Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha egy balkezes gyereket...

Baj, ha egy balkezes gyereket át akarnak szoktatni jobb kézre?

Figyelt kérdés
Például amikor bal kézzel fogja az evőeszközt, rászólnak, hogy használja a jobb kezét. A gyerek 3 éves.
2019. jan. 12. 10:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Igen, fogantatáskor eldől , hogy milyen kezes lesz, ez nem szoktatás kérdése.
2019. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Igen, gyakran diszgráfiát okoz. De rengeteg más problémát is okozhat.
2019. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem szabad átszoktatni, mert komoly problémák is lehetnek később, pl. beszédhibák. 3 éves korra már kialakul, hogy melyik kezét szereti jobban használni, de az is lehet, hogy csak látta valahol, utánozza. Ha folyamatosan ezt a kezét használja többször (evés, játék stb közben), akkor lehet, hogy balkezes marad, de ez főleg az írás tanulásakor fog eldőlni.


Egyébként nem értem, hogy miért ódzkodnak a szülők attól, hogy ha a gyermekük balkezes lesz. Igen, ritka, de attól még nem rossz.

2019. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Igen, baj. Ki akarja átszoktatni?

Én is bal kezes vagyok, semmi problémám nincs miatta, akkoriban mar lehetett kapni balkezes ollót, azóta meg mindenféle van már balkezeseknek. A konzervnyitóval megszenvedtem, kb 18 voltam mire sikerült vele kibontani bármit is, de ennyi.

Meg tollas lett a kezem írás közben.

2019. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%
Régen ez volt a szokás, ma már szerencsére nem csinálják. Azért volt előnye is, mert mindkét kezüket tudták használni, míg a jobbkezesek csak az egyiket. Férjem is leszoktatott balkezes, innen tudom.
2019. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Igen, baj. A beszedében is okozhat gondot, illetve a többit már előttem leírták.

Régen volt ez szokás, emlékszem a nagymamám is kindig mondta anyunak, hogy szoktassák at a """rendes""" kézre a húgomat. Párom apukáját átszoktatták, neki a tanulással és magatartással volt állítolag problémája. Borzasztó egy szokás, hogy a testrészeket is megkülönböztetik, rossz meg jó kéz. Azt reméltem már nincs ez a köztudatban.

2019. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Milyen szempontból lesz baja tőle? Fejlődési rendellenességet idéz elő (pl. beszédhiba, diszgráfia), vagy pszichológiai szempontból is káros, pl. a gyerekben gátlások alakulnak ki, amiért egy olyan dolgot akarnak megváltoztatni benne, amiről nem ő "tehet"?
2019. jan. 12. 11:23
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Én mind a két kezemet egyformán használtam,amikor iskolába mentem első osztályba automatikusan a bal kezemmel írtam. A tanár észre vette és mindig mondta a "szebbik kézzel írunk". Át is szoktam a jobb kezemre meg is lett az eredménye... Olyan rondán írok jobb kézzel... Bal kézzel meg nem tudok már,mert soha nem hagytak. Ennyi hatrányom lett,nem is szeretek kézzel írni ez miatt,mert én is nehezen olvasom a saját kézírásom. 😕
2019. jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
Baj
2019. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
A kistestvérem átszoktatott "jobbkezes". Az eredmény egy nagyon erős diszlexia, diszgráfia (pl. vannak betűk, amiket folyamatosan tükörírással ír le). NE SZOKTASSATOK ÁT MÁSIK KÉZRE SENKIT!
2019. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!