Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom azert akar elhagyni...

A párom azert akar elhagyni mert az ovis gyerekünk tizedjére sem érti hogy ne ugraljon az ágyon. Vélemény?

Figyelt kérdés

Nevelésben különbözunk. Egy peldan keresztul(de irhatnék ezer masikat) az örökös probemak:


Én megmutatom a gyereknek hogy pl trambulinon szabad ugrálni, ágyon nem.amit be is tart otthon. De anyosnál ugye nem.


Párom meg az a sarokba állitos tipus. Es szerinte mivel én nemugy nevelek mint ő, azaz nem szigorral, szerinte ezert ugral anyos ágyán vagy ezert hisztizik a boltban (néha csak de a páromat ez anéha is kicsinálja)mert szerinte en ezzel az ő nevelesi modszerét gátolom. Mert szerinte pl ha en is sarokba allitanám akkor soha nem hisztizne boltban.


Hiába mondom hogy csak ovodas könyörgöm, es igenis ebben a korban ezredjere is szolni kell, szerinte értetlen a gyerek mert első szora parancsra kéne mindenben megvaltoznia pl soha nem ugral agyon ha egyszer raszolt.

Es szerinte nekem nincs tekintélyem es elhagy es lássam meg hogy a fejemre fog nőni es nagykorában majd drogosan ki is nyir



Véleményt várok az egészről!


2018. dec. 26. 13:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
66%
A párod a gyerek apja?
2018. dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%

A gyerek mellette sem viselkedik. Akkor?

Inkább elege lett a családosdiból. Visszatartani nem fogod tudni, ha egyszer menni akar.

2018. dec. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
83%
Agyatokra ment a karácsony, túl sok így együtt, ennyi. Jön a január, mindenki megy vissza dolgozni meg oviba, alig fogjátok látni egymást, és megint nem akar majd senki elhagyni senkit. Ezt a pár napot próbáljátok még meg valahogy kihúzni.
2018. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%

Vélemény, hogy egymást nem a gyerek előtt kell kritizálni, hanem kettesben beszéljétek meg. Dackorszak gyerek persze ki tudja készíteni a szülőket, menjetek többet futtatni. De ha szeretitek egymás és feltételezitek a jószándékot, akkor kettesben meg tudjátok hallgatni egymást és ki tudtok találni valami kompromisszumot. Nem érdemes első dühből dobálózni az elhagyással, csak hogy a másik érezze rosszul magát - ez is egy hiszti. De ezt csak halkan jegyzem meg :), mert egyébként ha ő ilyen tekintélyelvű, valószínűleg arra ugrik a legjobban, ha kritizálod ilyenkor. És a gyereknek nagyon nem jó, ha egyrészt folyton feszkó van pláne miatta, másrészt nem tisztelitek egymást se, harmadrészt ellentétes utasításokat kap. Egy csapatnak kell lennetek, nem duzzogni és kibeszélni egymást.

Szóval üljetek le, ha az kell a lelkének, ismerd el, hogy ő a család feje, ha az kell a hangulathoz, szeretgesd meg :D, aztán térj rá, hogy ezt meg azt olvastad pszichológiából és kérd, hogy mielőtt elutasítja, szánjon rá időt ő is, és utána véleményezze, mert ez neked fontos, de fontos az ő véleménye is. Az is jó, ha kidolgoztok valamit, hogy mikor jár a sarok, pl. nem rögtön, csak a harmadik rászólás után vagy ha tízig számolt és nem hagyta abba... És az is jó lehet, ha többet jár ő is gyerekes társaságba, ahol láthat hasonló korú gyerekeket. El kell fogadnod, hogy az ő gyereke is.

(Az ágyon ugrálás egyébként néha sokba kerül, nálunk az egyik ezért hord fogszabályzót... a másiknak már megtiltottuk.)

2018. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim válasza:
88%
Kifogás,ha tènyleg menni akar
2018. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sem voltak egyformán szigorúak a szüleim, de pont ezért, ha édesapánk szólt ránk, rögtön rend lett.

Ami nagyon fontos, hogy ha a párod sarokba állította a gyereket, te is állj ki emellett, ne kritizáld, ne írd felül enyhébb büntetéssel. Később kettesben tisztázzátok a nevelési elveiteket. Szerintem ebben az esetben egyébként, ha következetesen csináljátok, kifejezetten jó lehet az "elmagyarázom tízszer, de ha már ez se működik, apa sarokba állítja a gyereket" kombó, mivel az okát is tudni fogja (zavaró, tönkremegy az ágy, balesetveszélyes), viszont valószínűleg azért ugrál, mert túlpörgött, így segít, hogy kicsit nyugiban kell állnia.

2018. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
27%
Nem mindegy, hogy közös gyerek-e. Ha az apja sarokba állítja, akkor érthető, befogom a szám. De ha egy aktuális szerető keménykedik, akkor ne az én gyerekemmel tegye... érted.
2018. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
58%
Na és a gyerek miért ugrál az anyósnál az agyon, ha szerinted tudja, hogy nem lehet?
2018. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Mert anyos egy masik lakás.

Mindenhol masok a szabályok.határokat probálgat ott. Ennyi. Ott külön megint tanitani kell hogynem ugral.

A sarokba allitas anyosnal nem vált be.

En meg nem tudtam hirtelen mivel helyettesitsem (pl ágyon nem de trambulinon igen)szoval anyosnál rájuk hagytam anevelest anyosra es a fiára. Es az lett belole hogy miattam neveletlen.


Véresen komoly hogy elhagy. Nem karácaonyi heppje

2018. dec. 26. 16:13
 10/37 anonim ***** válasza:
86%
Ha emiatt elhagy, nem nagy veszteség a pasi.
2018. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!