fogja mindig odaadni a kicsinek igy folyton hiszti lesz. De ha belefér a keretbe és a kicsi is örülne egy tabletnek, akkor inkább vegyél mind a kettőnek.
2018. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Én is Angliában élek , itt azért már egész kis gyerekeknek is van, semmi Gond nincs ebből, ahogy valaki írta nekünk is volt Tetris ennyi idősen ugyanaz a kettő. Kérdező, én vennék mind a kettőnek hogy ne legyen belőle vita. Úgy legalábbis semmiképp hogy csak a nyolc évesé és majd kölcsönadja , ez megalázó a kicsinek. Vagy kapjon mind a kettő vagy egyik sem.
2018. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem venném meg közös ajándéknak legyen a nagy ajándéka a kicsi meg kapjon mást.

Fiamnak is van tablet, okostévé, ps4 de ez a korral jár már. Semmi baj nincs, ha foglalkozva van a gyerekkel

2018. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A nagynak adnám, érezze csak, hogy azért kapja, mert nagyobb lett.


A kicsinek megmondanám, hogy nézheti, ahogy a nagy játszik vele, és néha kölcsön kaphatja egy picit, ha a nagy nem játszik vele. Ha nagyobb lesz, ő is kap majd. Vennék neki mást.


Amúgy egy rakás játékban fel lehet osztani a szerepeket. Én huszonéves vagyok, 4 évesen nintendónk volt olyan kazettás játékkal, utána pedig oroszlánkirályoztunk a gépen, majd jött a heroes korszak.


Amíg korlátozva/szabályozva van a dolog, nincs gond a technológiával.


Sőt volt, hogy két hétig csak pisilni jártunk ki a heroes 3nál, és tádámm, semmi hátrányunk nem lett belőle, csak kellemes emlékek.


Akit elhanyagolnak, azt tablet nélkül is elhanyagolják..

2018. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Arra a játékra én is emlékszem utolsó és azóta is néha elővesz a gondolat, hogy hú de játszan ék vele megint:D

Egyszerűen nem tudtam választani és már ki is csúszok az időből, még esetleg el tudnék menni holnap egy helyre venni, de már nem megyek. Közös ajándék lesz, mivel nagyon kiütközne, hogy a nagy többet kap. Kábé a többi ajándék egyforma. Vettem egy-egy barbit, egy-egy könyvet, egy-egy társast ...szinte minden ugyanaz. Kábé 7 ajándék fejenként. A nagy lány meg kap egy forgós széket is az asztalához, mert nincs neki csak kisszéke. Plusz akkor lenne még a tablet.

Megosztás?:D Két lány...imádják egymást oda meg vissza és elég jól megosztják a játékaikat, de egyfolytába marakodnak. A nagy nyavíkoltatja a kicsit, de a kicsi ott vág vissza, ahol tud:D Akinek legalább két gyereke van, az tudja milyenek:D

Igen, én is arra gondoltam, hogy nem árt, ha megtanulnak osztozkodni, kivárni a sorukat. Valószínű a nagyobbnál lesz többet, nem az erőviszonyok miatt. A kicsinek elég, ha amikor a nagy a tabletet nyomkodja, mert mondjuk játszik, akkor berakunk neki egy mesét a számítógépnél. Esetleg akkor lesz gond, ha megyünk autóval hosszabb útra és akkor akarják nézni....de akkor meg valószínű veszek egy tartót és középre be lesz szerelve.

Nem baj, ha nem mindig kapják meg, amit akarnak, mert úgy nem tanulják meg értékelni a dolgokat.

Egyébként van egy telónk, amin nincs pénz, csak házon belül működik rajta ugye az internet, azon szokott mostanában játszani a nagy. Szóval az esetleg tartaléknak jó lesz.

Számítok azért némi pillanatnyi csalódásra egyik-másik részről, hogy az nem 100%-osan az egyiké vagy másiké.

2018. dec. 23. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!