Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3 éves gyerek mit követhet...

Egy 3 éves gyerek mit követhet el, hogy megérdemelje, hogy felpofozzák?

Figyelt kérdés

Nem a "nevelő célzatú legyintést" értem ezalatt, hanem inkább a "fal adja a másikat" típusút.


Szerintetek egy 3 éves gyerek mivel tudja kiérdemeni ezt? Mondjuk ha előzetes rászólás ellenére veszélybe sodorja a saját életét? Esetleg ha felgyújtja a házat?

Mit gondoltok, ennél jelentéktelenebb dologgal is ki lehet érdemelni ezt, mondjuk egyszerű szófogadatlansággal, amivel senki életét nem veszélyeztette?


2019. jan. 9. 17:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Minden eset más. Pl. Az apa szép szóval győzködi a gyereket, hogy hagyja abba a hisztit. 5 perc után a gyerek megunja, és azt mondja az apjának: Fogd be a pofád, nem érdekel a dumád. Ekkor az apánál elszakad a cérna, és jön a pofon. A gyerek abba hagyja a hisztit.
2019. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
26%

Sok az alkalmatlan (piás, nettó idióta, alkesz,...)szülő.


Én a szülőt okolnám, ha nem képes bezárni vagy megkötni egy ekkora puját.

2019. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

A szülőn teher van, stressz vagy problémák, a gyerek nyávog, hisztizik, kb. óránként 1x földre veri magát (nyilván mert érzi a stresszt, ezért rajta is meglátszik), az egész hangulat odáig eszkalálódik, hogy a szülő elveszti a kontrollt. Mert igen, van ilyen. Van, hogy egy szülő, akár anya, akár apa, elfárad, kimerül, elege lesz a saját gyerekéből, aki továbbra sem hagyja békén, akadályozza a napi teendőkben, és akkor is, ha ez nem szándékos, akkor is, ha ez nem racionális, megtörténik. Szerintem káros azzal nyomasztani magad és mást, hogy ilyet csak olyan ember tesz, aki egy agresszív állat, vagy beteg. Nem. A megküzdési stratégiád a szüleidtől tanultad. Ha náluk a stresszre az üvöltés volt a válasz, akkor te is bele fogsz csúszni, legalább egyszer (de a többség többször), ha az ivás, vagy túlevés, akkor jó eséllyel azzal nyugtatod magad, stb. Ezek is öröklött minták, amik ellen lehet tenni, de ez nem racionális döntés kérdése, hanem terápiáé. És addig, míg változtatsz, addig sem egy és nem kettő ilyen szituáció telik el.


Ítélkezni lehet, csak nem biztos, hogy érdemes, mert nem előremutató.

2019. jan. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Hónapok óta tartó nyafogás, engedetlenség, minden nap mindent milliószor kèrsz, és mintha a süket lenne, egyik baromság a másik után, körbeugrálod, de soha semmi nem elèg, és te csak nyeled a feszültséget, hiszen türelmes vagy. És nyelsz, és nyugalmat erőltetsz magadra, de a kis bugris csak provokál, és egyszercsak robbansz Egy amúgy is pocsék napon. Mondjuk én ilyenkor inkább kiabálok. De veszettül.
2019. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Engem nem vertek el kiskoromban, pedig nem ártott volna. Sok bajtól kímélték volna meg magukat és engem is.
2019. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Felnőtt-felnőtt kapcsolatban, ha egyet nem értés van, több megoldásod is van, ha intelligensen akarod kezelni a helyzetet: megpróbálod megbeszélni, kompromisszumot kötni, érveket sorakoztatsz fel és megpróbálod meggyőzni, vagy ha túlfeszült a dolog, akkor kilépsz a helyzetből és elmész, lehiggadsz és folytatod. Tapasztalatom szerint egy gyerekkel, főleg ennyi időssel, ezek az esetek többségében nem működnek. És kilépni sem mindig tudsz a helyzetből, mert vagy jön utánad (igen, a wc-re is), vagy egyedül vagy vele, és nem tudsz elmenni otthonról, stb.


Próbáltad már azt, hogy valaki, aki nem hallgat érvekre, nem figyel oda az érzéseidre (mert a 3 évesek egy jelentős részében nincs benne, hogy te hogyan érzed magad a viselkedése miatt, még nem fogja fel), és megy utánad és nyomja a hülyeségeit? Egy felnőtt kapcsolatból már kiszálltam volna ha így viselkedne, a gyerekemmel mégsem szakíthatok. 2x nyomtam végig 2 gyerekkel a 3 éves kort, rémálom.

2019. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tehát egy extrém hisztis, magát földhöz vágós, hiperaktív gyerek esetén érthető ez a büntetési módszer. És ha egy alapjáraton csendes, komoly gyerekről van szó? Ő mivel érdemelheti ki?
2019. jan. 9. 17:48
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom. Millió szituáció létezik és soha nem 1 indok van. Helyzet van, benne emberekkel, érzésekkel, múlttal, jelennel, tapasztalatokkal. Nem azért, mert jobbra tesz valamit, balra helyett, stb. Ez egy sok-sok tényezős helyzet. Kérdezd meg ítélkezés nélkül a résztvevőket, hogy min mentek keresztül, amikor megtörtént. Ha meg tudják fogalmazni, akkor az már fél siker, akkor lehet rajta dolgozni, hogy hol és hogyan lehetett volna megszakítani a folyamatot. De hogy pontosan mi történt, azt csak az tudja, aki ott volt és benne volt.
2019. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem fekete vagy fehér. Ha káromkodsz egyet, akkor egyik szituációban röhögés lesz belőle, másikban veszekedés, harmadikban meg verekedés. Nem mindegy, hogy kinek, mikor, milyen szövegkörnyezetben, vagy helyzetben mondod, milyen hangsúllyal és mikor. Ezt te is tudod, szerintem.


Gondolom, szeretnéd azt hallani, hogy erre soha, semmilyen körülmények között nincs megfelelő indok, és fúúúúj arra, aki ilyet mert tenni. De ahogy az életben semmi, úgy ez sem ilyen egyszerű és egyértelmű. Emberből vagyunk, hibázunk. Az is lehet, hogy nincs rá magyarázat, vagy jogtalan, és igazságtalan. Az élet az is tud lenni, ahogy orbitális nagy hibákat is el tudunk követni az életben. Hosszú lenne felsorolni is azokat a dolgokat, amiket egy ember megbán az élete folyamán. :( Ez is egy ilyen, ebben biztos vagyok.

2019. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9: Én nem írtam, hogy ez semmilyen körülmények között sem elfogadható. Még példákat is felhoztam a kérdésemben.
2019. jan. 9. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!