Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Melyek azok az ételek,...

Szülők! Melyek azok az ételek, amelyet jellemzően elfogadnak és melyek azok, amelyet elutasítanak a kisgyerekek?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból. Tekintsetek úgy a kérdésemre, mint egy felmérésre.

2019. jan. 4. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem tálalás kérdése is.

Az én gyerekeim mindent esznek. De pl. a spenótfőzeléket nem, de a spenótos tésztát igen. Karfiollevest szintén nem, de a dubarry csirkemellet igen.

2019. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

5 éves fiam kedvence a paradicsomleves.

Szerintem ez gyerekfüggő, meg az is, mit lát. Főz-e mindig valaki a családban, mindent, vagy csak néhány dolgot... stb.

2019. jan. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Fiam a borsót utálja de a rizi bizit szereti :)

Ő amit nem szeret az amiben fűszerpaprika van. A pörköltől öklendezik, de a sima édes kápia paprikát nyersen imádja.

2019. jan. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ilyen. Ahogy a felnőttek különböznek, úgy a gyerekek is. Az enyém pl utalja a csokit, de imádja a tökfőzeléket, ha lehetne nonstop csak azt enne. Ismerősi körben van, aki a sültkrumplitol ordít, a spenótért meg oda van.
2019. jan. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
A múltkor azt mondta egy anyuka az oviban, hogy nincs olyan gyerek aki nem szereti a tejbegrízt, meg a palacsintát. Mondtam, hogy dehogynem, az enyém. Se édesen, se húsosan nem kéri a palacsintát. A tejbegríz is addig érdekes míg összekeveri a kakaóval. Van ilyen. Én sem szeretem a tökfőzeléket, a férjem igen.
2019. jan. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

15 hósom van. Nagyon kevés dolgot nem eszik meg, pl gomba, de azt nem is főzök mert se én se az apja nem szeretjük. Állagproblémái vannak inkább: pl főtt tojást nem eszi meg, de bármibe rakva (rakott krumpli is) igen.

Ami mindig jöhet: tészta, levesek, virsli, borsó, kukorica, olíva bogyó, vaj, sajt.

2019. jan. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a savanyú uborkát jellemzően nagyon szeretik, én mindenkitől ezt hallom.
2019. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Nehéz lenne látatlanban megmondani. Csak a sajátjaimról tudok nyilatkozni.


Nálunk a nagy nagyon szereti a halat, mindenféle tengeri cuccot, a legtöbb gyümölcsöt, a nem túl erősen fűszerezett húsételeket, sültkrumplit, hambit, sajtot, spagettit, és a nyers zöldségeket.

Amiket nem szeret, azok az erőteljes ízű fűszerek (kapor, kakukkfű például), a legtöbb zöldség megfőzve (répa, karfiol, karalábé), chilis bab (még akkor is, ha nem csíp), ázsiai ételek úgy általában.


A kicsi szereti a tésztaételeket, bármilyen gyümölcsöt, spenótot, uborkát, paradicsomot, halat, darált húsos ételeket, főzelékeket, meg igazából sok mindent, de nála hangulat kérdése, van, amit az egyik nap szeret, másik nap ki nem állhatja.

Amit fixen utál, az a máj és a száraz sült húsok.


Az édességet és a sós rágcsákat meg természetesen mindkettő imádja.

2019. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"nincs olyan gyerek aki nem szereti a tejbegrízt"

Na én azt például már gyerekként is utáltam :D

2019. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekemet kilehet a világból kergetni a folyós ételekkel mint a tenbegríz, főzelékek. De a levest szereti, és a nyers vagy párolt zöldségeket. Savanyúságokra is fintorog se a tejdölös joghurtos salikat amiket a nővére csinál imádja.
2019. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!