Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gagyogás- gügyögés normális...

Gagyogás- gügyögés normális ennyi idősen?

Figyelt kérdés
2,5- 3 éves kor között normális, ha a gyerek csak gügyögő hangokat ad ki, semmi mást? Dallamos, csaknem már éneklésszerű hangot ad ki, de nem beszél. Könyvek és védőnők szerint ugye ráér 3 éves koráig elkezdeni beszélni.

2018. dec. 28. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 28 hónapos a lányom (pont ma). Állathangokat utánoz, meg néha szavakat, amiket hall. De amiket aktívan használ, az kb 35 szó, azokat se tisztán, a legtöbbet csak mi értjük. A védőnő azt mondta, nincs még elkésve, de inkább vigyem el nevelési tanácsadóba, hogy kiderítsék, nincs-e valami konkrét ok a háttérben.

(A nagylányommal 22 hónaposan már rendesen lehetett beszélgetni...)

2018. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális. Az oké, hogy nem kell még beszélnie, de a 18 hós védőnői státuszon is már elvárás volt 5 szó használata, úgy, hogy érti is, hogy mit beszél.
2018. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Az én lányom márciusban lesz 3 éves. Ő is saját nyelven beszél,nincs egy szava se. Hordom fejlesztésekre,tényleg mostmár mindenki dícséri,hogy milyen okos,ügyes,puzzle-t kirak,színárnyalatokat is ismer.

De nem sokat "érek vele", mivel kb lefogyatékosozzák,leautistázzák azért,mert nem beszél.

Még a bölcsibe se veszik fel emiatt :((


Szóval nem,nem normális dolog..


De mit tudunk csinálni?


Majd,ha oviba kerül,csak elkezd beszélni..ebben reménykedek mostanság.

2018. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából nem kifejezetten arról van itt szó, hogy csak ő érti vagy csak mi értjük, hogy mit mond. Hanem hogy a kiadott hangoknak nincs funkciója. Csak olyasmiket "mond" mint pl.: "daa daa daa" vagy "gyaaa" de nem utal vele az adott tárgyra vagy bármire. Szóval nem kezdő szótagok ezek, hanem csak olyan véletlenszerű gagyogás elnyújtva. Ezért is írtam hogy szinte énekhez hasonló, mert ilyen véletlenszerű hangok.
2018. dec. 28. 11:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak ekkor indult meg a beszéde olyan hirtelen, hogy csak pislogtunk. 1,5 éves korra volt 5 szava de 2,5 évesen se mondott semmivel se többet. Ekkor kezdődött a fejlesztés. Bár a beszéde gyorsan beindult, alig lehet érteni. 3 éves most. Szóval nem gondolom normálisnak de azon kívül, hogy kell a fejlesztés, nem tudom mit lehetne csinálni vele.. az enyém ovis, fél éve kezdett beszélni és folyékonyan mondja azóta csak sokszor én se tudom miről beszél, más végképp alig érti, jobb esetben többedik nekifutásra. Mi logopédushoz járunk.
2018. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagyobbik rögtön egyik nap mondatokban 28 hós kora körül, addig csak e-e-e-t mondott és mutogatott, a kicsi 1 évesen már mondta, hogy "anya", aminek nagyon megörültünk, de aztán csak azt használta mindenre és kb. 30 hós koráig nem mondott mást. Ő hamarabb énekelt, mint beszélt - nagyon vicces volt, hogy minden halandzsa "mondanivalójának" dallama volt :) Most is nagyon tisztán énekel és szeret játszani a hangjával, meg bármit leutánoz. Ilyen szótöredékes, állathangutánzós korszaka egyiknek sem volt. Egyik sem járt fejlesztésre, bár jártunk "helyette" velük bölcsibe :), úszni meg később ovis tornára. És hát látszott, hogy akarnak kommunikálni, értik és megértetik magukat - emlékszem, még a színeket, meg autómárkákat is hamarabb tudták, mint beszélni. A nagy nyárvégi hatévesen mehetett suliba, most harmadikos és kitűnő, zenél, sportol, nagy haveri köre van. A kicsi érzékenyebb művészjellem, de még csak kisovis, úgyhogy majd meglátjuk :)

(Persze ezzel nem azt mondom, hogy nincs jogosultsága a fejlesztésnek, mert nagyon is lehet, csak hogy látatlanban ezt nem lehet megítélni, és gyanús, hogy nem mindenki, aki jár, amiatt kezd el beszélni.)

2018. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is ezt csinálta, 3.5 évesen kezdett beszélni rövid mondatokkal, babakora óta folyamatosan halandzsázott.


Most van egy rakás kiejtésbeli gondja 5 évesen, és én fogadni mernék rá, hogy nem is ért egy csomó dolgot. Rosszul ragoz, furcsán artikulál, de összetett mondatokban beszél, az értelme kimagasló, de mások ritkán értik meg, mit mond/mit akar mondani pontosan.


Már másfélévesen riasztott minden szakember és kezdődtek a kivizsgálások, mert nem fejlődött a beszéde. Sok értelme nem volt szerintem, mire kiderült pontosan mire van szüksége, már be is indult a hirtelen fejlődés.

2018. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, mint gyerek mas, az enyem 21 hos es tobb mondokat vegigmond mar szinte tokeletesen es kb 200szot tudhat, mar nem szamolom.
2018. dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Miért nem lehet azt írni hogy a gyerekem ennyi meg annyi éves,mi a francért jó ez a 28 hónapos, 22 hónapos? Szánalmas....
2018. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó azért, mert párhónap különbség 3 éves kor alatt rengetegnek számíthat fejlődés terén.
2018. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!