Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért írják sokan, hogy a...

Miért írják sokan, hogy a különleges nevűeket csúfolni fogják?

Figyelt kérdés

Az oviskorú gyerekem csoportjába és máshol is ahova járunk edzeni bannak különleges nevű gyerekek. Egyszer sem hallottam, hogy csúfolták volna őket.

Sőt, azt vettem észre, hamarabb megjegyzik a nevét a gyerekek is.

Pálma, Amélia, Babett, Filoména, Zágon, Ompoly

Annyira természetesnek veszik, hogy őket így hívják.



2019. jan. 5. 20:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem akkor csúfolják őket, amikor az anyukája ott van -.-
2019. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ennek a sok gyerek anyukája, mégse hallottam.

Tehát ezek szerint a felnőttek\szülők csúfolják, nem is a gyerekek?

2019. jan. 5. 20:57
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Mégis mi a különleges egy Babetten, vagy egy Pálmán, Amélián? Egyébként nem az óvodások szoktak csúfolódni a neveken. Majd térjünk vissza erre egy pár év múlva. Kíváncsi leszek Ompolykát hogy fogják osztani a suliban.
2019. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az a különleges, hogy nem megszokott.
2019. jan. 5. 21:02
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
A 3-asnak igaza van,nem oviskorban csúfolódnak,hiszen egy 3-6 éves,még fel sem fogja,hogy valakinek ostoba nevet adnak a szülei,iskolában viszont az lesz az első,hogy szénné alázzák őket,a buta szülő miatt..
2019. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

De minden nevet lehet csúfolni.

Nem az idétlen nevekre gondolok (Kandida, Manó stb.)

Hanem sokszor egy nem megszokott névhez is ezt írják.

Egy másik kérdés ihletett, ott a Demetria név volt, ami szerintem nem idétlen csak nem megszokott. Mégis kapásból csúfolták.

2019. jan. 5. 21:26
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem inkább a kamaszkortól lesz nehéz nekik. Egy óvodás még sok furcsaságot természetesnek érez, hiszen még csak tanulja a világot. Egy 14-16 éves Zelda vagy Ompoly valószínűleg többet tudna mesélni arról, hogy mennyire szeret ilyen különleges (és a többség számára hülyén hangzó) névvel élni. Felnőtt korban talán még kellemetlenebb, főként olyan komoly névvel, mint Eperke, Málna és társai.


Nagyonsítő egy életen át, hogy senki nem tudja elsőre megjegyezni a nevem, de minimum visszakérdeznek minden bemutatkozásnál, hogy jól értették-e. 90%-ban nem értették jól, és kezdhetem el magyarázni. A félrecímzett levelekről és hivatali ügyintézésről nem is beszélve. Pedig az én nevem még csak nem is olyan különleges, mint a Filoména vagy a Zágon. Szerintem nagyon jól meg lehet találni az arany középutat a tucat és a sosem hallott nevek között.

2019. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Általános iskolában 5 perc alatt bármilyen névre kitalálnak valami hülyeséget.
2019. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ritka nevem van és bár szeretem, de a gyerekemnek nem kívánom azt, ami ezzel jár.

Oviban engem sem csúfolt senki. Középiskolában kezdődött, de érdekes, hogy a legtöbb gondot felnőttként okozza. Állandóan betűzni kell és magyarázkodni, arról nem beszélve, hogy ha valahol szólítanak, akkor nem mindig tudják kimondani a nevem, vagy teljesen mást mondanak.

2019. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem altalanosba csufoltak. Sztem ez az oka, hogy nalatok nem teszik. Korai. Majd fogjak.
2019. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!