Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikreim közül egy mehetne...

Ikreim közül egy mehetne iskolába, másik nem. Volt más is ebben a helyzetben? Augusztusban lesznek 6 évesek

Figyelt kérdés

Az egyik kis ügyes, megfontolt már most. Szociálisan is érett.

De a testvére az ellentéte, szeleburdi figyelmetlen és gondok vannak vele. Ember ábrázolás, ceruzafogás nem megy neki. Sokat gyakorlunk együtt, járunk fejlesztőre iskola előkészítőbe de javulás még nincs.


2019. jan. 11. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha ennyire különböznek, akkor felesleges erőltetni az együtt kezdést, mert ígyis úgyis ki fog ütközni.
2019. jan. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

És mi lenne, ha a másik is várna még egy évet?


Augusztusi gyerekek, közel vannak a határvonalhoz.

Legalább még egy évet játszhatna az ügyes is, és mivel gondolom egy óvodába járnak, együtt játszhatnának reggeltől estig.

Szóval, ha erősen kötődnek egymáshoz, ha szívesen játszanak együtt, ha az ügyes nem lenne csalódott, hogy még nem megy iskolába, nos akkor én mindkét gyereket még egy évig óvodába járatnám.

2019. jan. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Augusztusi gyereket egyiket se küldeném. Az olyan épphogy mehet kategória... Semmi baja nem lesz még egy évet oviban.

Másodlagos szempont a logisztika és beszerzések.

Szerintem jobb és könnyebb mindent egyszerre bonyolítani tehát most még egy helyre viszed őket közösségbe utána egyszerre valtotok. Én biztos nem nehezitenem meg a dolgom hogy ketfele viszem őket (hangsúlyozom hogy ez csak másodlagos, másrészt eleve nem tartom jónak az épp 6 évesen kezdest, tehát ha egyik mondjuk még jövőre se mehetne mert van olyan is, a másikat full iskolaeretten nyilván már nem tartanám az oviban)

A másik kérdés hogy ikreknel szoktak javasolni hogy külön osztályba kerüljenek. Ha ez nálatok is így lenne /lesz, akkor vegulis majdnem mindegy mikor viszed hiszen két külön osztályban lesznek, másképp haladnak a tananyaggal esetleg eszköz és egyebek tekintetében is tok más lesz a két tanítónő páros.

2019. jan. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Barátnőméknél volt így. Azért volt, mert az egyik gyerek teljesen elnyomta a másikat. Mind ketten maradtak és hordták fejlesztésre az elnyomott gyereket illetve az óvónők is segítettek, hogy ez megszűnjön. 1 év alatt helyre tudták hozni.
2019. jan. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Én is visszatartanám mindkettőt. Kicsik még a 7-8 éves elsősök közé.
2019. jan. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is nyár végi gyerekem ment iskolába (büszkén és örömmel) és most négy évre rá is szereti, bírja, jó tanuló, pedig jár még ezer különórára is és fogalmam sincs, mit csinált volna még egy évig oviban. Előtte mi is vacilláltunk, több szakembert kérdeztünk, hogy dehát augusztusi..., de mindenki küldte. A másik tavaszi, de nem biztos, hogy menni fog, mert sokkal érzékenyebb (bár még csak középsős, fejlődhet).

Igazából szerintem csak az a kérdés, hogy ha csak az egyik menne, mennyire viselné ez meg a másikat, lehet-e ezt úgy kommunikálni, hogy ne kudarcként élje meg.

2019. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

És miért gond, ha külön kezdik a sulit? Lehet, javukra is válik, hiszen külön emberként lesznek kezelve.


Nem tartanám vissza ezért az egyiket és nem erőltetném suliba a másikat. Mindenki menjen csak a saját ütemében.

2019. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Én is úgy gondolom, mint a 7-es.
2019. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem küldeném őket külön. egy életre benne lenne, hogy ő butább, mint a testvére, jókora megfelelési kényszert plántálnál belé (akkor is, ha nem így gondolod). Plusz a gyerekek is olyan gonoszak tudnak lenni, nem most, de majd 5-6. osztály körül biztos megkapja, hogy ő h-lyébb mint a testvére
2019. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon együtt vannak, nincs olyan ami miatt külön lennének. Alvás, evés játék minden közös. De mi nem akarjuk külön engedni őket iskolába végül. Már az a nap is szörnyű sírással indul amikor az egyik mehet csak oviba mert a tesó beteg.
2019. jan. 11. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!