Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szülő hibája ha a gyerek...

A szülő hibája ha a gyerek beszédfejlődése lassú?

Figyelt kérdés
Fiam csak 2 éves kora után kezdett el úgy igazán beszélni. Most 28 hónapos és még csak pár szót ismer. Igaz vannak 3 szavas mondatai is pl hol van apa? A barátnőm fia Viszont 14 hónapos és már 4 szotagu szavakat is ki tud mondani. Én rontottam el valamit? Nem foglalkoztam a fiammal eleget? Vagy ez inkább gyerek függő?

2018. dec. 29. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Gyerek függő. Ne aggódj. Az a lényeg,hogy ha beszélsz hozzá megérti,végre hajtja az egyszerűbb dolgokat. Három évesen kell beszélni,de akkor sem összefüggően.
2018. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a szülő hibája, pl: ha teljesen ingerszegény környezetben neveli a gyereket, hozzá se szól, nem viszi semmilyen közösségbe és max. a tévé előtt ülteti egész nap,

DE

ezzel szemben ott van a lányom, születése óta állandóan dumálok neki. Rengeteget mondókáztam, énekeltem, olvastam neki ezerrel. Ő is mindig érdeklődő volt, lekötötte a könyv, a mutogatás, örömmel hallgatott.... "MÉGIS" megkésett beszédfejlődésűnek bizonyult, nem rajtam múlt.

2018. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Abszolút teljesen átlagos a fiad.

A 14 hós gyerek kicsit elörébb jár, de lehet másban pl mozgásban visszább van most.

Ez nem verseny. Az orvosnál is pont ezért teszik a határokat magasra, hogy ne legyenek a szülök idegesek.

2018. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Esetleg annak is köze lehet hogy a fiam koraszülött?
2018. dec. 29. 14:48
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

SOHA szabad a többihez hasonlítani a gyereked, ha ezt folytatod az egész életét elrontod , amikor majd azt kell hallgatnia, hogy bezzeg " Pistit okosabb" . Sose csinálj ilyet!

Inkább olvass a gyerekek fejlődéséről, négy éves korig kell összefüggően érthetően beszélni.

2018. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem hasonlitgatom. Egyszerűen csak túl nagy a különbség a két gyerek között és aggódtam, hogy én nem csináltam valamit jól. Végül is a fiam több mint egy évvel idősebb, nem pedig pár hónap van köztük.
2018. dec. 29. 15:10
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Az én lányom is koraszülött, 19 hónapos lesz, kb. 6 szót használ, egyszótagosak, védőnői státuszon 5 szó volt az elvárás, úgy hogy szerintem ez teljesen rendben van, a fiúk később kezdenek beszélni és 3 éves korig bármikor elkezdheti, én nem látok gondot a leírásod alapján, vannak akik nagyon korán kezdenek beszélni, pl. én is, 1 évesen, a járás előtt már beszéltem, nem lettem kiemelkedő képességű, szóval nem függ ettől semmi.
2018. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szia


Holnap lessz két éves a fiam Mindent megért mindent elmagyaráz.De beszélni nem akar,két szòt használ a nemet és apa.

Kiskorátol kezdve rengeteget énekeltünk mondókáztunk neki és mégsem.Azt mondják a késöbb tanulóknál kissebb eséllyel lessz beszédhiba

2018. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Van olyan helyzet is, hogy a szülő tehet róla, mert pl. nem is beszél a gyerekhez szinte egyáltalán, de gondolom nálatok nem erről van szó. Egyáltalán nem tehetsz róla, és nincs is semmi baj a kisfiaddal. Ő ilyen. Biztos van olyan terület, amiben meg ő az ügyesebb. De igazából olyan felesleges másokhoz mérni, amíg normál tartományban van a fejlődése, addig úgysincs jelentősége, hogy melyik mit csinált előbb, mint a többi.

Nekem a nagyobbik fiam volt az, aki kétévesen kezdett szavakat mondani, előtte semmit. Utána viszont két hónap alatt elkezdett mondatokban beszélni.

A kisebbik már egyéves kora után kicsivel mondott néhány szót, kétévesen már elég sokat, de mondatokat ő is csak kétéves kora után kezdett alkotni. Közben meg van olyan ismerősöm, akinek a lánya egyidős a kisebbik fiammal, és az övé már egyévesen folyékonyan beszélt. Én nem aggódtam emiatt, maximum azért irigykedtem kicsit, mert az ő gyereke el tudta mondani, hogy mit szeretne, az enyém meg ha nem jöttem rá elég hamar, akkor ordított :D

2018. dec. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Igen bennem is van egy kis irigység. Most már kezdi mondani, hogy mit akar de eddig csak ordított és ha nem találtam ki, hogy épp mit akar akkor meg jobban rákezdett. Amúgy én nem is a gyerekeket hasonlitgatom, hanem inkább magamat a másik fiú édesanyjával. Hogy ő mennyivel ügyesebb anya, hogy a fiát már 1 évesen megtanitotta beszélni. Persze én is próbálkozom de ő valamit jobban csinál nálam. De most már tudom, hogy nem kell aggodjak. A lényeg, hogy egészséges és kész. Előbb vagy utóbb az enyém is annyit fog mondani, hogy nem fogom győzni hallgatni.
2018. dec. 29. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!